sobhe-no.ir
1209
شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۰
8
«صبح‌نو» ماجرای 1+170 ملک شهرداری تهران را در گفت‌وگو با دو عضو منتخب شورای ششم بررسی می‌کند

همه چیز درباره ملک 1700 متری در دزا شیب

ملک‌فروشی؛ راهکار مدیریت شهری پنجم برای اداره شهر و شهرداری اما با فروش دارایی‌هاست. دارایی‌هایی که فروش‌شان گاهی اوقات منافع شخصی را نیز در پی دارد و درآمد حاصل از آن بیشتر از آنکه صرف پروژه‌های شهری اعم از عمرانی و خدمت‌شهری شود؛ صرف هزینه‌های جاری چون حقوق و دستمزد می‌شود اما این کلیدواژه از چه زمانی وارد ادبیات مدیریت شهری شد؟ زمانی که ظرفیت‌های مثال‌زدنی تهران برای درآمدزایی کنار گذاشته شده و کسب درآمد از راه‌های امن و بی‌دردسر آن هم در این دوره و زمانه تحریم و فشار اقتصادی که هر اقدامی برای تامین منابع به تلاشی چندبرابر نیاز دارد، در اولویت قرار داده شد. در این شرایط چه چیزی بهتر از فروش املاک مرغوبی که سرمایه شهر و شهروندان تهرانی است؟ شاید آغاز نهضت ملک‌فروشی دوره پنجم را بتوان فروش خانه باارزش شهرداران نبش بن‌بست رز در خیابان اقدسیه دانست که سال‌ها به‌عنوان خانه شهرداران برجای مانده بود و معماری و آیینه‌کاری‌های ویژه‌ای داشت. پیروز حناچی، شهردار تهران به‌ناگاه روی فروش این خانه باوجود مخالفت شدید برخی اعضای شورای شهر و نمایندگان افکارعمومی اصرار کرد و درنهایت آن را به بهانه تکمیل پروژه‌های عمرانی به فروش رساند تا عمارت اقدسیه نیز به برجی دیگر تبدیل شود. بعد از آن فروش چند ملک دیگر و حتی میدان میوه‌وتره‌بار بهمن به سازمان تامین‌اجتماعی نیز جنجال گسترده‌ای به‌پا کرد که البته با حضور به‌موقع سازمان بازرسی جلوی آن گرفته شد. حالا در ادامه روند ملک‌فروشی شهردار «حرف»، فروش ملکی 1700متری در خیابان دزاشیب به فدراسیون فوتبال سبب واکنش‌های متعددی شده است؛ فروشی که مخالفان بزرگی در میان اعضای شورای شهر داشت و افکار عمومی این اقدام را جزو اقدامات دقیقه90 مدیریت شهری به نفع گروه خاصی دانسته و حتی جبران خسارت فدراسیون فوتبال بعد از مصادره ملک این فدراسیون در ازای بدهی ویلموتس، مربی سابق تیم ملی را یکی از دلایل فروش این خانه عنوان می‌کنند.

وزیر بهداشت از آغاز رسمی واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور از امروز 19تیرماه خبر داد

143شهر در وضعیت قرمز کرونا

افزایش آمار کرونا در کشور روندی نگران‌کننده یافته است. افزایش نگران‌کننده 6هزار نفری در تعداد مبتلایان جدید کرونا که روز پنجشنبه ثبت شد، نشان می‌دهد که احتمالا در روزهای پیش رو یکبار دیگر باید منتظر آمار بالای 20هزار بیمار جدید در روز باشیم. اگرچه روز گذشته تعداد مبتلایان جدید دوباره کاهشی شد و نام 16هزار و 596نفر در فهرست بیماران جدید ثبت شد. حالا در چنین شرایطی وضعیت استان سیستان‌وبلوچستان همچنان خطرناک است و البته وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون عمومی مردم به‌طور رسمی از امروز خبر داده است.

صبح نو

وزیر بهداشت از آغاز رسمی واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور از امروز 19تیرماه خبر داد

143شهر در وضعیت قرمز کرونا

افزایش آمار کرونا در کشور روندی نگران‌کننده یافته است. افزایش نگران‌کننده 6هزار نفری در تعداد مبتلایان جدید کرونا که روز پنجشنبه ثبت شد، نشان می‌دهد که احتمالا در روزهای پیش رو یکبار دیگر باید منتظر آمار بالای 20هزار بیمار جدید در روز باشیم. اگرچه روز گذشته تعداد مبتلایان جدید دوباره کاهشی شد و نام 16هزار و 596نفر در فهرست بیماران جدید ثبت شد. حالا در چنین شرایطی وضعیت استان سیستان‌وبلوچستان همچنان خطرناک است و البته وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون عمومی مردم به‌طور رسمی از امروز خبر داده است.

وزیر بهداشت و درمان که در هفته گذشته بیشتر از هر زمان دیگری در معرض انتقادات افکارعمومی بوده است، روز گذشته در استان آذربایجان‌غربی یکبار دیگر به برخی از انتقادات پاسخ داد و البته اعلام کرد که واکسیناسیون عمومی کرونا از امروز با قدرت در کشور آغاز می‌شود.
دکتر سعید نمکی دیروز در استانداری آذربایجان‌غربی در شهر ارومیه اظهار داشت: با وجود اینکه در بحث خرید واکسن کرونا دوستان و دشمنان، کم‌کاری کردند اما از فردا با تزریق روزانه ۴۰۰هزار دوز واکسن با قدرت تمام واکسیناسیون کرونا شروع می‌شود. وزیر بهداشت و درمان در ادامه سخنان خود به برخی مشکلات فعلی وزارت بهداشت هم اشاره کرد و اظهار داشت: در فروردین‌ماه سال۹۹ با وجود دستور سریع رهبری برای تخصیص اعتبار یک‌‌میلیارد دلاری به نظام سلامت تاکنون قسمت قابل‌توجهی از این اعتبار هنوز به دست نظام سلامت نرسیده است. نمکی با اشاره به اینکه امروز کشور به صادرکننده ماسک و لوازم بهداشتی و دستگاه اکسیژن‌ساز تبدیل شده است، یادآور شد: در یک‌سال گذشته ۱۶۰دستگاه سی‌‌تی‌اسکن، ۴۰۰آزمایشگاه تشخیص مولکولی و ۴۹۰دستگاه اکسیژن‌ساز در سطح کشور نصب شده است. وزیر کشور با تاکید به اینکه درحال‌حاضر ۶۰۰تخت بیمارستانی خالی در سیستان‌وبلوچستان وجود دارد، اظهارکرد: در چند روز گذشته سه دستگاه اکسیژن‌ساز نیز در بیمارستان‌های سیستان‌وبلوچستان نصب شده است. وزیر بهداشت تصریح کرد: امروز تولید داخلی دارو ۹۲درصد افزایش یافته و ۳۰درصد با وجود کرونا از واردات دارو دارای مشابه داخلی جلوگیری شده است.
 
محموله پنجم رسید
 هلال‌احمر یکی از مجموعه‌هایی است که در هفته‌های اخیر توانسته است چند میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور کند. جدیدترین محموله این جمعیت هم که یک‌بار شامل یک‌میلیون دوز واکسن جدید است روز پنجشنبه وارد کشور شد. آقای محمدحسین قوسیان‌مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: پنجمین محموله واکسن کرونا به میزان یک‌میلیون دوز خریداری‌شده ازسوی جمعیت هلال‌احمر وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت و درمان شد. ورود این تعداد واکسن و تحویل آن‌ها به وزارت بهداشت می‌تواند همانطورکه وزیر بهداشت گفته روند واکسیناسیون را سرعت بخشد. در این میان، از واکسن داخلی کرونا نیز نباید غافل شد. واکسن کووبرکت که در روزهای گذشته شایعاتی درمورد خرابکاری در روند تولید آن مطرح شده بود هم‌اکنون در چندصدهزار دوز تحویل وزارت بهداشت شده است؛ البته بعد از انتشار برخی شایعات، شرکت تولیدکننده نخستین واکسن ایرانی کرونا، شایعات مرتبط با خرابکاری در خط‌تولید واکسن کوو ایران برکت را قویا تکذیب کرد. در اطلاعیه روابط‌عمومی شرکت دارویی شفا فارمد آمده است: خبر خرابکاری آمریکا در شرکت شفافارمد صحت ندارد و خط‌تولید واکسن کوو ایران برکت با تمام ظرفیت در حال تولید واکسن است. در روزهای آتی سری جدید واکسن‌های تولیدی نیز تحویل وزارت بهداشت خواهد شد؛ البته باید به این خبر هم اشاره کرد که واکسیناسیون عمومی مردم با واکسن ایرانی برکت از روزهای گذشته در استان سیستان‌وبلوچستان برای افراد بالای 50سال آغاز شده است. پیش از این هم آقای محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ با اشاره به تولید ۳/۵میلیون دوز واکسن برکت تا ۲۵تیرماه، گفت: دومین خط‌تولید واکسن کوو ایران برکت هم به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.
 
146 بیمار کرونایی جان دادند
براساس اعلام وزارت بهداشت و درمان، در فاصله ظهر روز پنجشنبه تا ظهر روز جمعه 18تیرماه، 146بیمار کرونایی در کشور جان خود را از دست دادند تا مجموع جانباختگان کرونا در کشور به ۸۵هزار و ۵۴۳نفر برسد. همچنین با توجه به شناسایی 16هزار و 596بیمار جدید در مدت‌زمان یادشده، تعداد کلی بیماران کرونا در ایران به سه‌میلیون و ۳۴۴هزار و ۱۲۲نفر رسید. همچنین از بیماران جدیدی که شناسایی شدند هزار و 759نفر در مراکز درمانی کشور بستری شدند. سه‌هزار و 506نفر هم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. این در حالی است که براساس اعلام وزارت بهداشت و درمان تعداد شهرستان‌های در وضعیت قرمز کرونا به ۱۴۳شهر افزایش یافت؛ بنابراین علاوه‌بر شهرهای قرمز قبلی، از ۱۹تیر شهرستان‌های خوی (آذربایجان غربی)، اردبیل (استان اردبیل)، آران و بیدگل و خمینی‌شهر (اصفهان)، دره‌شهر (ایلام)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، قوچان (خراسان رضوی)، هندیجان (خوزستان)، گرمسار (سمنان)، ممسنی (فارس)، آق‌قلا، کردکوی، گالیکش و گرگان (گلستان)، بندرانزلی، رودبار و رودسر (گیلان)، دلفان و سلسله (لرستان)، بهشهر، جویبار، رامسر و فریدونکنار (مازندران)، دلیجان و محلات (مرکزی) در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند. درمجموع از امروز ۱۹تیرماه، ۱۴۳شهرستان قرمز، ۱۸۶شهرستان نارنجی و ۱۱۹شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار خواهند داشت. همچنین هیچ شهرستان آبی در کشور وجود ندارد.

captcha
شماره‌های پیشین