sobhe-no.ir
1215
یکشنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۰
2
بشار اسد سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

همه طرح‌های دشمنان با مقاومت ملت سوریه نابود شد

محسن آرمین:

اصلاحات توان حل مشکلات را ندارد

پس از آنکه عبدالناصر همتی به‌عنوان نامزد بخشی از جریان اصلاحات در انتخابات ریاست‌جمهوری با بی‌اقبالی مردم مواجه شد، این مساله مهم پیش روی اصلاح‌طلبان قرار گرفت که چطور باید آینده را دریابند و چگونه بایستی به بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی دست بزنند. برخی از لزوم بازگشت به مردم سخن گفتند و تصریح کردند که راه چاره خروج اصلاح‌طلبی از بن‌بست فعلی، شنیدن خواسته‌های واقعی آن‌هاست.

صبح نو

بشار اسد سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

همه طرح‌های دشمنان با مقاومت ملت سوریه نابود شد

«بشار اسد» رییس‌جمهوری سوریه برای دوره جدید هفت‌ساله ریاست‌جمهوری خود در برابر اعضای مجلس این کشور در کاخ الشعب سوگند یاد کرد. بشار اسد در 27مه گذشته (5خرداد) با کسب 95درصد آرا مجددا به‌عنوان رییس‌جمهور سوریه انتخاب شد.
بشار اسد روز گذشته در مراسم تحلیف که علاوه بر نمایندگان دیپلماتیک در دمشق، شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای داخلی و بین‌المللی نیز در آن حضور داشتند، برای ملت سوریه سخنرانی کرد.
بشار اسد در مراسم تحلیف طی سخنانی خطاب به ملت سوریه گفت: ملت‌هایی که راه آزادی را می‌شناسند در راه دفاع از حقوق خود خسته نمی‌شوند.
‎اسد افزود: مشارکت ملی گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری دلیل بر آگاهی بالای ملی مردم سوریه است. رییس‌جمهوری سوریه ادامه داد: دشمنان پیش از این در پروژه‌های خود علیه سوریه روی تروریسم حساب باز کرده بودند اما امروز روی تبدیل کردن شهروندان به مزدور و جاسوس حساب می‌کنند.
 
تحقق معادله ملی
 بشار اسد تاکید کرد: تجربه انتخابات ریاست‌جمهوری ثابت کرد این ملت هستند که به دولت مشروعیت می‌دهند و ما کنار یکدیگر معادله ملی را محقق کردیم؛ چرا که ما مردمی متعهد و یکپارچه هستیم. بشار اسد گفت: آگاهی ملی مردم ما سنجش و معیاری است که براساس آن توانایی و قدرت خود را می‌سنجیم. برخی مزدوران از طریق ترکیه درحال کار ‌روی طرح‌هایی برای رسیدن به یک قانون اساسی هستند که کشور را تحت تسلط بیگانگان قرار دهند.
 
شکست طرح‌های دشمنان سوریه
‎رییس‌جمهور سوریه تصریح کرد: اما همه طرح‌ها و تلاش‌های مزدوران به‌لطف مقاومت ملت سوریه نابود شد. بزرگ‌ترین دلیل بحران‌هایی که در آن زندگی کردیم فقدان ارزش‌ها و اخلاق بود.
اسد عنوان کرد: هرکسی که تعلقات خود را از دست بدهد، هیچ خیری برای کشورش ندارد و هیچ امنیتی برای آن در برابر جامعه نخواهد بود. ‎بشار اسد بار دیگر خطاب به همه کسانی که فریب خورده و روی سقوط کشور خود حساب باز کرده‌اند، گفت: به هرکسی که فریب خورده است می‌گویم که این افراد از جانب دشمن علیه کشور خودشان مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.‎
 
اوضاع اقتصادی سوریه
وی همچنین به بحث درباره اوضاع اقتصادی سوریه پرداخت و اعلام کرد: در زمان حاضر سه‌هزار کارخانه در سوریه درحال ساخت است و جنگ و محاصره نتوانست سرمایه‌گذاری ما را متوقف کند.‎
بشار اسد در ادامه ابراز کرد: هدف در مرحله آینده افزایش تولید و نقش دولت در تسهیل آن در بخش‌های مختلف است. حل مشکل برق اولویت ماست؛ زیرا این امر زندگی و محیط سرمایه‌گذاری ما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، همچنین شفافیت که ماهیت برنامه اصلاحات اداری است، ضمن اولویت‌های ما در مرحله بعدی قرار دارد.
 
تعهد ما به مساله فلسطین تغییرناپذیر است
 رییس‌جمهوری سوریه در ادامه به مساله فلسطین پرداخته و تاکید کرد: در زمان حاضر نزدیک‌ترین مساله به ما مساله فلسطین است و تعهدی که به آن داریم آن‌چنان پایدار و محکم است که با تغییر شرایط عوض نمی‌شود.
وی اضافه کرد: هدف و چشم‌انداز ما آزادسازی مناطق باقی‌مانده کشور از شر تروریست‌ها و حامیان ترک و آمریکایی آن‌هاست.
 
 نقش ایران در حمایت از سوریه
بشار اسد همچنین به نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: ما به نقش دوستانی همچون ایران و روسیه که ایستادن آن‌ها کنار ما تاثیر زیادی در آزادی کشور داشت، اطمینان داریم.‎
وی ادامه داد: ما بر وظیفه دولت در حمایت از هرگونه مقاومت در سوریه ضد اشغالگری تاکید می‌کنیم. بر همه کسانی که میهن را حفظ و خاک آن را با خون خود سیراب کردند درود می‌فرستیم، همچنین به فرزندان سوریه که صداقت تعلق‌خاطر به میهن را تجسم بخشیدند، درود می‌فرستیم.

captcha
شماره‌های پیشین