sobhe-no.ir
1216
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
2
خبر

تاکید چین بر تقویت همکاری با ایران در دولت رئیسی

دولت روحانی به چه میزان از توصیه‌های رهبر انقلاب عمل کرد

در خیال خوش غرب 8سال گذشت

حسن روحانی وقتی هشت‌سال پیش قصد قوه مجریه کرد، شعار روی شعار گذاشت و وعده از پی وعده نهاد. شعارهای رأی آفرین بود؛ چه کسی نمی‌خواست هم چرخ‌های اقتصاد کشورش بچرخد و هم دوران سانتریفیوژها پابرجا بماند؛ چه کسی تعامل با دنیا را بد می‌دانست و چه کسی می‌خواست سر جنگ با دنیا داشته باشد اما آنچه در عمل حسن روحانی و یارانش برای مردم به ارمغان آوردند، نه این شد و نه آن؛ شد آنچه شد؛ ملغمه‌ای از بی‌کفایتی، ناراستی و ناکارآمدی.

تماس رئیس‌جمهور منتخب با مسوولان خوزستان

قول رئیسی برای حل مشکل آب خوزستان

صبح نو

تماس رئیس‌جمهور منتخب با مسوولان خوزستان

قول رئیسی برای حل مشکل آب خوزستان

حجت‌الاسلام سیدمحمدنبی موسوی‌فرد در جمع مردم اظهار داشت: از مدت‌های قبل تاکنون برای شنیدن صدا و مشکلات مردم شهر به شهر به‌طور میدانی مسائل را مورد بررسی قرار دادیم؛ به‌طور مثال روز گذشته با حضور در مناطق رفیع، هویزه، سوسنگرد، گمبوعه و غیره صدای مردم را کامل شنیدیم و دیدیم که در پایین‌دست اوضاع چگونه است.
وی افزود: آنچه خواسته ماست، آن است که حتی‌الامکان از حوزه بالادست به‌ویژه از سد سیمره به مناطق درگیر رسیدگی شود، همچنین در گفت‌وگو با آیت‌‌الله رئیسی، رییس‌جمهور منتخب از ایشان خواستم یک تیم از طرف‌شان برای شنیدن صدای مردم در خوزستان حضور یابد.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه طبق بازدیدهایی که از سدهای کرخه و دز انجام شد، لازم است که مسوولان آب را از بالادست رها کنند، خاطرنشان کرد: در این چند روز با مسوولان و وزرای زیادی رایزنی و با شورای امنیت ملی و رییس ستاد اجرائیات فرمان امام ؟ره؟ در راستای رفع چالش موجود صحبت‌هایی انجام شد.
موسوی‌فرد تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی عنوان کردند که اگر دولت فعلی برای جبران خسارت مصوباتی در نظر نگرفت، حتما در نخستین فرصت کار‌گروهی برای برآورد جبران خسارت به خوزستان خواهند آمد.
وی ابراز کرد: احشام و دام‌های مردم و محصولات زراعی به‌ویژه در پایین‌دست درحال ازبین‌رفتن هستند و همه ما باید دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکل بی‌آبی مرتفع شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان عنوان‌کرد: گرمای امسال فقط برای کشور ما نبوده و مشکلات فعلی فقط برای خوزستان نیست. دولت درحال جابه‌جایی است که در این بین قطعا مشکلاتی خواهد بود که کنار این موضوعات بنده و دیگر مسوولان در حال تلاش هستیم تا آب از بالادست رها شود و پیگیر جبران خسارت هستیم.
موسوی‌فرد اذعان کرد: احشام مردم آب ندارند و مسوولان به هر طریقی که شده باید به مردم آب برسانند. الان سه روز است که آب رها شده اما به مردم نرسیده است. از عزیزانی که در بالادست آب قرار دارند، تقاضا می‌شود خود را جای مردم پایین‌دست قرار دهند چراکه قرار نیست تمام آب در بالادست گردآوری شود.
وی ضمن اعلام اینکه «آبی که اکنون رهاسازی شده از سهمیه ماه آینده است»، تاکید کرد: به‌هرحال این مسائل آزمون الهی است و هر‌کس به‌قدر توان خود باید کمک کند و از خدا بخواهیم نعمت آب را فراوان کند.
بنابراین گزارش، همچنین در تماس تلفنی رییس‌جمهور منتخب با نماینده ولی‌فقیه و استاندار خوزستان، مقرر شد تیمی ازسوی رئیسی، مامور بررسی دقیق و همه‌جانبه مسائل و موضوعات استان شود و گزارش خود را به وی ارائه کنند.

captcha
شماره‌های پیشین