sobhe-no.ir
1213
چهارشنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۰
9
نقل‌قول نماینده قالیباف در هیات تحقیق و تفحص از رییس فعلی شورای شهر:

میرلوحی سیاسی‌کاری می‌کند

در روزهـــــــــــای پایانی فعاليــــــــــت، پنجمين دوره مدیریت شهري، نهایت بی‌تدبیری و عملکرد غیرکارشناسانه خود را به نمایش گذاشته است. شهردار و اعضای شورای شهر با صحبت و عملکرد غیراخلاقی می‌خواهند عملکرد درخشان دوره سابق مدیریت شهری را زیر سوال ببرند تا اینگونه عملکرد ضعيف‌شان را پنهان کنند. بعد از اظهارنظرات و انتقادات سریالی شهردار تهران از دوره گذشته و انتشار گزارشی تحقیق و تفحصی کذب که ازسوی مسوولان سابق شهرداری تهران پاسخ داده شد، دوباره اعضای شورای شهر تهران گزارش تحقیق و تفحصی از دوره گذشته شهرداری منتشر کرده‌اند که اساسی کذب و سیاسی را دنبال می‌کرد. مدیران سابق شهرداری تهران همانطورکه نسبت‌به گزارش قبلی ارائه‌شده واکنش نشان دادند، این‌بار نیز به موارد متعدد تناقض غیرمستند و نادرست مطرح‌شده در این گزارش اشاره کردند. نخستین مورد اعتراض مدیران سابق شهرداری همچون گزارش قبلی این است که چرا از مدیران سابق شهرداری دعوت نشده و اجازه نداده‌اند دفاعیات و توضیحات موردنظر خودشان درمورد این گزارش را مطرح کنند. آنان طی انتشار گزارش قبلی تحقیق و تفحص از شورای پنجم شهر تهران توضیح خواستند که هیچ توجهی به این اعتراضات نشد تا آنکه چند روز پیش نماینده شهردار اسبق تهران در موضوع تحقیق و تفحص به دفتر محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران مراجعه می‎کند، هاشمی ضمن تایید انتقادات قانونی نماینده شهردار اسبق، اقدامات محمود میرلوحی، رییس کمیته اقتصادی شورا و از مخالفان سرسخت رییس فعلی مجلس را سیاسی‌کاری عنوان می‌کند. «صبح‌نو» در گفت‌وگو با «منصور حیدری»، نماینده محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران در طرح تحقیق و تفحص و همچنین معاون سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران به مغایرت‌های تحقیق و تفحص شورای شهر از مدیریت سابق شهری تهران و همچنین نحوه پیگیری این موضوع از مراجع قانونی پرداخته است.

در روزهایی که ماجرای استخدام غیرقانونی بیش از 2هزار نفر در شهرداری مطرح است

شهردار تهران مدیرکل 58 ساله دفتر خود را استخدام رسمی کرد

صبح نو

در روزهایی که ماجرای استخدام غیرقانونی بیش از 2هزار نفر در شهرداری مطرح است

شهردار تهران مدیرکل 58 ساله دفتر خود را استخدام رسمی کرد

در روزهایی که منتخبان شورای ششم و اعضای شورای پنجم درباره موضوعی چون استخدام دوهزار نیروی انسانی در شهرداری تهران با هم اختلاف دارند، آقای پیروز حناچی، شهردار تهران در حال صدور حکم استخدام دائم برای نیروهای مورد تایید خود است. گو اینکه از روزهای باقیمانده باید به‌عنوان فرصتی طلایی در راستای تثبیت نیروهای اصلاح‌طلب در ساختار مدیریت شهری تهران استفاده کرد. نگاهی که بیشتر رنگ و بوی سیاسی‌بازی دارد تا کار حرفه‌ای. جدیدترین این اتفاقات مربوط به صدور حکم استخدام برای مدیرکل دفتر شهردار تهران است.
هنوز ماجرای استخدام بیش از دوهزار نفر در شهرداری تهران در سرخط اخبار رسانه‌ها قرار دارد که خبر از استخدام قانونی م.ک مدیر دفتر 58ساله شهردار تهران به گوش می‌رسد. در هفته‌های اخیر، موضوع استخدام دوهزار نفر در شهرداری تهران مطرح شده بود که با تایید و تکذیب منتخبان شورای ششم و معاون شهردار تهران همراه بود. معاون شهردار تهران درحالی مساله استخدام غیرقانونی و بدون آزمون را رد می‌کند که منتخبان شورای ششم مطرح می‌کنند در آزمون استخدامی شهرداری تهران شرط سنواتی که به سابقه حداقل پنج‌سال فعالیت در شهرداری تهران اشاره دارد مورد توجه قرار نگرفته است. این مساله تا آنجا پیش رفته که منتخبان شورای ششم شهر تهران اعلام کرده‌اند با کمک نهادهای قانون‌گذار جلوی این استخدام را خواهند گرفت اما در یکی، دو روز گذشته هم این خبر آمد که شهردار تهران مدیرکل دفتر خود را استخدام رسمی کرده است. بر اساس آنچه رویداد24 منتشر کرده است شهردار تهران خود دستور تبدیل وضعیت قرارداد مدیر دفتر خود مصطفی کاظمی را از خدمات اداری شهر به نیروی ثابت صادر کرده است. این در حالی است که تحصیلات مصطفی کاظمی در حوزه شهرسازی و معماری است اما به‌عنوان کارمند سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران حکم استخدام گرفته است؛ سازمانی که مدیرش بیش از ۴۰سال است بر مسند خود باقی مانده و مشخص نیست چرا حتی با وجود تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان همچنان بر مسند خود حضور دارد. 
حتی نامه درخواست تبدیل وضعیت کاظمی که ازسوی مختاری امضا شده این شائبه را به وجود می‌آورد که پاسخی به صادر نشدن حکم بازنشستگی وی ازسوی پیروز حناچی است. نکته جالب دیگر اینکه کاظمی فردی 58ساله است که زمان زیادی تا بازنشستگی وی باقی نمانده است و البته برخی اطلاعات تاییدنشده حکایت از آن دارد که عمارت اقدسیه که به خانه شهرداران تهران معروف است ازسوی یکی از اقوام مدیر دفتر شهردار تهران به قیمت 180میلیارد تومان خریداری شده است.
 
اسامی جدید منتشر می‌شوند
 روز گذشته، اسامی جدیدی هم در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد افراد دیگری هم هستند که قرارداد آن‌ها در دوره فعلی شهرداری شامل دستورات ویژه شده است. این در حالی است که گفته می‌شود این اقدام به دستور برخی بزرگان اصلاح‌طلبی صورت 
گرفته است. گفته می‌شود رییس دولت اصلاحات با واسطه نزدیکانش از حناچی خواسته است تا نیروهای اصلاح‌طلب را به استخدام شهرداری تهران درآورد. در این میان اسامی افرادی دیده می‌شود که هم‌اکنون جزو مدیران و معاونان شهرداری تهران هستند.
فارس هم در گزارشی که منتشر کرده به این مساله اشاره کرده و آورده است موضوع استخدام‌های روزهای پایانی مدیریت شهری پنجم تهران به یک چالش بزرگ برای مدیریت شهری ششم تهران تبدیل شده است؛ چراکه استخدام در روزهای پایانی مدیریت شهری فعلی تهران می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای دوره ششمی‌ها به‌دنبال داشته باشد. نکته قابل‌توجه استخدام‌های دقیقه نودی شهرداری تهران در پایان دوره پنجم مدیریت شهری این است که در جذب نیروی انسانی که قرار است صورت بگیرد توجه چندانی به کارکنان شهرداری نشده است، درست برخلاف چیزی که مدیران فعلی شهر تهران بر آن تاکید دارند. آزمون استخدامی به‌نوعی برای تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری صورت می‌پذیرد اما طبق قانون جدید شرکت در آزمون استخدامی شهرداری تهران در دوره پنجم مدیریت شهری، هر فردی که حتی یک روز با شهرداری طرف قرارداد بوده است می‌تواند در آزمون تبدیل وضعیت شرکت کند.
به بیانی، با این اقدام دیگر آزمونی به نام تبدیل وضعیت برگزار نخواهد شد. به نظر می‌رسد این موضوع خود به‌تنهایی دلیل خوبی است که نشان می‌دهد که در ابتدا مدیریت شهری فعلی تهران هیچ توجهی به کارکنانی که سال‌هاست برای خانواده شهرداری تهران و شهر تلاش کردند، نداشته و ثانیا تخصص‌گرایی و تجربه نیروهای شهرداری برای شورای پنجمی‌ها اصلا اهمیتی ندارد. حالا باید دید منتخبان شورای ششم که کمتر از یک‌ماه دیگر به‌صورت رسمی کار خود را آغاز خواهند کرد با توجه به تجربه مدیریتی پیشین که دارند، چطور می‌توانند جلوی استخدام‌های غیرقانونی در شهرداری تهران را بگیرند.

captcha
شماره‌های پیشین