sobhe-no.ir
1211
دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۴۰۰
15
نگاه «صبح‌نو» به رمان «خون‌فروش» نوشته «یو هوآ»، نویسنده چینی

سفر به قلب چین

احمدرضا حجارزاده / ادبیات چین گرچه در جهان بسیار شناخته‌شده و پرطرفدار است اما در کشور ما برخلاف انبوه اجناس چینی که سال‌هاست بازار را مثل ویروس کرونا در این روزها قبضه کرده‌اند، هنوز چندان که باید و شاید جا نیفتاده و درست معرفی نشده ولی جای تعجب است که اتفاقا برخلاف تصوری که از کالاهای چینی در بازار ایران (و احتمالا جهان) وجود دارد، اهالی سرزمین چشم‌بادامی‌ها در تولید این کالای فرهنگی بسیار موفق و ممتازند و می‌توان چشم‌بسته به ادبیات داستانی آن‌ها اعتماد کرد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

پرونده یک مرد معتاد در رادیو
برنامه 99درجه پنجشنبه این هفته ساعت14 و 5دقیقه به بررسی پرونده قضایی مرد معتادی اختصاص دارد که به‌دلیل پرخاشگری ناشی از کنترل خشم در زندان به‌سر می‌برد. به گزارش روابط‌عمومی رادیو سلامت، این برنامه در قالب مجله‌ای با محوریت مدیریت خشم در گروه بهداشت و روان رادیو سلامت تولید و روانه آنتن می‌شود. در این برنامه افرادی که به‌دلیل پرخاشگری ناشی از عدم کنترل خشم دارای پرونده قضایی هستند، بررسی می‌شوند و در خلال این بررسی با حضور کارشناس مربوطه علت‌شناسی نیز می‌شود. در برنامه روز پنجشنبه 24تیرماه پرونده مرد معتادی بررسی می‌شود که به‌دلیل اعتیاد و پرخاشگری به خانواده‌اش آسیب زده است. در این برنامه، دکتر لادن فتی (روانشناس و مشاور خانواده) و دکتر مهرنوش دارینی (روانپزشک) حضور دارند و ضمن بررسی پرونده به شنوندگان آموزش می‌دهند که چطور خشم خودشان را کنترل کنند؛ زیرا گاهی کنترل نکردن خشم منجر به عواقب بسیار تلخ و دردناکی خواهد شد.
آیتم یک آن به روایت برشی از زندگی یک فرد که دستخوش پرخاشگری شده است، اختصاص دارد. آیتم خشم در مشت، راهکارهای کنترل خشم را آموزش می‌دهد. آیتم خشم و هیاهو موضوع رفتارها و هیجان‌های مرتبط با خشم و پرخاشگری را مورد بررسی قرار می‌دهد. سارا شریفی، تهیه‌کننده و دکتر حامدرضا مهتدی، مجری کارشناس برنامه هستند.
 
«هیاهو بر سر هیچ» رونمایی می‌شود
 آیین رونمایی از ترجمه عربی، فرانسه و ترکی استانبولی کتاب «هیاهو بر سر هیچ» نوشته محمدعلی موحد روز دوشنبه (21تیرماه ۱۴۰۰) در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، آیین رونمایی از ترجمه عربی، فرانسه و ترکی استانبولی کتاب «هیاهو بر سر هیچ» دوشنبه (21تیرماه 1400) ازسوی مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. در این آیین، ابوذر ابراهیمی ترکمان (رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی)، عباس خامه‌یار (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان)، صادق خورشا (مترجم کتاب به زبان عربی)، سیدمحمدمهدی نورانی (نماینده دارالحضاره الاسلامیه در ایران و ناشر کتاب در لبنان)، جمال کامیاب (رایزن فرهنگی سابق جمهوری اسلامی ایران در فرانسه)، حسن دیده‌بان (نماینده فرهنگی سابق جمهوری اسلامی ایران در ارزروم)، نعمت ییلدریم (مترجم کتاب به زبان استانبولی) و محمد رسول الماسیه (رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و 
علوم انسانی) حضور داشته و درباره کتاب «هیاهو بر سر هیچ» سخنرانی خواهند کرد. گفتنی است پیام تصویری محمدعلی موحد (نویسنده کتاب) نیز در این نشست پخش خواهد شد. علاقه‌مندان برای حضور مجازی در این نشست می‌توانند دوشنبه (21تیرماه 1400) ساعت11 به آدرس اسکای روم
 www.skyroom.online/ch/khaneketab43 مراجعه کنند.
 
چرا حراج تهران به تعویق افتاد؟
چهاردهمین دوره از «حراج تهران» به‌علت آنچه از سوی برگزارکنندگان وضعیت قرمز پایتخت به‌دلیل شیوع کرونا عنوان شده‌ است، به تعویق افتاد. به گزارش ایسنا، روابط‌عمومی «حراج تهران» در اطلاعیه برگزاری این دوره آورده‌است که با توجه به تشدید همه‌گیری ویروس کرونا و اعلام وضعیت قرمز ازسوی ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری چهاردهمین دوره از حراج تهران به تاریخ دیگری موکول شده است؛ بنابر این اعلام، با حصول اطمینان از کاهش همه‌گیری، تاریخ جدید متعاقبا اعلام خواهد شد. «حراج تهران» همچنین ضمن ادای احترام به جامعه پزشکی و خدمتگزاران حوزه سلامت، درگذشت جمعی از هموطنان عزیزمان به‌علت کرونا را تسلیت گفته است. سال گذشته هم سیزدهمین دوره «حراج تهران» که قرار بود در تابستان برگزار شود، به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور چندین بار به تعویق افتاد و در نهایت عصر جمعه (۲۶دی‌ماه) با ارائه ۱۱۰اثر به‌صورت آنلاین و با اجرای حسین پاکدل برگزار شد. مجموع فروش این حراج ۸۷میلیارد و ۹۴۲میلیون تومان اعلام شد. گران‌ترین‌ اثر این حراجی به قیمت ۱۲میلیارد تومان متعلق به آیدین آغداشلو بود که حواشی زیادی را هم به همراه داشت.

captcha
شماره‌های پیشین