sobhe-no.ir
1217
سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۴۰۰
1
پیام رهبر انقلاب به مناسبت موسم حج

راه جبران عقب‌ماندگی کشور‌های اسلامی مقاومت است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مسلمانان جهان به‌مناسبت ایام حج، استمرار حسرت دل‌های مشتاق از حضور در ضیافت بیت‌الله را امتحانی گذرا خواندند و با تاکید بر لزوم کمرنگ نشدن پیام‌های حج، مقاومت در برابر قدرت‌های متجاوز به‌ویژه آمریکا را ازجمله این پیام‌های متعالی دانستند.

گفت‌وگوی «صبح نو» با ناصر امانی، عضو منتخب شورای شهر ششم

به قولمان با مردم وفاداریم

فائزه مومنی / این روزها منتخبان شورای ششم شهر تهران به‌صورت فشرده در حال بررسی گزینه‌های شهرداری تهران هستند؛ گزینه‌هایی که در ابتدا طی لیستی 41نفره معرفی شدند، بعدا به مرور از تعدادشان کم شد و حالا مطابق با آخرین خبری که مهدی اقراریان، سخنگوی منتخب شورای ششم ارائه کرده است؛ در جلسه اخیر اعضای منتخب و بعد از ارزیابی‌هایی که براساس شاخص‌ها و امتیازبندی‌ها در هر یک از گزینه‌ها انجام گرفت، به جمع‌بندی نهایی درمورد 12گزینه رسیده‌اند و به‌جز سید صولت مرتضوی که دیروز انصراف خود را اعلام کرد، اسماعیل احمدی‌مقدم، معصومه آباد، جمال آبرومند، مهرداد بذرپاش، محسن پیرهادی، مازیار حسینی، هابیل درویشی، علیرضا زاکانی، عباس علی‌آبادی، علی نیکزاد، رستم قاسمی گزینه‌های باقی‌مانده‌ای هستند که باید ظرف یک هفته برنامه خود را برای مدیریت کلانشهر 13میلیونی تهران ارائه کنند اما یکی از موضوعاتی که کارشناسان و شهروندان تهرانی در فضای مجازی و رسانه‌ها درباره آن گفت‌وگو می‌کنند ضرورت پایبندی لیست ائتلاف بر شعار خود که انتخاب شهرداری غیرسیاسی بوده، است و درعین‌حال فردی که نسبت‌به شهر و بدنه شهرداری آشنایی کامل داشته باشد؛ موضوعی که سبب گلایه ناصر امانی نسبت‌به هیات‌رییسه شورای ششم شده است. او در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تاکید می‌کند باید بر عهد و قولی که به مردم داده شده ایستاد و از آن تخطی نکرد. شهردار تهران باید غیرسیاسی باشد تا بتواند مشکلات و مسائل شهر را فارغ از هر نگاه سیاسی حل و فصل کند، درعین‌حال شناخت کافی مدیریت شهری و بدنه شهرداری نیز الزامی است تا او را در ناآگاهی و بعد ایجاد شناخت گرفتار نکند.

نگاهی به فعالیت‌های اینفلوئنسرها در فضای مجازی و تاثیرات آن بر زندگی مردم

صورتی‌ها از زندگی ما چه می‌خواهند؟

قرار بود ورود تکنولوژی و امکانات نامحدودش به دنیای بشر امروز، زندگی را برای او زیباتر و ساده‌تر بکند اما ناگهان چشم باز کردیم و دیدیم جهان پیرامون ما را ابزار و افرادی گرفته‌اند که نه تنها با آن‌ها انس و همدلی نداریم،که حتی از مواجهه با خروجی فکر و سبک زندگی‌شان به وحشت می‌افتیم. یکی از مهم‌ترین پیامدهای تکنولوژی برای ساکنان امروز سیاره زمین، وفور رسانه‌های ارتباط‌جمعی و نحوه استفاده از آن‌ها و طبیعتا تاثیرات نامطلوبش بر زندگی روزمره است. به‌ویژه در کشورهایی مثل ایران که ورود پدیده‌های نو بدون فرهنگسازی و شناخت کافی از نیاز بازار صورت می‌گیرد، آن ابزارهای جذاب به‌سرعت به معضل و کابوس‌هایی برای زندگی مردم تبدیل می‌شوند. در این گزارش، نگاهی کوتاه داشته‌ایم به حضور فعالان کاذب فضای مجازی که به لطف عدم شناخت مصرف‌کنندگان از کاربرد حقیقی این رسانه جدید، به نام و نان و نوایی رسیده‌اند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با بنیان‌گذار استارتاپ فرهنگی «ماهد»

پفک تبلیغ‌کن زیاد داریم اما چمران تبلیغ‌کن نداریم

سمانه استاد / تابه‌حال ترکیب واژگانی «سبک زندگی ایرانی-اسلامی» را بسیار شنیده‌ایم ولی آیا می‌دانیم در حوزه عمل چطور می‌توان به این شکل زندگی کرد؟! این واژه بسیار و بسیار تکرار شده اما اینکه در حقیقت به چه معناست و چطور می‌توان به این سبک زندگی کرد برای خیلی از افراد مشخص نیست. «مرتضی اعلایی» در جست‌وجوی این سبک زندگی و به عمل درآوردن آن، با تحقیق و پژوهش در طی 10سال تلاش کرده است که این سبک را به شکلی عملی به زندگی‌های امروز وارد کند. خانه «ماهد» از سال91 با همت وی در زمینه جهاد فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرده و در زمینه تولید محصولاتی کاربردی در حوزه سبک زندگی شروع به فعالیت کرده است. اعلایی در هنرستان و سپس در دانشگاه گرافیک خوانده و با انصراف از دانشگاه، شرکت تبلیغاتی موفقی را راه‌اندازی کرد اما دغدغه سبک زندگی اصیل او را به سویی دیگر و فعالیت‌هایی متفاوت سوق داد. در این مجال با «مرتضی اعلایی» گفت‌وگو کرده و او درباره چرایی و چگونگی شکل‌گیری «ماهد» به «صبح‌نو» چنین می‌گوید:

سرمقاله

تزریق نشاط به جامعه

محسنی‌اژه‌ای در نخستین نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه‌ای:

تصمیم‌گیری در اتاق دربسته اثر ندارد

«صبح نو» برخی تغییرات در هیأت‌رئیسه کمیسیون‌ها را بررسی می‌کند

نسیم تغییر در پارلمان

مجلس یازدهم در خردادماه سال1399 در شرایطی مستقر شد که دغدغه محوری نمایندگان، کارآمدی و تلاش برای حل مشکلات مردم بود. نمایندگان تازه‌نفس قصد داشتند با کار جهادی و واداشتن دولت دوازدهم به اقدام و تصمیم بیشتر، بخش عمده‌ای از مسائل و مصائب زندگی مردم را کاهش دهند و بدین صورت سطح رضایت اجتماعی را ارتقا بخشند. در میانه این دلمشغولی اصلی نمایندگان منتسب به یک جریان سیاسی هر بار با حاشیه‌آفرینی، مدتی مجلس را به حاشیه بردند و خوراک خبری رسانه‌های رقیب را فراهم آوردند. نکته قابل‌توجه این است که برخی از این نمایندگان حاشیه‌آفرین، در سال دوم فعالیت کمیسیون‌ها به انزوا کشیده شدند و در جریان عقلانیت مجلس، هضم شدند.

شماره‌های پیشین