sobhe-no.ir
1216
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
2
خبر

تاکید چین بر تقویت همکاری با ایران در دولت رئیسی

دولت روحانی به چه میزان از توصیه‌های رهبر انقلاب عمل کرد

در خیال خوش غرب 8سال گذشت

حسن روحانی وقتی هشت‌سال پیش قصد قوه مجریه کرد، شعار روی شعار گذاشت و وعده از پی وعده نهاد. شعارهای رأی آفرین بود؛ چه کسی نمی‌خواست هم چرخ‌های اقتصاد کشورش بچرخد و هم دوران سانتریفیوژها پابرجا بماند؛ چه کسی تعامل با دنیا را بد می‌دانست و چه کسی می‌خواست سر جنگ با دنیا داشته باشد اما آنچه در عمل حسن روحانی و یارانش برای مردم به ارمغان آوردند، نه این شد و نه آن؛ شد آنچه شد؛ ملغمه‌ای از بی‌کفایتی، ناراستی و ناکارآمدی.

تماس رئیس‌جمهور منتخب با مسوولان خوزستان

قول رئیسی برای حل مشکل آب خوزستان

صبح نو

خبر

تاکید چین بر تقویت همکاری با ایران در دولت رئیسی

«وانگ یی» وزیر خارجه چین در تماس با همتای ایرانی خود بر تقویت همکاری با جمهوری اسلامی ایران در دولت جدید این کشور تاکید کرد. 
وزیر خارجه چین در تماس تلفنی روز شنبه خود با «محمدجواد ظریف» گفت: چین آماده همکاری با ایران برای ادامه مخالفت با یکجانبه‌گرایی و رفتارهای قلدرمآبانه است.
وی افزود: دو کشور برای حفاظت بهتر از منافع مشترک چین، ایران و سایر کشورهای درحال‌توسعه همکاری خواهند کرد. 
طبق گزارش شبکه چینی «سی‌جی‌تی‌ان»، وزیر خارجه چین در ادامه با اشاره به همراهی مثبت حسن روحانی رییس‌جمهور و دولت ایران در توسعه روابط دوجانبه طی هشت‌سال گذشته، اظهار داشت: چین به تقویت ارتباطات و همکاری با دولت جدید به ریاست ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور منتخب ایران ادامه خواهد داد. 
وانگ یی افزود: پکن ضمن تشکر از ایران برای حمایت از چین در موضوعات مرتبط با منافع اساسی این کشور، همچون همیشه از ایران در حفاظت از حاکمیت و عزت ملی و انتخاب راهی که متناسب با شرایط ملی آن است، حمایت خواهد کرد. 
طبق این گزارش، ظریف هم به نوبه خود از چین به‌دلیل تامین واکسن و تجهیزات ضد همه‌گیری برای ایران و حمایت از مقابله آن با همه‌گیری تشکر کرد و افزود: ایران امیدوار است در زمینه مقابله با این همه‌گیری به تقویت همکاری‌های خود با چین ادامه دهد. 
ظریف در ادامه اظهار داشت: برای ایران، روابط دو کشور اهمیت بسیاری دارد و ایران معتقد است روابط دوجانبه بعد از روی‌کار‌آمدن دولت جدید بیش از پیش تقویت خواهد شد. 
دو طرف همچنین درباره اوضاع افغانستان به تبادل نظر پرداختند. 
وانگ یی در سفری که فروردین‌ماه سال جاری به تهران داشت ضمن دیدار با محمدجواد ظریف، با دیگر مقامات ایرانی هم ملاقات کرد و سند برنامه همکاری جامع ایران و چین (سند ۲۵ساله) نیز به امضای وزرای خارجه دو کشور رسید.
رییس‌جمهور چین هم چندی پیش، پس از انتخاب آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در سیزدهمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری، در پیامی پیروزی وی را تبریک گفت.

captcha
شماره‌های پیشین