sobhe-no.ir
1213
چهارشنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۰
10
گزارش

۲۲۷۵۰ ابتلا و ۱۶۶ فوتی جدید کرونا در کشور

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ خبر داد:

هفته‌ای دومیلیون دوز برکت از مرداد

رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ روز گذشته از افزایش ظرفیت تولید واکسن کرونای کووبرکت در مجموعه شفافارمد خبر داد؛ اتفاقی که می‌تواند منجر به افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور شده و آرامش مردم را به همراه آورد.

صبح نو

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ؟ره؟ خبر داد:

هفته‌ای دومیلیون دوز برکت از مرداد

رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ روز گذشته از افزایش ظرفیت تولید واکسن کرونای کووبرکت در مجموعه شفافارمد خبر داد؛ اتفاقی که می‌تواند منجر به افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور شده و آرامش مردم را به همراه آورد.

محمد مخبر در مراسم امضای تفاهمنامه برای تامین و توزیع ۲۷هزار ویلچر بین معلولان مناطق محروم کشور این خبر را داد و درباره روند تولید و تحویل واکسن ایرانی کرونا گفت: از ۲۵خرداد و پس از اعطای مجوز تزریق اضطراری واکسن ازسوی وزارت بهداشت، سرعت تولید واکسن کوو ایران برکت را در کارخانه شفافارمد افزایش دادیم و تا امروز که ۲۲تیرماه است نزدیک به سه‌میلیون دوز از این واکسن تولید شده که درحال طی فرایند تست استریل هستند و از این تعداد ۷۰۰هزار دوز تحویل وزارت بهداشت شده و ۲۰۰هزار دوز دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.
 مخبر به راه‌اندازی خط دوم تولید واکسن کوو ایران برکت نیز اشاره کرد و گفت: از هفته اول مردادماه هرهفته یک‌میلیون و ۲۰۰هزار دوز واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم که با راه‌اندازی خط دوم از اوایل مرداد، این عدد به حداقل دومیلیون دوز در هفته خواهد رسید و همانطور که وعده دادیم تا پایان شهریور حداقل ۵۰میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.
 
تفاهمنامه برای خدمات بهتر به معلولان
 روز گذشته، به‌منظور ارائه خدمات اجتماعی و تامین اقلام کمک توانبخشی به نیازمندان به‌ویژه افراد دارای معلولیت، تفاهمنامه‌ای بین بنیاد ۱۵خرداد ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی کشور به امضا رسید.
در این مراسم رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟، مدیران عامل بنیاد ۱۵خرداد، بنیاد برکت، گروه اقتصادی تدبیر و مدیرعامل سازمان بهزیستی نیز حضور داشتند. محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ درباره این تفاهمنامه و اقدامات صورت‌گرفته نیز گفت: ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ در سال‌های اخیر ورود ویژه‌ای به بحث تامین نیازهای معلولان و خانواده‌های دارای معلول و به‌طورکلی مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد در مناطق کم‌برخوردار کشور کرده است. 
به گفته وی، ایجاد 9هزار شغل طی دو سال برای مددجویان بهزیستی ازسوی بنیاد برکت، اهدای هزاران بسته معیشتی و پروتئینی و بهداشتی توسط بنیاد احسان، کمک به تامین مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا و امروز اهدای ۲۷هزار ویلچر برای افراد ناتوان حرکتی، بخشی از این خدمات است که ازسوی ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ صورت گرفته است. مخبر خاطرنشان کرد: معتقدیم سرمایه‌گذاری در این زمینه باعث کشف و رشد استعدادهایی می‌شود که کشور شدیدا به آن‌ها نیازمند است و هم‌اکنون در بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان همین افراد معلول جسمی دست به ابتکارات و خلاقیت‌هایی می‌زنند که افراد سالم از عهده آن برنمی‌آیند.
 
تقویت سلامت، جمعیت و بنیان خانواده
 مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد ستاد اجرایی فرمان امام هم دراین مراسم با تشریح تفاهمنامه بین این بنیاد و سازمان بهزیستی کشور گفت: به‌منظور ارائه خدمات اجتماعی به نیازمندان کشور به‌ویژه افراد دارای معلولیت و همکاری مشترک در راستای کمک به ارائه خدمات مطلوب حمایت و تخصص و رفع مشکلات معلولان محروم، در سه زمینه رویکرد سلامت، جمعیت و تقویت بنیان خانواده این طرح به اجرا درمی‌آید. سیدعبدالله ارجائی شیرازی افزود: در گام نخست، اجرای این تفاهمنامه ۲۷هزار ویلچر با هزینه ۵۰میلیارد تومان از شنبه آینده بین معلولان مناطق محروم کشور توزیع و اهدا می‌شود. وی افزود: با آغاز روند جدید خدمت‌رسانی در بنیاد ۱۵خرداد و با دستور رییس ستاد اجرایی فرمان امام، ماموریت‌های جدیدی را در حوزه سلامت و جمعیت برای بنیاد تعریف کردیم که شناسایی و درمان ۱۰هزار زوج نابارور، درمان کودکان دارای بیماری بینایی و شنوایی، اجرای طرح مثبت۳ و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری، تامین اقلام موردنیاز معلولان و خانواده‌های آنان ازجمله آن‌هاست.
 
تقدیر از حمایت‌های ستاد
 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور هم دیگر سخنران این مراسم بود. وی با تقدیر از حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مدیریت جهادی دکتر مخبر و همکاران‌شان در زیرمجموعه‌های ستاد باعث شد، گره‌های بزرگی از زندگی مددجویان بهزیستی در این سال‌ها باز شود که باید از این بابت صمیمانه از ایشان قدردانی کنم. وحید قبادی‌دانا افزود: در زمانی که ما برای ساخت و تامین مسکن معلولان و افراد ناتوان دچار مشکل شده بودیم و کار به نوعی متوقف شده بود، ستاد اجرایی فرمان امام ۵۰میلیارد تومان برای ساخت خانه خانوارهای دارای دو معلول به بالا کمک کرد و کار با موفقیت انجام شد.
رییس سازمان بهزیستی افزود: در بحث اشتغال با همکاری بنیاد برکت سال گذشته ۳۳۰۰شغل برای مددجویان این سازمان ایجاد شد و امسال هم با آغاز اجرای ۲۰۰۰طرح اشتغالزایی ازسوی این زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام 6هزار شغل تا پایان سال ایجاد خواهد شد. قبادی‌دانا خاطرنشان کرد: امروز هم با ورود قابل تحسین بنیاد ۱۵خرداد، ۲۷هزار ویلچر را به دست معلولان نیازمند خواهیم رساند که قطعا کمک بزرگ و موثری برای خانواده مددجویان خواهد بود. رییس بهزیستی در پایان عنوان‌کرد: تولید واکسن کوو ایران برکت و آزمایش موفقیت‌آمیز آن یک افتخار جهانی برای مردم ایران در عرصه علمی شد و امیدواریم با تولید و توزیع این واکسن هرچه سریع‌تر این ویروس هم از کشور ریشه‌کن شود.

captcha
شماره‌های پیشین