sobhe-no.ir
1214
شنبه، ۲۶ تیر ۱۴۰۰
13
حمید رضا صدر از دنیا رفت

بدرود با شاعر فوتبال

محمدجواد پاینده / وقتی درباره توفیق کتاب «تو در قاهره خواهی مرد» از او پرسیدند در پاسخی متواضعانه گفت: «گاه باشد که کودکی نادان، به غلط بر هدف زند تیری؛ حتما تصادفی بوده.» اما تیرهای« صدر» بر هدف می‌نشست، چه برآمده از قلم یا تحلیل‌های شفاهی جاری شده بر زبان و آنچنان تاثیرگذار بر دل می‌نشست که ردپایش پاک نمی‌شد.

خبر

رییس مجلس درگذشت دکتر حمیدرضا صدر مفسر فوتبال و منتقد سینما را تسلیت گفت

خبر

رونمایی از جدیدترین مستند با موضوع طالبان

صبح نو

خبر

رونمایی از جدیدترین مستند با موضوع طالبان

جدیدترین اثر محسن اسلام‌زاده با موضوع طالبان و افغانستان، با حضور کارشناسان این حوزه در تالار اندیشه حوزه هنری به نمایش درمی‌آید. خرید بلیت از سامانه عماریار امکان‌پذیر است. «در میان پرچم‌های جنگی»، اثر تحسین‌شده به کارگردانی محسن اسلام‌زاده و تهیه‌کنندگی پرس‌تی‌وی، با موضوع افغانستان و طالبان رونمایی می‌شود. این مراسم که دوشنبه 28تیرماه در حوزه هنری برگزار خواهد شد، با یک میزگرد تخصصی پیرامون افغانستان و مسائل جدید آن همراه است.
این روزها اخبار خروج آمریکا از افغانستان و قدرت گرفتن طالبان، به صدر اخبار رسانه‌ها تبدیل شده است. شرایط کنونی افغانستان و پیشروی طالبان، صاحب‌نظران بسیاری را در منطقه نگران کرده است. محسن اسلام‌زاده، مستندساز ایرانی است که بیش از یک دهه مشغول پژوهش بر مساله افغانستان و به‌ویژه طالبان است. اسلام‌زاده در جدیدترین اثر جنجالی خود به نام «زندگی میان پرچم‌های جنگی»، تلاش کرده روایت متفاوتی از تضاد بین گروه‌های مختلف مسلح در افغانستان ارائه دهد. همچنین به‌دنبال نقش حکومت افغانستان در این درگیری‌ها هم رفته است. وی درباره علت نام‌گذاری این مستند گفته است: «نام فیلم را زندگی میان پرچم‌های جنگی گذاشتم چون متاسفانه در افغانستان پرچم‌های زیادی وجود دارد که افراد در زیر آن‌ها با هم می‌جنگند!» پس از رونمایی از این اثر و اکران آن، میزگرد تخصصی پیرامون مسائل افغانستان برگزار می‌شود که کارشناسانی نظیر دکتر علی واحدی، دکتر مجتبی نوروزی، عبدالحمید نورزایی، محمدسرور رجایی، علی کمیلی و ... به ایراد نظرات خود درباره آینده افغانستان خواهند پرداخت. علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند با مراجعه به سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir ثبت‌نام و بلیت رزرو کنند.

captcha
شماره‌های پیشین