sobhe-no.ir
1211
دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۴۰۰
2
خبر

تشکر رهبر انقلاب از پیام جمع زیادی از فلسطینیان ساکن در اردوگاه‌های سوریه

ادعاهای ضدایرانی مایک پمپئو، در جمع ورشکسته‌های منافقین چه‌ بود؟

تروریست در کنار تروریست

دولت‌های آمریکا از هر طیفی که باشند، از دموکرات گرفته تا جمهوری‌خواه، با وجود ادعای همیشگی خود مبنی بر اینکه به دنبال براندازی نظام ایران نیستند اما همواره در عمل نشان داده‌اند که از هیچ ابزاری برای براندازی، دریغ نمی‌کنند. یکی از ابزارهای همیشه در دسترس دولت‌های آمریکا برای ضربه به ایران، گروهک تروریستی منافقین بوده است. بااین‌حال، قدرت گرفتن ترامپ در انتخابات سال2016 که از ابتدا سودای فشار حداکثری بر ایران را داشت، زمینه برای ایفای نقش بیشتر این گروهک در پازل براندازی آمریکایی‌ها را فراهم آورد. در نشست اخیر منافقین نیز یکی از دولتمردان ترامپ حضوری ویژه داشت؛ مایک پمپئو، وزیر امورخارجه پیشین آمریکا؛ چهره‌ای جنجالی و تندرو که فشار حداکثری را تنها راه مقابله با ایران می‌داند و در نسخه‌پیچی برای دولت بایدن، بارها و بارها از او و همکارانش خواسته تا راه تعامل با ایران را مسدود کنند.

سفیر اسلوونی در تهران به وزارت امورخارجه احضار شد

صبح نو

سفیر اسلوونی در تهران به وزارت امورخارجه احضار شد

در پی اقدام غیرقابل قبول و خارج از عرف دیپلماتیک نخست‌وزیر اسلوونی در حضور در گردهمایی مجازی گروهک تروریستی منافقین، سفیر این کشور در تهران به وزارت امورخارجه احضار شد. 
به‌دنبال حضور «یانز یانشا»، نخست‌وزیر اسلوونی در نشست مجازی گروهک منافقین، دستیار وزیر امورخارجه و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپای وزارت امورخارجه، خانم «کریستینا رادی» سفیر اسلوونی در ایران را به وزارت امورخارجه احضار و ضمن اعلام مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت‌به اقدام و اتهامات بی‌پایه ‌و اساس مطرح‌شده علیه جمهوری اسلامی ایران، یادداشت اعتراض رسمی کشورمان به دولت اسلونی را به وی ابلاغ کرد.
در این ملاقات تاکید شد: حضور مجازی نخست‌وزیر اسلوونی در محفل یک گروهک تروریستی و منفور نزد ملت بزرگ ایران و اظهارات خلاف واقع و سخیف این مقام اسلوونیایی، برخلاف عرف دیپلماتیک و روح حاکم بر روابط دوجانبه بوده و محکوم است. ضمن اینکه حمایت از یک گروهک تروریستی برخلاف منشور سازمان ملل متحد و اصول شناخته‌شده بین‌المللی و ارزش‌های حقوق بشری است ‌و تحت هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. در همین رابطه، درخواست ارائه توضیح ازسوی دولت اسلوونی به عمل آمد. سفیر اسلوونی در جریان این احضار تاکید کرد مراتب اعتراض شدیداللحن کشورمان را به‌فوریت به لوبلیانا گزارش خواهد کرد.

captcha
شماره‌های پیشین