sobhe-no.ir
1213
چهارشنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۰
15
«صبح‌نو» از تازه‌های دنیای موسیقی گزارش می‌دهد

لذت شنیدن در «ساحت خورشید»

با شروع موج پنجم کرونا، دنیای موسیقی نیز بی‌نصیب از اعمال محدودیت‌ها نماند. در این میان، کنسرت مردادماه ارکستر ملی ایران به‌دلیل کرونا لغو شده و تغییراتی در این برنامه به وجود آمد اما اهالی دنیای موسیقی همچنان فعال و پویا به تولید آثار جدید مشغول‌اند. در ادامه به معرفی برخی قطعات و آلبوم‌هایی می‌پردازیم که به‌تازگی منتشر شده‌اند.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«ریحانه 2» آغاز شد 
جشنواره کتاب «ریحانه 2» به مناسبت هفته گرامیداشت عفاف و حجاب آغاز شد. جشنواره کتاب «ریحانه 2» در راستای ترویج و تقویت فرهنگ عفاف و حجاب آغازبه‌کار کرد.
پنج ناشر تلاوت آرامش، شهید کاظمی، معارف، راه یار و جمکران، با همکاری انجمن کتابفروشان خوشه، شرکت پاتوق کتاب و شبکه فراگیر فعالان مردمی عفاف و حجاب کشور، در راستای ترویج و تقویت فرهنگ عفاف و حجاب و همچنین ترغیب و تشویق مخاطبان به مطالعه آثار ارزشمند و شاخص در این زمینه، جشنواره کتاب ریحانه دو را آغاز کرده است.
این جشنواره به‌مدت یک‌ماه تا ۲۱مردادماه برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان و فعالان در این حوزه می‌توانند برای تهیه کتاب‌های برگزیده و تخصصی حوزه عفاف و حجاب ازجمله: «حریم ریحانه»، «بی‌پرده با حجاب»، «راز یک فریب»، «دختران به عفاف روی می‌آورند»، «داستان‌های سپید»، «راض بابا»، «خاطرات نهال، دختر طرخان»، «روز آزادی زن» و «نیم‌وجبی‌ها» به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه کنند.
لازم به ذکر است کلیه کتاب‌ها با تخفیف 10درصدی به مشتریان عرضه می‌شوند.
 
  «بهداشت روانی اخبار منفی» بررسی می‌شود
 برنامه «با هم حرف بزنیم» روز چهارشنبه 23تیرماه موضوع بهداشت روانی اخبار منفی را با حضور کارشناسان مورد بررسی قرار می‌دهد. به گزارش روابط‌عمومی رادیوسلامت، ملیحه کاظمی، تهیه‌کننده برنامه «با هم حرف بزنیم» دراین‌باره توضیح می‌دهد: در طول روز خبرهایی درباره خودکشی، قتل و ... را می‌شنویم یا درباره‌اش می‌خوانیم. حال ما در برنامه روز چهارشنبه 23تیرماه موضوع بهداشت روانی چنین اخباری را مورد بررسی قرار می‌دهیم که چه تاثیراتی می‌تواند روی ذهن و روح افراد بگذارد. ضمن اینکه برنامه «با هم حرف بزنیم» از پنجم تیرماه زنده پخش می‌شود و با حال و هوای تابستانی روی آنتن می‌رود.
وی ادامه می‌دهد: این مجله تخصصی که از شنبه تا چهارشنبه ساعت14 و 5دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود، میزبان دکتر امیرحسین جلالی‌ندوشن ، روانشناس است و او درباره بهداشت روان صحبت می‌کند و پاسخگوی سوالات شنوندگان خواهد بود. این برنامه رادیویی با محوریت موضوعات روانشناسی از گروه بهداشت و روان رادیوسلامت پخش می‌شود و هر روز به موضوعاتی می‌پردازد که دغدغه شنوندگان است. بررسی اختلالات روحی و ارتباطی، افسردگی، انسان و طبیعت 
و ... از دیگر موضوعاتی است که برنامه «با هم حرف بزنیم» به آن می‌پردازد.
سیما رستگاران گویندگی این برنامه را به‌عهده دارد. برنامه با هم حرف می‌زنیم شامل آیتم‌های مختلف است. آیتم درس روز به موضوع کرونا و آسیب‌های این بیماری بر روح و روان می‌پردازد. همچنین در آیتم اندیشگاه کتاب‌هایی با موضوعات روانشناسی به مردم معرفی می‌شود که برای مردم کاربردی است.
 
  «حیات» برگزیدگان خود را شناخت
 اعضای کودک و نوجوان کانون استان تهران برگزیده دومین دوره جشنواره ادبی حیات دانشگاه تربیت مدرس با محوریت «ویروس کرونا» شدند.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، نفرات برگزیده بخش کودک و نوجوان دومین دوره جشنواره ادبی حیات دانشگاه تربیت مدرس همگی از کانون پرورش فکری استان تهران هستند، آثار برگزیده بخش کودک که برنده‌ تندیس قلم سبز مدرس و پنج‌میلیون ریال وجه نقد شدند، کرونا در بیشه‌ سرسبز نوشته‌ یاسمین زهرا حاضری مرکز۱۱ و ویروس‌های قلقلی نوشته‌ محمدحسین احمدیان مرکز پاکدشت، همچنین اثر برگزیده بخش نوجوان که برنده‌ تندیس قلم سبز مدرس و پنج‌میلیون ریال وجه نقد شده است، خط‌خطی ساحل نوشته‌ تینا فتح‌اللهی مرکز۱۴ است. در بیانیه هیات داوران این جشنواره آمده است: «در میان آثار کودک و نوجوان هم تخیل و طنز موجود در متن برخی داستان‌ها، آن‌ها را از بقیه متمایز می‌کند.» آثار برگزیده ۱۰نویسنده کودک و نوجوان افزون بر دریافت جایزه برای انتشار در اختیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار خواهد گرفت. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران در مجموع با ارائه ۱۷اثر ادبی در این جشنواره شرکت کرده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین