sobhe-no.ir
1212
سه شنبه، ۲۲ تیر ۱۴۰۰
9
قالیباف در مراسم رونمایی از اپلیکیشن «همدم»:

فرزند زمان خود باشیم

مراسم رونمایی از اپلیکیشن «همدم» صبح دیروز در موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی «تبیان» با حضور محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی شد. نخستین روز ماه ذی‌الحجه که مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی ؟ع؟ و حضرت زهرا ؟سها؟ است به نام «روز ازدواج» نامگذاری شده‌ و همین مناسبت فرصت خوبی بود تا از اپلیکیشن «همدم» رونمایی شود. این نرم‌افزار نخستین ابزار رسمی و مجوزدار در همسریابی و مشاوره ازدواج است که از سوی موسسه فرهنگی رسانه‌ای تبیان رونمایی شد.

افزایش آمار کرونا در کشور

شناسایی 20829 بیمار در یک روز

همدم را بیشتر بشناسید

صبح نو

قالیباف در مراسم رونمایی از اپلیکیشن «همدم»:

فرزند زمان خود باشیم

مراسم رونمایی از اپلیکیشن «همدم» صبح دیروز در موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی «تبیان» با حضور محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی شد. نخستین روز ماه ذی‌الحجه که مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی ؟ع؟ و حضرت زهرا ؟سها؟ است به نام «روز ازدواج» نامگذاری شده‌ و همین مناسبت فرصت خوبی بود تا از اپلیکیشن «همدم» رونمایی شود. این نرم‌افزار نخستین ابزار رسمی و مجوزدار در همسریابی و مشاوره ازدواج است که از سوی موسسه فرهنگی رسانه‌ای تبیان رونمایی شد.

به گزارش «صبح‌نو»، کمیل خجسته، مدیرعامل موسسه رسانه‌ای تبیان به‌عنوان میزبان این مراسم از توصیه‌های دکتر قالیباف، حجت‌الاسلام قمی و دکتر گلزاری درباره سایت «همسان‌گزینی» موسسه تبیان تشکر کرد و اظهارداشت: «سایت همسان‌گزینی 3700ازدواج بدون طلاق را در کارنامه خود ثبت کرد اما به‌دلیل محدودیت توان توسعه خودش را نداشت و برای 13میلیون مجرد در سن ازدواج، رشد زیاد طلاق و کاهش ازدواج و افزایش تجرد قطعی که ازجمله مشکلات کشور است سایت همسان‌گزینی راضی‌کننده نبود؛ لذا با کمک ابزارهای نوین و فناوری‌های جدید و علم روز روانشناسی تصمیم گرفتیم همدم را به‌عنوان سکوی تسهیل‌گری ازدواج راه‌اندازی کنیم.» خجسته درباره تهاجم به نهاد خانواده در جهان گفت: «خانواده نقطه تهاجم شیطان است و طاغوت امروز در تلاش است مفاهیم و کلیشه‌های خودش را در قالب اسناد فرامرزی و ابلاغ‌های بین‌المللی مانند سند توسعه پایدار و 2030 تحمیل کند تا انسان شایسته خودش را بسازد. 
دعوا همین‌جاست. مقام معظم رهبری در شهریور99 فرمود دیگر رقابت بر سر انسان شایسته است و محور این موضوع مادر، معلم و خانواده است و محل تقابل، تلاقی و تقاطع این نبرد است. آن‌ها نیز در این سه حوزه ورود جدی کرده‌اند تا کودک و آینده ساخته شود. اینکه در این نبرد چه کسی برنده می‌شود حتما به رفتار ما برمی‌گردد. ما هم باید انسان خودمان را بسازیم.» مدیرعامل تبیان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تلاش ما به‌عنوان عضو کوچکی از خانواده انقلاب این است با تکیه بر عقلانیت انقلاب اسلامی و نگاه به فناوری روز و تکیه و نگاه به لبه علم تلاش کنیم خدمات فناورانه مبتنی بر علوم انسانی و نگاه عقلانیت انقلاب اسلامی ارائه کنیم تا هم زندگی مردم تسهیل شود و هم آینده خوبی برای کشور رقم بخورد.
 
جدیت در پیگیری خانه و خانواده
 حجت‌الاسلام قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم بهره‌برداری از اپلیکیشن همدم گفت: در یک جمله بگویم که ما خانواده را جدی گرفتیم و این را مقتضای حکمت می‌دانیم. در گام دوم انقلاب رکن اصلی را خانواده می‌دانیم، عالم در حال تغییر است و کسی که تغییر را نمی‌بیند و حس نمی‌کند نمی‌تواند مطابق واقعیات عمل کند. حجت‌الاسلام قمی اظهار داشت: پیرمرد و پیرزنی را در کرج می‌شناسم که ۲۶۵زوج را به هم رسانده بودند، کار آن‌ها نسبتا موفق بود و می‌توان به این افراد کمک کرد و سرمایه‌های محله را می‌توان به نگاه‌های جدید پیوند زد. رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: در سازمان تبلیغات اسلامی معتقدیم که باید خانه و خانواده را به‌صورت جدی دنبال کرد، به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی؟ع؟ و حضرت زهرا؟سها؟ این پلتفرم را راه‌اندازی کردیم. کار همدم بسیار ارزنده است اما ما در این جلسه از یک اهتمام و ضرورت رونمایی می‌کنیم اما تا به یک جریان بزرگ و حمایت و همراهی مردم منجر شود راه طولانی در پیش است.

فرزند زمان خود باشیم
 محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی هم در مراسم رونمایی و بهره‌برداری از پلتفرم همدم گفت: همانطورکه در عزاداری‌ها فرهنگ اهل‌بیت ؟عهم؟ را 
زنده نگه می‌داریم باید بدانیم، فرهنگ اهل‌بیت؟عهم؟ این است که فرزند زمان خود باشیم. پلتفرم همدم یعنی اینکه فرزند زمان خویش هستیم. وی ادامه داد: با این پلتفرم با کمترین هزینه بیشترین کار با عدالت و با خطای کم انجام می‌شود. به جای اینکه سازمان‌های بزرگ پرهزینه و پرخرج این کار را انجام دهند یک پلتفرم این کار را انجام می‌دهد.
قالیباف با تاکید بر اهمیت خانواده و معنویت گفت: غرب نیز به‌دنبال بازگشت به خانواده است، خانواده بستر رشد و تعالی انسان‌هاست. خانواده کانون تولید و تبادل پایدار و بی‌دریغ محبت است. محبت خانواده را پایدار نگه می‌دارد پول و مسکن عامل پایداری خانواده نیست. کانون محبت در خانواده زن است.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زن ستون خانواده است، گفت: الگو، شکل و نحوه تربیت را زنان جامعه رقم می‌زنند، زنان نماد اخلاق و مهربانی هستند. اگر امروز چنین تحولی را در جامعه می‌خواهیم باید به زنان توجه داشته باشیم، برای داشتن خانواده پایدار باید به زنان توجه کرد. وی با اشاره به حضور زنان در فعالیت‌های علمی و اجتماعی تصریح کرد: امروز بالای ۸۰درصد زنان از نعمت سواد برخوردارند و بیش از ۴۰درصد آن‌ها در دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اند. سوال اصلی این است که آیا توانستیم نتیجه موردنیاز را در خانواده به دست آوریم؟ قالیباف ادامه داد: زمانی که درمورد اقتصاد یا صنعت صحبت می‌کنیم زنجیره‌وار به آن نگاه می‌کنیم. خانواده نیز یک زنجیره است و باید همه چیز به‌صورت زنجیروار مورد توجه قرار گیرد.
رییس مجلس شورای اسلامی به اهمیت نقش زنان در جامعه هم اشاره و اظهار کرد: نقش زنان آنقدر مهم است که همه ما مردان از نوزادی و کودکی تا زمان پیری از  چهار زن تاثیر می‌پذیریم. هر مردی که به این چهار زن در زندگی توجه نکند پیشرفت نمی‌کند. اولین زن به‌عنوان مادر، دومین زن به‌عنوان خواهر، سومین زن به‌عنوان همسر و چهارمین زن به‌عنوان دختر. 
امروز وقتی نگاه می‌کنم می‌بینم که دختر من نقشی را در زندگی من دارد، که همسر و خواهرم چنین نقشی را نمی‌توانند داشته باشند. وی تاکید کرد: در خانواده نیز محور اصلی زنان هستند، متاسفانه امروز در مسیر ازدواج مشکلات زیادی وجود دارد شامل مشکلات فرهنگی، اقتصادی و رفتاری که باید حل شود، قبول دارم که یکی از مشکلات و مهم‌ترین چالش  ازدواج مشکلات اقتصادی است من به‌عنوان یک مدیر باید در مقابل افزایش هزینه‌های زندگی پاسخگو باشم. ما بد عمل کردیم و کارنامه قابل‌قبولی در این زمینه نداریم این نقطه ضعف ماست.
قالیباف گفت: سوال من این است که در میان خانواده‌هایی که از نظر اقتصادی هیچ مشکلی ندارند، ثبات بیشتری وجود دارد؟ و کانون محبت آرامش و آسایش وجود دارند یا خیر؟ وی با بیان اینکه  اقتصاد مهم است ولی همه زندگی نیست، گفت: پنج سال اول زندگی دوران پرچالشی است باید با برنامه‌ریزی دقیق در بخش‌های مختلف در این مسیر به جوانان کمک کرد. وی ادامه داد: زمانی که در این برنامه حضور یافتم کل پلتفرم را موردبررسی قرار دادم. مطمئن باشید انتخاب صحیح، آگاهانه و توأم با عقلانیت در شرایطی که جوانان در سن ازدواج در اوج احساس هستند بسیار مهم است. این پلتفرم، در کنار آن مشاوران مسلط و متدین که زیست مومنانه دارند و فرزند زمان خود هستند، کمک‌کننده است.
 رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هر جایی که کار می‌کنم به چهار رویکرد توجه دارم؛ شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردم‌سازی و کارآمدسازی، پلتفرم همدم هر چهار کار را با هم انجام می‌دهد. وی ادامه داد: هر کاری که با توجه به این چهار رویکرد انجام شود، موفق خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین