sobhe-no.ir
1216
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
14
در مراسم رونمایی از کتاب «تاروپود عاشقی» مطرح شد

در مراسم رونمایی از کتاب «تاروپود عاشقی» مطرح شد

آیین رونمایی کتاب «تاروپود عاشقی» با حضور امیرحسین بانکی‌پور، نماینده مجلس شورای اسلامی، حامد مصلحی، نویسنده کتاب و محمدصادق میرصالحیان، مدیر انتشارات حدیث راه عشق، در کانون پیوند مهر اصفهان برگزار شد.

خبر

کتاب «سلول‌های بهاری» رونمایی شد

صبح نو

خبر

کتاب «سلول‌های بهاری» رونمایی شد

آیین رونمایی کتاب «سلول‌های بهاری»؛ دستیابی ایران به دانش سلول‌های بنیادی و بزرگداشت دکتر پروانه فرزانه، مدیر بانک سلولی و جانوری کشور با حضور دکتر حسین بهاروند، راوی کتاب و همسر خانم فرزانه، بهنام باقری، نویسنده کتاب، روح‌الله نجابت، نماینده مردم شیراز در مجلس و جمعی از اساتید علمی، دانشجویان و علاقه‌مندان در بیمارستان قلب الزهرای شیراز برگزار شد. به گزارش «صبح‌نو»، آیین رونمایی کتاب «سلول‌های بهاری»؛ دستیابی ایران به دانش سلول‌های بنیادی و بزرگداشت دکتر پروانه فرزانه، مدیر بانک سلولی و جانوری کشور با حضور دکتر حسین بهاروند، راوی کتاب و همسر خانم فرزانه، بهنام باقری، نویسنده کتاب، روح‌الله نجابت، نماینده مردم شیراز در مجلس، حجت‌الاسلام مهدوی، معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر ثنایی استاد دانشگاه علوم پزشکی، دکتر ایمانیه عضو هیات‌علمی و هیات امنای دانشگاه 
علوم پزشکی، فاطمه‌سادات لطیفی، فعال حوزه زنان و خانواده، مسعود ملکی، مدیر مدرسه سینمایی عمار و جمعی از اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان در بیمارستان قلب الزهرای شیراز برگزار شد.
 در بخش پایانی این مراسم، بهنام باقری، محقق و نویسنده کتاب «سلول‌های بهاری» نیز در سخنانی عنوان کرد: یکی از نکاتی که برایم سوال بود، صحبت این بود که بعضی از دانشمندان کشور حتی آن‌هایی که دلسوز کشور بودند، وقتی‌که خبر دستیابی به «سلول‌های بنیادی» مطرح شد، نامه‌ای به 
رهبر انقلاب نوشتند که آقا باور نکنید این حرف‌ها، درست نیست، از خارج وارد کرده‌اند و این کار در کشور ما شدنی نیست که ماجرای این موضوع هم به‌طور مفصل در کتاب آمده است و این سوالی که داشتم با این کتاب برطرف شد که درواقع جوانان و دانشمندان عزیز و پرتلاش ما بودند که توانستند به این دانش مهم دست پیدا کنند.
باقری با اشاره به فعالیت‌های مرحوم دکتر پروانه فرزانه اظهار داشت: این جمله امام خمینی؟ره؟ همیشه برای من جالب بود که گفتند «از دامان زن، مرد به معراج می‌رود»، نمی‌توانستم درک کنم که یعنی چی، نقش زن در زندگی چقدر می‌تواند باشد که مرد فقط با اتکا به زن به معراج می‌رود که این مساله هم در جریان این کتاب و با توجه به ارتباطی که طی دو-سه‌بار  با آقای دکتر بهاروند و خانواده ایشان داشتیم، برای من حل شد. وی با اشاره به بخشی از کتاب تصریح کرد: الان جمهوری اسلامی به مسوولانی نیاز دارد که تا سرحد مرگ کار کنند، به چنین افراد و مسوولانی نیاز دارد تا به آن قله‌های پیشرفت علمی و تمدن نوین اسلامی دست پیدا کند. حسن‌ختام صحبت‌هایم درباره مرحوم دکتر فرزانه است که در بستر بیماری هم به فکر رشد و پیشرفت علمی کشور بودند. باقری در پایان سخنانش ضمن اشاره به بخش دیگری از کتاب تاکید کرد: خانم دکتر فرزانه وقتی همسرشان را برای سفر علمی به کشور آلمان راهی می‌کنند، خطاب به دکتر بهاروند می‌گویند وقتی ساک شما را برای این مسافرت علمی آماده می‌کنم، مانند زنانی هستم که همسرشان را به جنگ می‌فرستند، درواقع، خانم دکتر فرزانه چنین نگاه متمدنانه‌ای به مقوله علم و پیشرفت کشور داشته‌اند.
 

captcha
شماره‌های پیشین