sobhe-no.ir
1214
شنبه، ۲۶ تیر ۱۴۰۰
5
چرا بایدن با دولت روحانی تفاهم نکرد؟ چرا روحانی تقصیر بازنگشتن آمریکا به برجام را متوجه داخل می کند؟

تحریم داخلی

حسن روحانی در انتخابات سال92 مدعی فهمیدن زبان دنیا بود و از دریچه این ادعا، تصور می‌کرد می‌تواند با مذاکره با کدخدا تمامی مشکلات کشور اعم از آب خوردن مردم را نیز حل کند، امروز و در آستانه تحویل دولتش، مشغول بهانه‌تراشی برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات و در نتیجه حل نشدن مشکلات کشور است. روحانی در آخرین اظهارات خود با مقصردانستن مجلس مدعی شد که اگر قانون راهبردی رفع تحریم‌ها نبود، تحریم‌ها خیلی پیش‌ازاین‌ها لغو می‌شدند.او درحالی به دنبال مقصر داخلی برای بدعهدی های طرف مقابل و طولانی شدن مذاکرات وین می گردد که در این میان، آمریکا با فرسایشی کردن مذاکرات و عدم بازگشت به برجام با شروط تعیین شده از سوی ایران (رفع کامل تحریم ها و راستی آزمایی) با واژگانی مانند «توافق ثانویه»، «توافق تکمیلی»، «الحاقیه» به دنبال دائمی کردن محدودیت‌های ایران و حذف بندهای غروب توافق است.

«شنبه عذرخواهی» از مردم

محسنی اژه ای به ایلام رفت

اولین سفر استانی قاضی القضات

صبح نو

محسنی اژه ای به ایلام رفت

اولین سفر استانی قاضی القضات

محسنی اژه‌ای در دومین هفته انتصابش به‌عنوان رییس دستگاه قضا به اولین سفر استانی خود رفت تا نشان دهد سیر تحول در قوه قضاییه پرشتاب‌تر جلو خواهد رفت.
ایلام اولین مقصد سفر قاضی‌القضات بود تا مشکلات اقتصادی این استان را رفع کند. حضور در مراسم آزادی زندانیان، دیدار با قضات و کارکنان، دیدار با قشرهای مختلف مردم، حضور در شورای اداری و شورای قضایی و بازدید از مجموعه پلی‌اتیلن پتروشیمی از برنامه‌های سفر محسنی‌اژه‌ای به استان ایلام بود. او درباره علت انتخاب ایلام به‌عنوان اولین مقصد خود اینگونه گفت که «قوه‌قضاییه رأی مطلع شدن از مجموعه مسائل و مشکلات استان و برای سرکشی و رسیدگی به امور حوزه قضایی سفرهای استانی خود را دنبال می‌کند. ما درصددیم تا مشکلات دستگاه قضایی، اجرایی و سایر دستگاه را با همکاری هم مرتفع سازیم. مشکلات را در حوزه قضایی حتی مسائلی را که به قوه‌قضاییه مرتبط نیست به کمک استاندار، نماینده ولی‌فقیه و... بررسی و رفع می‌کنیم.»
از دیگر برنامه‌های اژه‌ای در این سفر گفت‌وگوی چهره‌به‌چهره رئیس قوه‌قضاییه در باره زندانیان ایلام در سلول‌های‌شان بود. وی همچنین در جمع کارکنان و قضات ایلام بر لزوم رسیدگی ویژه مسوولان قضایی به پرونده‌های محرومان تاکید کرد. اژه‌ای گفت که رسیدگی سریع و بادقت به پرونده‌های مردم به‌ویژه اقشاری که محروم‌تر که پول وکیل و کارشناسی ندارند، باید در اولویت کار قضات و کارکنان قضایی باشد.
رییس قوه قضاییه برای حل مشکل کارخانه سیمان دهلران نیز دستور ویژه‌ای صادر کرد. وی در جلسه شورای اداری به رییس سازمان بازرسی دستور داد، مساله کارخانه سیمان را که در این جلسه به آن اشاره شد روز شنبه، 26تیر پیگیری کند و پاسخ آن را همان روز به من بدهد. رییس دستگاه قضا ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها را بیکاری دانست و تاکید کرد: لیستی از پروژه‌های نیمه‌تمام تهیه و موارد مربوط به آن باید پیگیری شود. باید بررسی کرد، چه میزان پروژه نیمه‌تمام در استان داریم. پروژه‌ای 17، 18سال طول کشیده، اینگونه نمی‌شود. قوه‌قضاییه در این زمینه کمک می‌کند؛ در صورت وجود قصور و تقصیر برخورد باید صورت گیرد.
بنابراین گزارش، سال۱۳۸۴ کلنگ احداث کارخانه سیمان دهلران به زمین زده شد و قرار بود علاوه‌بر رونق تولید باعث اشتغال بسیاری از جوانان بیکار منطقه شود. حالا بعد از ۱۵سال از ساخت کارخانه سیمان دهلران، این واحد صنعتی نه‌تنها به بهره‌برداری نرسیده، بلکه قطعات این کارخانه که حدودا ۱۴سال قبل از کشور آلمان وارد شده در حال مستهلک شدن است. اژه‌ای همچنین در جلسه شورای تامین استان،  بیکاری در استان ایلام را جزو مهم‌ترین مشکلات دانست و تاکید کرد: همه‌ دستگاه‌ها بایستی بتوانند با برنامه‌ریزی بلندمدت این مشکل را مرتفع کنند و هر پروژه سرمایه‌گذاری نیمه‌تمامی را که سبب اشتغال و رونق اقتصادی استان ایلام است به ما معرفی کنند تا اقدامات لازم انجام شود.
رییس قوه قضاییه گفت: رفع مشکلات پروژه‌ها و رونق تولید از مهم‌ترین مسائل مدنظر آیت‌الله رئیسی بوده و دستگاه قضا آماده است تا هر مشکلات سرمایه‌گذاری و واحدهای اقتصادی را مرتفع کند. وی به معضل حاشیه‌نشینی اشاره کرد و ادامه داد: حاشیه‌نشینی می‌تواند تبعات جدی اجتماعی و قضایی را به‌دنبال داشته باشد که بایستی با برنامه‌ریزی به رفع مشکلات در این زمینه پرداخت.

captcha
شماره‌های پیشین