sobhe-no.ir
1211
دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۴۰۰
9
نظرسنجی صورت‌گرفته از مردم نشان می‌دهد که مردم از مدیریت دولت در کرونا ناراضی هستند

دولت «رد» شد

مردم به عملکرد مسوولان در زمینه مدیریت کرونا نمره 45/9 داده‌اند که به معنای مردودی است. در 17ماه گذشته که کرونا به‌طور رسمی در کشور شناسایی و اعلام شده سخنان و وعده‌های بسیاری به مردم داده شده است. این وعده‌ها را می‌توان در گروه‌های مختلفی ازجمله معیشتی، درمانی، نظام سلامت، کادر درمانی، واکسن و دارو و موارد مشابه دیگر دسته‌بندی کرد. اما حالا نتایج یک پیمایش کشوری که ازسوی گروه افکارسنجی دفتر طرح‌های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ اجرا شده، نشان می‌دهد مردم در بیش از یک‌سال گذشته چطور تحت‌تاثیر کرونا قرار گرفته‌اند. نمونه آماری این نظرسنجی براساس سطح اطمینان ۹۵درصد و حجم نمونه ۲۰۷۱نفر انتخاب شده و پاسخگویان به شیوه تصادفی از طریق مصاحبه تلفنی انتخاب و پرسشنامه‌ها تکمیل شد.

معاون کل وزیر بهداشت هم بابت تاخیر در واکسیناسیون از مردم عذرخواهی کرد

فراخوان 68ساله‌ها برای واکسن کرونا

صبح نو

معاون کل وزیر بهداشت هم بابت تاخیر در واکسیناسیون از مردم عذرخواهی کرد

فراخوان 68ساله‌ها برای واکسن کرونا

وزیر بهداشت در روز 18تیرماه گفته بود: «از فردا(شنبه) روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار دوز واکسن تزریق می‌کنیم.» این در حالی است که آمار روزانه وزارت بهداشت نشان داد در روز شنبه، 19تیرماه ۶۸هزار و ۱۰۶دوز واکسن به هموطنان تزریق شده است. 
این مساله به‌وضوح نشان می‌دهد که وزارت بهداشت نتوانسته است در مدیریت واکسیناسیون گام‌های موفقی داشته باشد. شاید از همین رو بود که معاون کل وزیر بهداشت دیروز از مردم عذرخواهی کرد.
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت دیروز با عذرخواهی از مردم بابت تاخیر در واکسیناسیون مردم از همگی خواست که همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. وی تاکید کرد: ما مشکلات مردم، کسبه، کارگران، کشاورزان، افراد بیکارشده و... را می‌دانیم و درک می‌کنیم و همدرد و عذرخواه مردم هستیم که هنوز نتوانستیم واکسیناسیون کامل را انجام دهیم.
اما روز گذشته سامانه ثبت‌نام واکسن هم برای متولدین سال‌های1335 و ماقبل آن بازگشایی شد. بر این اساس، متقاضیان دریافت واکسن کرونا در این بازه سنی می‌توانند با مراجعه به سامانه 
salamat.gov.ir و ثبت اطلاعات موردنیاز منتظر دریافت پیامک برای مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا باشند.
 
اوضاع خوب نیست
آمار وزارت بهداشت از آن حکایت دارد که درحال‌حاضر ۱۴۳شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۶شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۹شهر در وضعیت زرد قرار دارند. این در حالی است که آمار بیماران شناسایی‌شده جدید هم شاهد افزایش بوده است. براساس آخرین آمار وزارت بهداشت که ظهر دیروز منتشر شد در فاصله ظهر روز شنبه تا ظهر روز یکشنبه 20تیرماه 165 بیمار کرونایی در کشور جان خود را از دست دادند تا تعداد مجموع جان‌باختگان کرونایی کشور به 85هزار و 859نفر برسد. همچنین در این مدت 17هزار 664بیمار جدید هم شناسایی شدند که بر این اساس، مجموع بیماران کرونایی کشور به سه‌میلیون و ۳۷۳هزار و ۴۵۰نفر رسید. از بیماران جدید کرونا هم هزار و 821نفر در مراکز درمانی سراسر کشور بستری شدند. از سوی دیگر باید اعلام کرد که متاسفانه سه‌هزار و ۶۸۴نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
همچنین بنابر اعلام مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تاکنون چهارمیلیون و ۶۹۳هزار و ۱۷۴نفر دوز اول واکسن کرونا و دومیلیون و ۱۴۴هزار و ۶۴۸نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۶میلیون و ۸۳۷هزار و ۸۲۲دوز رسید.
 
افزایش بیماران بستری تهران
 فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران هم دیروز با بیان اینکه تعداد بستری در استان تهران از مرز 6هزار بیمار گذشته، گفت: درحال‌حاضر ما حدود ۸۹درصد جمعیت بالای ۷۰سال‌مان در استان تهران واکسینه شده‌اند و از امروز هم واکسیناسیون نوبت دوم ارائه‌دهندگان خدمات سلامت آغاز می‌شود. دکتر علیرضا زالی درباره آخرین وضعیت کرونا در تهران، گفت: متاسفانه ما دیروز از مرز 6هزار بیمار بستری گذشتیم. درحال‌حاضر تعداد بیماران بستری در تهران ۶۲۴۶بیمار است که قریب به ۲۱۴۳بیمارمان اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حدود ۱۱۰۰بیمار جدید در ۲۴ساعت گذشته در استان تهران بستری کرده‌ایم. تعداد ترخیصی‌های‌مان هم ۹۰۰بیمار در ۲۴ساعت گذشته بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین