sobhe-no.ir
1214
شنبه، ۲۶ تیر ۱۴۰۰
12
اصغر فرهادی در «كن» چه گفت و چه شنید

تناقض های آقای كارگردان

در سال۲۰۱۲ فیلم «جدایی نادر از سیمین» وی برنده جایزه‌ اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد و همزمان، نامزد دریافت جایزه‌ اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (اورجینال) برای این فیلم شد. وی همچنین در سال۲۰۱۲ برنده جایزه بهترین فیلم خارجی گلدن‌گلوب به‌خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم «جدایی نادر از سیمین» شد. فرهادی در جشنواره فیلم کن۲۰۱۶، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن را برای نگارش فیلمنامه فیلم «فروشنده» دریافت کرد. همچنین در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار، فروشنده به نویسندگی و کارگردانی‌اش توانست جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را کسب کند. پیش‌تر او برنده سه جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر در سال‌های ۱۳۸۴، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ شده ‌است. خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین به‌عنوان بهترین کارگردان برای فیلم «درباره الی» و خرس طلایی جشنواره فیلم برلین به خاطر فیلم «جدایی نادر از سیمین» از دیگر دستاوردهای اوست. وی اولین فیلمساز ایرانی است که توانسته این جایزه را به خود اختصاص دهد.

قسمت هفتم سریال محمدحسین مهدویان پخش نشد

«زخم کاری» به در بسته خورد

صبح نو

قسمت هفتم سریال محمدحسین مهدویان پخش نشد

«زخم کاری» به در بسته خورد

 کارگردان سریال «زخم کاری» از پخش نشدن قسمت هفتم این سریال خبر داد. محمدحسین مهدویان، کارگردان سریال «زخم کاری» از پخش نشدن قسمت هفتم این اثر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خبر داد.
در یادداشت او آمده است: «از ۱۲مورد سانسور قسمت هفتم سریال زخم کاری که قسمت مهم و جذابی هم هست، ۱۰موردش را انجام دادیم و در دو مورد دیگر به‌خاطر جلوگیری از آسیب جدی به داستان، تصمیم به تعدیل صحنه‌ها گرفتیم. بااین‌حال سازوکار سانسور ساترا دو موردی را که تعدیل شد نپذیرفت و بدون دلیلی قانع‌کننده اصرار به حذف کامل‌شان دارد. به‌این‌ترتیب، مجوز نمایش قسمت هفتم سریال زخم کاری را صادر نکردند و این قسمت به‌خاطر نداشتن پروانه نمایش فردا پخش نخواهد شد. هرچند حالا بیش از هر زمان دیگری خستگی روزهای دشوار این پروژه را بر تن‌مان حس می‌کنیم اما در این میان من فقط به تماشاگرانی فکر می‌کنم که یک هفته است منتظر تماشای قسمت جدید هستند و به همین سادگی از حق‌شان محروم می‌شوند.»
 جوابیه توییتری ساترا
معاون کاربران ساترا بامداد دیروز درباره اصلاحیه‌های داده‌شده به «زخم کاری» بار دیگر به‌جای اطلاع‌رسانی رسمی، توضیحات خود را توییت کرد. به گزارش مهر، در پی اطلاع رسانی محمدحسین مهدویان، کارگردان سریال «زخم کاری» در صفحه شخصی خود که اعلام کرده بود به‌دلیل اصلاحیه‌های بیش‌ازحد قسمت هفتم این سریال پخش نمی‌شود، علی سعد، معاون کاربران ساترا مانند موارد مشابه گذشته به‌جای اطلاع‌رسانی رسمی از طریق روابط‌عمومی این سازمان، در یک رشته توییت به ذکر دلایلی دراین‌باره پرداخت.
سعد دراین‌باره در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «درخصوص قسمت هفتم سریال زخم کاری جهت تنویر افکارعمومی: اصلاحات در نظر گرفته‌شده ازسوی کارگزاری محتوایی در دو مرحله توسط گروه‌های مختلف تخصصی بررسی شد که نهایتا با تایید ضرورت اعمال اصلاحات، پلتفرم ملزم به اجرای آن شد. موارد اصلاحی از اواسط هفته به پلتفرم اعلام شده که زمان کافی برای اعمال آن‌ها در اختیار عوامل تولید بوده است. طرح عمومی نکات محتوایی اصلاح‌شده را در رسانه‌ها نقض غرض دانسته و به‌نوعی ترویج آن‌ها می‌دانیم. همانطورکه قبلا اشاره شده، اصالت دادن به فرایندها و عبور از رفتار و ملاک‌های سلیقه‌ای، محور حرکت ساتراست.
حقوق تضییع‌شده کاربران اگر ناشی از اهمال پلتفرم در اعمال اصلاحات در زمان مقرر باشد در این مورد پیگیری و در طول هفته درباره آن تصمیم‌گیری می‌کنیم. مبنای جنجال پیاپی، به‌عنوان یک تکنیک بازاریابی را برای زیست‌بوم رسانه‌های صوت و تصویری کشور، مضر می‌دانیم. نکات فوق درحالی ‌است که عزم ساترا در حمایت از پلتفرم‌ها و حتی تلاش آن برای پخش معدود تولیدات باقیمانده که قبلا مجوز تولید از سایر نهادها گرفته‌اند علی‌رغم انتقادات فراوان و تحمیل هزینه‌های قابل توجه به ساترا، بر همگان آشکار و مبرهن گردیده است.»

captcha
شماره‌های پیشین