sobhe-no.ir
1210
یکشنبه، ۲۰ تیر ۱۴۰۰
1
روایت مادر یک کودک مبتلا به بیماری نادر از دیدار با رییس مجلس؛

دستور قالیباف برای پیگیری فوری

امیرعباس، کودک خردسالی است که به بیماری SMA‌ مبتلاست. این بیماری منجر به تحلیل یا کاهش اندازه عضلات شده و در ادامه قدرت تحرک ماهیچه‌ها از بین می‌رود. در روزهای گذشته، کلیپی از خانواده این کودک در فضای مجازی منتشر شد که از بی‌توجهی مسوولان وزارت بهداشت و درمان به بیماران خاص گلایه کرده بودند. بعد از انتشار این فیلم در فضای مجازی، رییس‌مجلس با خانواده این کودک صحبت کرد. مادر امیرعباس درباره انتقال مشکلات و طرح آن‌ها با دکتر محمدباقر قالیباف توضیحاتی را ارائه کرده است.

حناچی باید در برابر پول پاشی رسانه‌ای، استخدام‌های شائبه‌دار واگذاری 170 ملک و برخی اقدامات دقیقه نودی شهرداری پاسخ دهد

سیاست علیه شهر

این روزها اقدامات شهرداری دوره پنجم عجیب و غریب شده و فاصله شاهکارهای مدیریتی به چند روز و چند ساعت کشیده است؛ به‌نحوی‌که آتش خبر واکسن‌خواری کارمندان شهرداری تهران هنوز خاموش نشده، ناگاه خبر دیگری درباره قراردادهای میلیاردی روابط‌عمومی، جذب هزاران نفر، انتصاب‌های دقیقه‌90، واگذاری املاک و پر شدن ناگهانی شهر از بیلبوردهای تبلیغاتی به گوش می‌رسد؛ اقداماتی که هرچند واکنش‌های متعددی در میان افکار عمومی و رسانه‌ها به همراه داشته و دارد اما سکوت باورنکردنی شهردار تهران و اعضای شورای پنجم برقرار است و تقریبا دربرابر هیچ‌کدام از اخبار منتشرشده، پاسخ قانع‌کننده‌ای به افکار عمومی داده نشده است. سکوتی که ناشی از بی‌اهمیت بودن واکنش‌های افکار عمومی در روزهای پایانی عمر مدیریت شهری نسبت‌به اعمال و اقدامات مدیران فعلی است و موضوعی که اهمیت دارد، تامین منافع عده‌ای خاص آن هم بعد از شکست بزرگ‌شان در انتخابات شورای ششم و حتی شورای آینده شهر است.

محمود رضوی خطاب به مدیر روابط عمومی صدا و سیما؛

چرا صدا و سیما، مجلس را هدف گرفته؟

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس علاوه بر جبهه همیشه نق زدن و همیشه طلبکار اصلاح طلب، آماج مناقشه آفرینی های برخی به ظاهر خودی ها هم قرار دارد. در یکی از آخرین هجمه‌ها علیه رئیس مجلس، مجری یکی از برنامه های تلویزیونی نقدی را در خصوص عملکرد قالیباف در دوره شهرداری تهران مطرح کرد که با واکنش برخی کاربران فضای مجازی مواجه شد؛ نقدی که پیشتر بارها به آن جواب داده شد. اما قصه از چه قرار بود؟

«صبح‌نو» از ماجرای توبیخ مجری شبکه پنج گزارش می‌دهد

تاوان انتقاد

در ماه‌های گذشته در مواردی پیش آمده که یک مجری یا کارشناس برنامه تلویزیونی به‌دلیل ابراز نظرات انتقادی درباره عملکرد دولت با توبیخ و بعضا ممنوع‌الکاری روبه‌رو شده است. مورد اخیر آن درباره قدسیه صالحی از مجریان شبکه پنج اتفاق افتاد.

نگاه «صبح‌نو» به کتاب «مرد بی‌وطن» نوشته کورت ونه‌گات

رک و راست علیه کاخ سفید

احمدرضا حجارزاده / رابرت کانتون در نقدی که بر کتاب «مرد بی‌وطن» نوشته، به سبک و سیاق نگارش و نگاه خود کورت ونه‌گات آورده است: «مرد بی‌وطن کتاب مزخرفی است. نویسنده دیگر چیزی در چنته ندارد که درباره دنیا به ما بیاموزد. شوخی کردم! اما باید اعتراف کنم که این ترفند را از خود کورت ونه‌گات و کتاب اخیرش سرقت کرده‌ام. این اثر کوتاه که بخشی از زندگی‌نامه طنزآمیز و خشم‌آلود اوست، شاید آخرین فرصت برای بهره‌جستن از قلم منحصربه‌فرد و دیدگاه‌های این نویسنده برجسته‌ آمریکایی باشد».

گفت و گو با فواد ایزدی درباره مذاکرات برجامی؛

آمریکا به دنبال تفاهم بیست ساله با ایران است

سرمقاله

ماموریت ویژه جبهه انقلاب

شماره‌های پیشین