sobhe-no.ir
1214
شنبه، ۲۶ تیر ۱۴۰۰
9
واکنش مدیران دوره شهرداری محمدباقر قالیباف نسبت‌به گزارش تحقیق و تفحص شورای پنجم

مردم در ٢٨ خرداد جواب شما را دادند

شورای پنجم شهر تهران نفس‌های آخر وعده‌های توخالی خود را می‌کشد؛ وعده‌هایی که بر پایه کذب و تخریب گذشته روشن مدیریت شهری بنا شده بود و در فاصله کوتاهی با رأی قاطع مردم به لیست ائتلاف مورد حمایت مدیران گذشته شهری فروریخت و آنچه باقی مانده کارهای بر زمین مانده‌ای بود که در این دوره به سرانجام نرسیده و حالا شهروندان تهرانی آرزوی بازگشت به تهران سربلند روزهای گذشته را دارند. شورای پنجم به‌جای آنکه حداقل ذره‌ای پاسخگوی عملکرد نداشته خود باشد، در این روزها به فکر طرح ادعاهای کذب علیه مدیریت جهادی گذشته افتاده و با قرائت گزارش‌های تحقیق و تفحصی که هیچ بنای درست و قانونی ندارند، سعی دارد کمبود و ضعف‌های دوره فعلی را به گردن دوره گذشته انداخته و اینطور نشان دهد که دلیل همه کم‌کاری‌ها، میراثی است که گذشتگان بر جای گذاشته‌اند، درحالی‌که تفسیر شهروندان تهرانی درست برعکس آن است و به چشم آمدن عملکرد «هیچ» دوره فعلی به‌دلیل عملکرد درخشان و سودمند مدیران گذشته شهری به نفع مردم و شهر بوده است.

معاون سابق مالی شهرداری تهران در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

پرونده املاک بسته شد، سیاسی‌کاری بس است

صبح نو

معاون سابق مالی شهرداری تهران در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

پرونده املاک بسته شد، سیاسی‌کاری بس است

در شرایطی که شهر تهران با مشکلات عدیده‌ای ازجمله ترافیک و آلودگی هوا، فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، کمبود واگن مترو و غیره روبه‌رو است، شورای پنجم شهر تهران به‌جای آنکه در روزهای پایانی فعالیت خود، گزارش شفافی از عملکردش حداقل درباره چند اولویت اساسی پایتخت ارائه کند، نسبت‌به قرائت دو گزارش تحقیق و تفحص غیرقانونی با اهداف سیاسی و تخریب عملکرد روشن مدیریت گذشته شهری اقدام کرده است. قدرت‌الله گودرزی، معاون اسبق مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به آن واکنش نشان داده و با ارائه مستنداتی آن را کذب و حاوی موضع‌گیری‌های جدی سیاسی عنوان می‌کند. او به «صبح‌نو» می‌گوید: از زمانی که مدیریت شهری فعلی بر سرکار آمده بارها و بارها به اظهارات کذب آن‌ها واکنش نشان داده و حتی با آقای میرلوحی نیز مناظره کردم اما اساسا آن‌ها بنای پذیرش در هیچ سطحی را ندارند. گودرزی اضافه می‌کند: آنچه ایشان مطرح کرد بی‌اساس است؛ زیرا طبق بند3 ماده81 باید حتما به افرادی که مورد تحقیق و تفحص قرار می‌گیرند اطلاع داده و آن‌ها در جریان مفاد گزارش باشند تا در صورت نیاز توضیحات خود را ارائه کنند. معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان اینکه تکلیف املاک نجومی در محاکم قضایی مشخص شده است، تاکید می‌کند: فقط چهار یا پنج مورد تخفیف‌های بیشتری گرفته بودند که زیر هشت‌میلیارد تومان بود، دریافت‌کنندگان مابه‌التفاوت را پرداخت کردند و اساسا پرونده به‌طور کامل بسته شد. او تاکید می‌کند: درمورد خیریه امام‌رضا ؟ع؟ نیز هر ملکی که برای بهره‌برداری و نه واگذاری داده شده با مجوز شورای چهارم شهر تهران بوده و هیچ اقدام غیرقانونی اتفاق نیفتاد. گودرزی ادامه می‌دهد: برخی املاک نیز طبق بند6 ماده55 قانون شهرداری‌ها برای بهره‌برداری خیریه‌ها، مساجد و غیره در اختیار گذاشته شده است که آن هم حق‌ بهره‌برداری است و شهرداری هر زمانی بخواهد می‌تواند پس بگیرد، در همین دوره نیز 200ملک برای بهره‌برداری واگذار شد.
گودرزی همچنین درباره 9نامه ارسال‌شده به شورا نیز توضیح داده و می‌گوید: به هیچ‌کدام از نامه‌های ما پاسخ ندادند، ادعا می‌کنند به ما نامه زدند که اینطور نیست و اساسا چیزی به ما و نه رییس مجلس ابلاغ نشده است. او می‌گوید: دلیل اصرار آقای میرلوحی بر تحقیق و تفحص، باز بودن پرونده‌اش در مراجع قضایی است و می‌خواهد این موضوعات کذب را بهانه کند تا دلیل محکومیتش را جبران کند. زمان حکم بدوی ایشان اردیبهشت‌ماه98 است و تاریخ ارجاع طرح تحقیق و تفحص 10اردیبهشت‌ماه. دو سال است تلاش می‌کند بگوید حرف‌هایش درست است. گودرزی تاکید می‌کند که اقدامات اخیر شورای پنجم جنبه سیاسی دارد و اساسا نشر اکاذیب است. آن‌ها با صحبت و عملکرد غیراخلاقی می‌خواهند عملکرد درخشان دوره سابق مدیریت شهری را زیر سوال ببرند تا اینگونه عملکرد ضعیف‌شان را پنهان کنند. این تحقیق و تفحص به‌صورت یکطرفه و بدون شنیدن توضیحات برای فرار از پاسخگویی به عملکرد این شورا و اتهامات وارده درراستای جوسازی و شانتاژ منتشر شده است. معاون مالی و اقتصاد شهری اسبق شهرداری تهران می‌گوید: ضمنا دوستان شورا اگر قصد فسادستیزی دارند بهتر است درباره پول‌پاشی شهرداری، استخدام‌های غیرقانونی و واگذاری 170ملک در دوران فعلی و بسیاری از شائبه‌های دیگر هم یک گزارش تحقیق و تفحص درست کنند.

captcha
شماره‌های پیشین