sobhe-no.ir
1211
دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۴۰۰
14
«صبح‌نو» فیلم برگزیده اسکار 2021 را بررسی می‌کند

رنجی دائمی و جزایی به تعویق افتاده

سمانه استاد / برطبق کتاب مقدس و همین‌طور باور مسیحیان، یکی از 12یار مسیح، با قبول 30سکه نقره که رشوه‌ای بود از حاکمان یهودی رم، جای مسیح را به آنان نشان داد. آنان نیز عیسی مسیح را به‌شکلی دردناک به صلیب کشیدند. این شخص «یهودا» بود که در کتاب مقدس درباره‌اش گفته شده که به‌سرعت از این رفتار خود عذرخواهی کرد و پس از بازگرداندن سکه‌های نقره، خودش را دار زد. بیش از دوهزار سال از این ماجرا می‌گذرد و یهودا، سکه‌های نقره‌اش و بوسه‌ای که به عیسی داد تا خود و عیسی را به سربازان رمی بشناساند، به‌عنوان نماد خیانت در فرهنگ غرب شناخته می‌شود و حال نام یهودا در فیلم «یهودا و مسیح سیاه» (Judas and the Black Messiah) در همان ابتدا مخاطب را به حضور یهودایی آگاه می‌کند که در حال خیانت کردن به مسیح خودش است.

خبر ویژه

از بالن‌سواری تا هنر انتزاعی در «ایران»

آخرین خبر

3 فیلم جدید روی پرده می‌روند

خبر روز

«روز پرچم» در جشنواره کن

صبح نو

خبر روز

«روز پرچم» در جشنواره کن

فیلم جدید شان پن با عنوان «روز پرچم» شنبه‌شب در جشنواره فیلم کن برای اولین‌بار دیده شد. به گزارش  مهر به نقل از ورایتی، با اولین اکران فیلم «روز پرچم» ساخته جدید شان پن در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱، از این فیلم به‌خوبی استقبال شد.
حضار در سالن نمایش فیلم چهار دقیقه ایستاده این فیلم را تشویق کردند. پن که برای اولین‌بار دخترش دیلن فرانسیس پن را در این فیلم در نقش اصلی به‌کار گرفته است، از استقبال حضار متاثر شد و نزدیک بود مثل مت دیمون به گریه بیفتد.
پن در این فیلم هم کارگردان است و هم بازیگر و در نقش جان فوگل یک سارق بانک و هنرمند قلابی بازی می‌کند. این شخصیت روز ۱۴ژوئن متولد شده و همین الهام‌بخش عنوان فیلم شده است.
 «روز پرچم» بر مبنای خاطرات جنیفر فوگل در سال۲۰۰۴ ساخته شده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین