sobhe-no.ir
1211
دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۴۰۰
2
خبر

تشکر رهبر انقلاب از پیام جمع زیادی از فلسطینیان ساکن در اردوگاه‌های سوریه

ادعاهای ضدایرانی مایک پمپئو، در جمع ورشکسته‌های منافقین چه‌ بود؟

تروریست در کنار تروریست

دولت‌های آمریکا از هر طیفی که باشند، از دموکرات گرفته تا جمهوری‌خواه، با وجود ادعای همیشگی خود مبنی بر اینکه به دنبال براندازی نظام ایران نیستند اما همواره در عمل نشان داده‌اند که از هیچ ابزاری برای براندازی، دریغ نمی‌کنند. یکی از ابزارهای همیشه در دسترس دولت‌های آمریکا برای ضربه به ایران، گروهک تروریستی منافقین بوده است. بااین‌حال، قدرت گرفتن ترامپ در انتخابات سال2016 که از ابتدا سودای فشار حداکثری بر ایران را داشت، زمینه برای ایفای نقش بیشتر این گروهک در پازل براندازی آمریکایی‌ها را فراهم آورد. در نشست اخیر منافقین نیز یکی از دولتمردان ترامپ حضوری ویژه داشت؛ مایک پمپئو، وزیر امورخارجه پیشین آمریکا؛ چهره‌ای جنجالی و تندرو که فشار حداکثری را تنها راه مقابله با ایران می‌داند و در نسخه‌پیچی برای دولت بایدن، بارها و بارها از او و همکارانش خواسته تا راه تعامل با ایران را مسدود کنند.

سفیر اسلوونی در تهران به وزارت امورخارجه احضار شد

صبح نو

خبر

تشکر رهبر انقلاب از پیام جمع زیادی از فلسطینیان ساکن در اردوگاه‌های سوریه

 در پی پیام جمع زیادی از فلسطینیان ساکن در اردوگاه‌های سوریه به مناسبت پیروزی ملت و مقاومت فلسطین در جنگ 12روزه علیه رژیم اشغالگر قدس و قدردانی آنان از رهبر انقلاب اسلامی و ملت ایران برای حمایت از جهاد ملت فلسطین، رهبر انقلاب از پیام این فلسطینیان تشکر کردند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قمی، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در نامه‌ای به آقای محمد البحیصی، رییس جمعیت دوستی فلسطین و ایران، با ابلاغ تشکر رهبر انقلاب اسلامی، نوشت: عملیات سیف‌القدس تجلی‌بخش کوچکی از قدرت و اقتدار انباشته جبهه مقاومت بود.
حجت‌الاسلام قمی در این نامه افزوده است: دفاع قهرمانانه مردم غیور فلسطین از مسجدالاقصی و سرزمین قدس، این‌بار با یکپارچگی و هم‌افزایی مردم همه مناطق فلسطین و هماهنگی تحسین‌برانگیز همه گروه‌های مقاومت به‌خوبی نشان داد روزگار تحکم و قدرت‌نمایی صهیونیست‌های غاصب و نژادپرست پایان یافته و دوره شکست غاصبان سرزمین مقدس، عهد آزادی فلسطین و نوبت رهایی قدس شریف فرارسیده است.
بنابراین گزارش، در اوایل خردادماه پس از گذشت نزدیک به دوهفته درگیری شدید نظامی میان رژیم اشغالگر صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین که از قدس به کرانه باختری و غزه و سپس سراسر فلسطین اشغالی و حتی اعراب ساکن اراضی1948 که اصطلاحا شهروند اسرائیل خوانده می‌شدند، کشیده شد. این جنگ 11 یا 12روزه با اعلام آتش‌بس به پایان رسید. تا قبل از آغاز جنگ 12روزه انتظار این بود که گنبدآهنین با هزینه‌های هنگفت دست‌کم 90درصد از موشک‌های مقاومت را رهگیری کند اما در جریان این جنگ به اعتراف خود صهیونیست‌ها مشخص شد گنبدآهنین از هر هفت موشک تنها یکی را رهگیری می‌کند.
اخیرا روزنامه فایننشنال‌تایمز با ابراز تعجب از عملکرد گنبدآهنین در برابر موشک‌های مقاومت تاکید کرد که دست‌کم برای صرفه‌جویی در هزینه موشک‌هایی که برای رهگیری موشک‌های حماس پرتاب می‌شوند باید این موشک‌ها در یک مسیر خاص و عاقلانه شلیک شود. همچنین این اطلاعات نشان می‌دهد گنبدآهنین در برابر حملات موشکی برای اهداف کوتاه‌برد از تاثیر کمی برخوردار است. جنگ اخیر از سوی دیگر به تفرقه‌های سیاسی که از قبل از این جنگ آغاز شده بود معنایی جدید بخشید. رژیم‌صهیونیستی تا قبل از این جنگ، علی‌رغم برگزاری چهار دوره انتخابات در تشکیل کابینه ناکام مانده بود و بسیاری از تحلیلگران داخلی در این رژیم اکنون می‌گویند «بنیامین نتانیاهو» قصد داشته از این جنگ به‌عنوان بهانه‌ای برای بهبود وجهه خود و به ثبات رساندن جایگاه سیاسی متزلزلش استفاده کند؛ مساله‌ای که او بعد از جنگ در آن کاملا ناکام مانده و خودش را در معرض اتهامی جدید در افکار عمومی -یعنی به خطر انداختن جان ساکنان فلسطین اشغالی برای به‌دست‌آوردن امتیازهای سیاسی- قرار داده است.
 از طرف دیگر، پایگاه «اوپن‌دموکراسی» درمطلبی نوشته این جنگ نشان داد که ارتش اسرائیل نه یک سازمان منظم و منسجم بلکه یک گروه نابسامان و درهم‌آشفته است.
 

captcha
شماره‌های پیشین