sobhe-no.ir
1216
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
9
فهرست نهایی نامزدهای سکاندار اجرایی پایتخت به مرور نهایی می‌شود

دوازده نهایی

این روزها منتخبان شورای ششم شهر تهران به‌صورت فشرده در حال بررسی گزینه‌های شهرداری تهران هستند. گزینه‌هایی که در ابتدا طی لیستی 41نفر معرفی شدند، بعدا به مرور از تعدادشان کم شد و حالا مطابق با آخرین خبری که مهدی اقراریان، سخنگوی منتخب شورای ششم ارائه کرده است؛ در جلسه دیروز اعضای منتخب و بعد از ارزیابی‌هایی که براساس شاخص‌ها و امتیازبندی‌ها در هر یک از گزینه‌ها انجام گرفت، به جمع‌بندی نهایی در مورد 12گزینه رسیده‌اند.

رکورد تزریق روزانه واکسن شکست

۱۹۵ فوتی جدید کرونا در کشور

در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت و با امضای تفاهمنامه ۱۵۰۰میلیارد ریالی صورت می‌گیرد

آبرسانی به ۴۷۱روستای دارای تنش آبی در خوزستان

صبح نو

رکورد تزریق روزانه واکسن شکست

۱۹۵ فوتی جدید کرونا در کشور

آمار وزارت بهداشت و درمان حکایت از آن دارد که در فاصله ظهر روز شنبه تا ظهر روز یکشنبه 27تیرماه، 195ایرانی دیگر به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. با این حساب، تعداد جانباختگان کرونایی کشور به 87هزار و 161نفر رسید. این در شرایطی است که در همین مدت زمانی 22هزار و 184بیمار جدید در سراسر کشور شناسایی شدند و از این تعداد دوهزار و 12نفر در مراکز درمانی سراسر کشور بستری شدند. با این وضعیت نیز تعداد بیماران کرونایی کشور به سه‌میلیون و ۵۲۳هزار و ۲۶۳نفر رسید. نکته دیگر درباره بیماران کرونایی این است که در شرایط فعلی چهارهزار و 306نفر از بیماران در وضعیت وخیم بیماری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت نظر پزشکان هستند.
این در شرایطی است که براساس آمار وزارت بهداشت و درمان روز گذشته رکورد تزریق واکسن کرونا در کشور هم شکسته شد و کادر درمانی کشور توانستند 304هزار و 664واکسن را در یک روز به هموطنان تزریق کنند. همچنین وزارت بهداشت گزارش داده است که درحال‌حاضر ۱۶۹شهر در وضعیت قرمز، ۱۶۶شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
 
افزایش سریع تعداد مبتلایان کرونا
 دبیر کمیته علمی کشوری کووید۱۹ هم دیروز با اشاره به وضعیت شیوع و ابتلا به کرونای دلتا در کشور، گفت: اگر به نمودار بیماری در کشور نگاه کنیم، می‌بینیم که یک افزایش بسیار سریع و روبه‌بالا را در زمینه افزایش تعداد مبتلایان داریم. دکتر عاطفه عابدینی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور، به ایسنا گفت: متاسفانه از آنجایی که هنوز باوجود همه توصیه‌ها باز هم مردم گوش نمی‌کنند و هنوز رفت و آمدها ادامه دارد، تقریبا می‌توان گفت که با وجود تعداد زیاد شهرهای قرمز و با توجه به نتایج آزمایش‌های ویروسی، به نظر می‌آید که موتاسیون غالب در کشور، موتاسیون دلتاست. وی درباره مهم‌ترین عوامل انتشار کرونای دلتا در کشور، گفت: یکی از این عوامل رفت‌وآمدهای بین‌استانی است. از طرفی واقعیت این است که شاید مرزهای شرق کشور را به‌موقع نبستیم. از طرف دیگر، مردم دیگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. درحالی‌که در پیک دوم و سوم همکاری مردم بیشتر بود و در فروردین و اردیبهشت توانستیم چند هفته‌ای مراکز خرید بزرگ را ببندیم، بازارها را ببندیم و جاهای مختلفی را کنترل کردیم. درحال‌حاضر نه‌تنها نمی‌توانیم این موارد را کنترل کنیم، بلکه مردم هم دیگر همراهی نمی‌کنند. وی گفت: قبلا یک ترسی از کرونا وجود داشت و شاید اکنون این ترس ریخته است یا مردم خسته شده‌اند. به‌هرحال قبول داریم که مشکلات اقتصادی هم وجود دارد اما واقعیت این است که میزان رعایت بسیار کاهش یافته است. به‌طوری‌که حتی می‌بینیم که عروسی‌های ۲۰۰نفره و ۱۵۰نفره دارد در این شرایط برگزار می‌شود. وی همچنین گفت: درحال‌حاضر مشکل اصلی ما استان‌های کرمان و هرمزگان هستند؛ البته اکنون آمار بستری تهران هم خیلی سریع دارد افزایش می‌یابد و براساس نمودار، تهران هم یک جهش سریعی در افزایش مراجعان و بستری‌ها پیدا کرده است که البته این رفتار از ویروس دلتا برای‌مان عجیب نیست.
 

captcha
شماره‌های پیشین