sobhe-no.ir
1214
شنبه، ۲۶ تیر ۱۴۰۰
15
نامه سعید آجورلو به مهدی نصیری؛

کارآمدی رقیب نظریه "عصر حیرت" است

سعید آجورلو در نامه‌ای خطاب به مهدی نصیری خواسته او از محسنی‌اژه‌ای درباره قالیباف را تحیرآور و عجیب خواند. این استاد دانشگاه در این نامه گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر را سیاسی و غیرقانونی عنوان کرد و از مهدی نصیری خواست به‌جای عدالت‌خواهی کاذب که ضد پیشرفت و اخلاق است، مسیر یک عدالت ایجابی و سازنده را فراهم کند. او در این نامه از مهدی نصیری سوال کرده که قالیباف باید به جرم کارآمدی و ساختن تهران محاکمه شود؟ متن نامه مدیرمسوول روزنامه «صبح‌نو» به مهدی نصیری به شرح ذیل است:

نگاهی به مجموعه‌داستان «لبخند بی‌لهجه» نوشته «فیروزه جزایری دوما»

لذت سرخوردن روی پوست موز

احمدرضا حجارزاده / وقتی نخستین کتاب «فیروزه جزایری دوما» با عنوان «عطر سنبل، عطر كاج» در ایران منتشر شد، بیشتر كتابخوان‌های حرفه‌ای و به‌ویژه علاقه‌مندان آثار طنز و همچنین منتقدان و نویسندگان، تایید كردند یك نویسنده هموطن توانا و شوخ‌طبع، در جایی خیلی دورتر از زادگاهش -دقیقا آمریكا-كشف كرده‌ایم كه درباره ایران و ایرانیان ولی متاسفانه برای بیگانگان می‌نویسد. این کتاب بعدا با نام «بامزه در فارسی» چاپ شد. فیروزه جزایری از تیزبینی، جزیی‌نگری و جسارت خوبی در نوشتن برخوردار است. طنز خاص او موجب شد خیلی زود بین هموطنانش محبوبیت كسب بکند. دومین مجموعه‌داستان جزایری با نام «لبخند بی‌لهجه» ازسوی غلامرضا امامی به فارسی برگردانده شد. امامی با زبانی ساده و روان كتاب را ترجمه كرده، طوری كه انگار نویسنده آن را به زبان مادری نوشته است. درحالی‌كه چنین نیست و متن اصلی، به زبان انگلیسی بوده است.

خبر

رونمایی از دو کتاب جدید با موضوع حجاب

صبح نو

خبر

رونمایی از دو کتاب جدید با موضوع حجاب

موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت در چارچوب پرداختن به تاریخ معاصر ایران و وقایع و رخدادهای مهم آن، به مساله حجاب و کشف حجاب رضاخانی ورود کرده و 
علاوه بر کتاب «حکایت کشف حجاب» که هفت‌بار چاپ شده، دو عنوان کتاب تازه را روانه بازار کرده است. رمان «تنور دوستی»: این رمان را زینب کریمی تالیف کرده که در آن بین زمان حال و دوره رضاشاه ارتباطی ایجاد شده و نشان می‌دهد آنچه امروز به‌آسانی و راحتی در دسترس بانوان کشور قرار دارد، روزگاری سبب تحقیر، خشونت و حتی کشتاری چون قتل‌عام مسجد گوهرشاد شده و بانوان مومن این مرزوبوم، سال‌ها خانه‌نشین شده‌ و از تحصیل و فعالیت اجتماعی محروم شده بودند؛ فقط به جرم اعتقاد به حجاب و پای‌فشردن بر این باور وجدانی و فطری و دینی. مخاطب می‌تواند با مطالعه این رمان سوار بر ابر جادویی شده و پای درد و دل بانوان آن زمان وحشت‌زا بنشیند.
کتاب «تاج بندگی»: در این کتاب که منیره میرزایی تالیف کرده، ضمن بررسی دلایل برخورد خشن و پلیسی رضاشاه با حجاب و ایستادگی و مقاومت مردمی برابر این اقدامات، پاسخ‌های مستدل، مستند و منطقی به ضرورت حجاب و ارتباط بین آن با امنیت، آرامش، زیبایی، پاکدامنی و حتی اقتصاد پرداخته است. همچنین
 ثابت کرده «بی‌حجابی» در ایران دوران پهلوی «اجباری» و حجاب کاملا اختیاری بوده و آنچه طی سالیان جدید سبب بروز اختلال در پوشش و حجاب بانوان شده است، ریشه سیاسی و اقتصادی داشته و به دست مافیای استفاده ابزاری از زنان انجام شده است. برای تهیه این کتاب‌‎ها با شماره‌ 66411151  تماس بگیرید.

captcha
شماره‌های پیشین