sobhe-no.ir
1217
سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۴۰۰
8
گزارش «صبح‌نو» درباره تعطیلات 6روزه کرونایی در استان‌های تهران و البرز را بخوانید

علاج واقعه بعد از وقوع

موج پنجم کرونا در عمق زندگی مردم نفوذ کرده است؛ البته این موج با هراس بیشتری همراه بوده است و بالاخره مسوولان را قانع کرد که محدودیت‌های جدی برای مقابله با این مساله در نظر بگیرند. این در حالی است که در دو هفته گذشته مراکز درمانی شاهد مراجعه گسترده بیماران هستند. حتی مشاهدات خبرنگار «صبح‌نو» و برخی گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که به‌دلیل برخی کمبودهای دارویی و درمانی در داروخانه‌ها یا مراکز درمانی درگیری‌های کلامی بین مردم و کادر درمانی نیز به‌وجود آمده است اما حالا بعد از محدودیت‌‌های دوهفته‌ای برای شهرهای قرمز با افزایش میزان بستری‌ها و افزایش فوتی‌ها، ستاد مقابله با کرونا تهران و البرز را به‌مدت 6روز تعطیل کرده است. این محدودیت‌ها همانند موج نخست کرونا اجرا می‌شود و بانک‌ها، دستگاه‌های خصوصی و دولتی و بسیاری از اصناف تعطیل هستند. البته تردد بین استان‌های تهران و البرز بلامانع است. پلیس راهور در مبادی ورودی شهرها مستقر شده است و متخلفان را ضمن برگشت به شهر مقصد، مبلغ یک‌میلیون و 500هزار تومان جریمه می‌کند. اعمال محدودیت‌ها از ساعت۱۸:۰۰ دیروز مورخ ۲۸تیرماه شروع شد که تا ساعت هفت صبح روز دوشنبه 4مردادماه ادامه خواهد داشت. همچنین در این محدودیت‌ها تمام مجوزهای تردد خودروها در شرایط کرونایی باطل اعلام شده است. از سوی دیگر، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفته است که حتی شهرستان‌ها و استان‌های دیگر هم مجوزی برای سفر خودروهای شخصی به‌سمت تهران و البرز صادر نکنند. «صبح‌نو» ضمن پرداختن به جزئیات تعطیلی 6روزه استان‌های تهران و البرز، با تعدادی شهروندان دراین‌باره گفت‌وگو کرده است.

گزارش «صبح‌نو» درباره شیوه صحیح قربانی کردن در عید بزرگ اضحی را بخوانید

از مراکز مجاز دام زنده بخرید

فردا عید سعید قربان است و بسیاری از مسلمانان مناسک مربوط به حج ابراهیمی و ازجمله قربانی کردن را به‌جا می‌آورند. این در حالی است که به‌دلیل شیوع کرونا و نیز اعمال محدودیت‌های جدیدی که اعلام شده است انتظار می‌رود تا مردم به‌‌دقت نکات مربوط به اصول بهداشتی و پروتکل‌ها را رعایت کنند. از همین رو وزارت بهداشت در این زمینه توصیه‌هایی را مطرح کرده است. همچنین کمیته امداد به‌عنوان یکی از نهادهای کمک‌رسان به خانواده‌های نیازمند راه‌های اهدای کمک و قربانی کردن را اعلام کرده است.

افزایش دوباره مرگ‌های کرونایی در کشور

صبح نو

افزایش دوباره مرگ‌های کرونایی در کشور

روابط‌عمومی وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد که در فاصله ظهر روز یکشنبه تا ظهر روز دوشنبه، ۲۵هزار و ۴۴۱بیمار کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۱۳تن نیز جان خود را به‌دلیل این بیماری از دست دادند. همچنین مجموع بیماران کرونایی کشور به سه‌میلیون و 548هزار و 704نفر و مجموع جان‌باختگان کرونا در ایران به 87هزار و 374نفر رسید اما از میان بیمارانی که روز گذشته شناسایی شدند دوهزار و ۷۴۰نفر احتیاج به بستری در مراکز درمانی کشور داشتند. این در حالی است که بنا بر آمار وزارت بهداشت و درمان چهارهزار و ۳۶۱نفر از بیماران مبتلابه کووید۱۹ هم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت‌مراقبت قرار دارند. همچنین وزارت بهداشت گزارش داده است که درحال‌حاضر ۱۶۹شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

captcha
شماره‌های پیشین