sobhe-no.ir
1218
شنبه، ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
1
رهبر انقلاب از دستگاه های مختلف و دولت جدید خواستند که به مشکلات مردم خوزستان رسیدگی شود

خوزستان باوفا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران‌برکت با تشکر از مجاهدت‌های مجموعه‌های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و به‌ویژه از زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر لزوم استمرار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تاکید کردند و در ادامه با اشاره به مشکلات عمیقا دردآور مردم وفادار استان خوزستان در زمینه آب، مسوولان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را موظف کردند به‌صورت جدی رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم خوزستان را دنبال کنند.

رییس‌جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی مسائل خوزستان تاکید کرد؛

تعیین استاندار ویژه برای خوزستان

چرا حامیان دولت در ماجرای خوزستان از 8 سال دولت روحانی سخن نمی گویند؟

اصلاح طلبان به جای طلبکاری، پاسخگو باشند

خوزستان دردمند، چهره‌ای واقعی از حقیقت زندگی مردمی است که با بی‌تدبیری و سوءمدیریت‌ها، روزهای سختی را در گرمای سوزان تابستان می‌گذرانند. تشنگی حالا نه‌تنها زنان و کودکان را به ستوه آورده است بلکه دام‌ها و کشت‌ها را توأمان به نابودی کشانده است. در این میان اما سیاسی‌کاری و ماهی گیری از آب گل‌آلود، باز وجه غالب رفتار اصلاح‌طلبان و حامیان دولت است؛ آن هم بدون اشاره به مسوولیت هشت‌ساله در قبال این بحران‌ها و نیازها.

هفته سرنوشت ساز برای انتخاب شهردار آغاز می شود

پایتخت ،شهردار سیاسی نمی‌خواهد

11گزینه شهرداری تهران در نهایت بعد از بررسی بیش از 40کاندیدا باید طی هفته جاری برنامه خود را ارائه دهند؛ برنامه‌هایی که تفاوت اساسی با برنامه‌ریزی‌های گذشته برای تهران دارد. پایتخت ایران حالا بیشتر از گذشته با معضلات فراوان از آلودگی هوا گرفته تا بافت فرسوده و انوع آسیب‌های اجتماعی روبه‌رو ست و باید برنامه‌ای جامع برای اداره آن تدوین شود و مدیر آینده شهری آشنا به پیچیدگی‌های این موجود 13 میلیونی باشد و بتواند با بیش از 50هزار نیروی شهرداری که گرفتار رخوت چهارساله مدیریتی بوده‌اند، روحی تازه به کارهای زمین مانده و عقب‌افتاده شهر بدمد.

سرمقاله

دولت روحانی و ماجرای خوزستان

صبح نو

سرمقاله

دولت روحانی و ماجرای خوزستان

آنچه در فاصله سال‌های 96 تا 1400 به کشور گذشت و نمونه عیان آن در ماجرای خوزستان قابل مشاهده است، ناکارآمدی و ناتوانی دولت در اداره امور کشور در بهترین حالت و بی تفاوتی نسبت به مشکلات کشور در بدترین حالت است. حداقل در یک سال گذشته نوع مدیریت دولت در ماجرای کرونا چه بخش پیشگیرانه چه واکسیناسیون و چه سیاست‌های جبرانی برای اقشار ضعیف جامعه نشان داد که دولت جناب روحانی تا چه میزان با استاندارد کارآمدی و اداره درست کشور فاصله دارد. درست در زمانه‌ای که مردم از وضعیت واکسیناسیون کرونا و صف‌های تزریق واکسن و بی آبی و کمبود برق گله دارند، جناب رییس جمهور به جای اینکه در کنار مردم و بخشی از جامعه باشد پس از حدود یک و نیم سال از پاستور یا سعدآباد بیرون نیامده و به جای پاسخ دادن به مشکلات کشور، احیا نشدن برجام را تقصیر طرح مجلس می‌داند و به دنبال مقصریابی است. در حالی که اندک تردیدی در تقصیر ایالات متحده در احیانشدن برجام وجود ندارد، ماجراهای حداقل یک سال اخیر و به ویژه خوزستان نمونه کاملی از نوع نگاه و عملکرد دولت به موضوعاتی است که فرد و نهاد مسوول که خود اکنون باید پاسخگوی وضعیت فعلی باشد نه تنها کاری نمی‌کنند که مشغول توجیه ناکارآمدی‌ها و در عین حال جریان حامی هم در حال مطالبه‌گری به جای پاسخگویی است.

captcha
شماره‌های پیشین