sobhe-no.ir
1211
دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۴۰۰
10
سرمایه‌گذاری 80میلیارد تومانی در سیستان‌وبلوچستان

تحصیل دانش‌آموزان در 175مدرسه برکت

تعداد مدارس برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان سیستان‌وبلوچستان به 175مدرسه رسید. به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد ساخت 175مدرسه با 771کلاس درس را در استان سیستان‌وبلوچستان در دستورکار دارد که تاکنون 132مدرسه را به بهره‌برداری رسانده است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد خبر داد

کمک ۱۳ میلیونی به خانواده‌ها پس از تولد فرزند چهارم

صبح نو

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد خبر داد

کمک ۱۳ میلیونی به خانواده‌ها پس از تولد فرزند چهارم

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، از اجرای طرح «مثبت ۳» به منظور حمایت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری به صورت آزمایشی از استان قم خبر داد.
 سید عبدالله ارجائی گفت: فلسفه ذاتی بنیاد ۱۵ خرداد رسیدگی به محرومین و مستضعفین است که در دوره مدیریت جدید و پس از الحاق این مجموعه به ستاد اجرایی فرمان امام با تعریف سه مأموریت اولویت‌دار، جمعیت و خانواده، بهداشت و درمان و عمران اجتماعی به دنبال خدمت‌رسانی به مردم هستیم.
به گزارش مهر، وی افزود: در حوزه جمعیت به معنای جهانی؛ سلامت، خانواده و تحکیم بنیان آن در دستور کار قرار گرفته است و در فاز اول ۱۵۰ هزار کودک محروم زیر ۱۲ سال را در طرح غربالگری چشم از نظر تریاژ و سپس عمل جراحی یا تجویز دارو و خرید عینک، تحت پوشش قرارداده‌ایم.
ارجائی تأکید کرد: در قدم بعد سالانه ۹۰ هزار نفر از هموطنان محروم که دچار ضایعه حرکتی هستند را در زمینه تأمین ویلچر و وسایل توانبخشی تحت پوشش قرار خواهیم داد.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به آغاز طرح کمک درمانی زوج‌های نابارور ادامه داد: در حوزه جمعیت ۱۰ هزار زوج نابارور را تحت پوشش قرار خواهیم داد که متقاضیان محترم باید در سامانه جامع خدمات ۱۵۴۲.IR ثبت نام کنند و در این طرح به هر خانواده یک میلیون تومان بلاعوض جهت درمان و ۱۰ میلیون تومان وام با کارمزدچهار درصد تعلق می‌گیرد.
ارجائی با اشاره به سیاست ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه تحدید نسل و افزایش فرزندآوری از راه‌اندازی باشگاه «مثبت ۳» خبر داد و افزود: در این طرح پس از تولد فرزند چهارم در خانواده، یک میلیون تومان هدیه به محض تولد فرزند به مادر، دو میلیون تومان سهام به فرزند، بیمه تکمیلی دو ساله مادر و کودک و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق از جمله شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به انتخاب پدر اهدا می‌شود
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در استان قم و با همکاری استانداری قم آغاز می‌شود و به زودی به صورت سراسری در کل کشور گسترش خواهد یافت.

captcha
شماره‌های پیشین