sobhe-no.ir
1217
سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۴۰۰
15
نگاهی به فعالیت‌های اینفلوئنسرها در فضای مجازی و تاثیرات آن بر زندگی مردم

صورتی‌ها از زندگی ما چه می‌خواهند؟

قرار بود ورود تکنولوژی و امکانات نامحدودش به دنیای بشر امروز، زندگی را برای او زیباتر و ساده‌تر بکند اما ناگهان چشم باز کردیم و دیدیم جهان پیرامون ما را ابزار و افرادی گرفته‌اند که نه تنها با آن‌ها انس و همدلی نداریم،که حتی از مواجهه با خروجی فکر و سبک زندگی‌شان به وحشت می‌افتیم. یکی از مهم‌ترین پیامدهای تکنولوژی برای ساکنان امروز سیاره زمین، وفور رسانه‌های ارتباط‌جمعی و نحوه استفاده از آن‌ها و طبیعتا تاثیرات نامطلوبش بر زندگی روزمره است. به‌ویژه در کشورهایی مثل ایران که ورود پدیده‌های نو بدون فرهنگسازی و شناخت کافی از نیاز بازار صورت می‌گیرد، آن ابزارهای جذاب به‌سرعت به معضل و کابوس‌هایی برای زندگی مردم تبدیل می‌شوند. در این گزارش، نگاهی کوتاه داشته‌ایم به حضور فعالان کاذب فضای مجازی که به لطف عدم شناخت مصرف‌کنندگان از کاربرد حقیقی این رسانه جدید، به نام و نان و نوایی رسیده‌اند.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

سالن‌های سینما و تئاتر ۶ روز تعطیل شدند
با تشدید وضعیت بحرانی کرونا در برخی از استان‌ها، سالن‌های سینما و تئاتر به مدت ۶ روز تعطیل شدند. بنا بر اطلاعیه قرارگاه عملیات مقابله با کرونا سینماها و سالن‌های تئاتر از روز سه شنبه تا یکشنبه هفته آینده تعطیل شدند. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن یادآوری مجدد محدودیت‌های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت‌ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان تشدید اعمال محدودیت‌ها در شهرهای قرمز تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می‌گیرد؛ رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها (به استثنای فعالیت‌های بیرون‌بر)، تالارهای پذیرایی، سالن‌های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن سازی، شهربازی‌ها و باغ وحش‌ها و نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی» علی ربیعی سخنگوی دولت صبح دیروز اعلام کرد: بنا بر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهور تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه شنبه این هفته  تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است. بر اساس این اطلاعیه اعمال محدودیت‌ها از ساعت ۱۸ روز دوشنبه شروع و تا ساعت هفت صبح روز دوشنبه چهارم مرداد ادامه خواهد داشت.
 
روایت ماجرای خال‌های پوستی در رادیو
شنوندگان رادیو سلامت که علاقمند هستند درباره خال‌های پوستی بدانند، می‌توانند پاسخ سؤالاتشان روز چهارشنبه ۳۰ تیر ماه از برنامه پاسخگو دریافت کنند. به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، برنامه «پاسخگو» شنبه تا چهارشنبه صبح‌ها و عصرها از 
رادیو سلامت پخش می‌شود و به سؤالات مردم با محوریت «سلامت روان»، «سلامت جسم» و «سلامت تغذیه» پاسخ می‌دهد.
این برنامه روز چهارشنبه ۳۰ تیر ماه ساعت ۱۵ با حضور دکتر محمدرضا قاسمی متخصص پوست، موضوع خال‌های پوستی را مورد بررسی قرار می‌دهد که تولید گروه بهداشت و تندرستی است و  زهرا حاجی زاده مجری کارشناس
 برنامه است.
همچنین این برنامه روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه به مبحث اسهال در کودکان می‌پردازد و دکتر علیرضا ناطقیان فوق تخصص عفونی کودکان پاسخگوی سؤالات مردمی است که ساعت ۱۵ روانه آنتن رادیو سلامت می‌شود.
 هر روز در ابتدای برنامه کارشناس مجری سر فصل برنامه را مطرح می‌کند و بعد از آن مردم می‌توانند پرسش‌هایی که متناسب با سرفصل برنامه دارند، بپرسند و پاسخ‌هایشان را دریافت کنند.
 
«محمدرضا حکیمی» با دستگاه تنفس می‌کند
استاد حکیمی همچنان در ICU بستری است و تحت نظر پزشکان روند درمان انجام می‌شود.
به گزارش فارس، مرتضی کیا از نزدیکان استاد محمدرضا حکیمی با بیان اینکه نظر پزشکان این است که داروها جواب داده و امیدواریم ایشان رو به بهبودی باشند، توضیح داد: تیم پزشکی معتقد است چنانچه روند بهبودی به همین منوال پیش رود شاید تا دو یا سه روز آینده دستگاه تنفس از ایشان جدا شود، اما همه موارد به حال عمومی ایشان بستگی خواهد داشت.
 وی با آرزوی سلامتی و درخواست برای دعا جهت حال استاد محمدرضا حکیمی عنوان کرد: در حال حاضر استاد در وضعیت بیهوشی هستند، هرچند سطح هوشیاری هم یک درجه بالاتر آمده است ولی از همگان تقاضای دعا جهت بهبودی ایشان را داریم.
این گزارش اضافه می‌کند، از دو روز گذشته با وخامت حال استاد حکیمی ایشان مجدد به بیمارستان منتقل و تحت مراقبت قرار گرفت. ایشان پیش‌تر هم در پی ابتلا به کرونا و ضعف شدید در بیمارستان بستری شده بود اما پس از چند روز با نظر پزشکان از بیمارستان مرخص و روند درمان در منزل پیگیری شد. محمدرضا حکیمی اندیشمند، محقق و نویسنده‌ای است که  از آثار او می‌توان به «الحیاة»، «خورشید مغرب»، «عقل سرخ»، «عاشورا: مظلومیتی مضاعف»، «شیخ آقا بزرگ تهرانی»، «تفسیر آفتاب»، «فریاد روزها»، اشاره کرد.

captcha
شماره‌های پیشین