sobhe-no.ir
1209
شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۰
15
یادداشت یک پژوهشگر سینما درباره فیلم تحسین‌شده nomadlan

اعلامیه ختم یک امپراتوری

فیلم «سرزمین آواره‌ها» Nomadland ساخته کلویی ژائو، با بازی فرانسیس مک‌دورمند، یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سینمایی سال گذشته میلادی است که توانست مهم‌ترین شرکت‌کننده در اسکار هم باشد.

سرمقاله

شفاف‌شدن واقعیت‌ها

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

فراخوان سومین دوره جایزه کتاب سال زنجان
سومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان، کلیه آثار منتشرشده در حوزه دفاع‌مقدس، مدافعان حرم و ۳۵۳۵ شهید استان زنجان را در بخش ویژه داوری خواهد کرد. به گزارش روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان ازسوی اداره کل فرهنگ‌وارشاد این استان با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود و در سه گروه تالیف، ترجمه و احیای متون آثار می‌پذیرد.  آثار منتشرشده مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه زنجان‌شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان زنجانی در تمام حوزه‌ها و همچنین آثاری که برای نخستین‌بار در سال1399 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ چاپ شده باشند، می‌توانند در سومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان شرکت کنند. ملاک، سال انتشار و شناسنامه کتاب خواهد بود. در بخش ویژه این جایزه نیز هیات داوران کلیه آثاری را که در حوزه دفاع‌مقدس، مدافعان حریم و 3535شهید استان زنجان منتشر شده‌اند نیز داوری خواهند کرد. کتاب باید دارای برگه اعلام‌وصول باشد و هر مولف باید دو نسخه از اثر خود را برای شرکت در فرایند داوری حداکثر تا 31مردادماه 1400 به دبیرخانه سومین دوره جایزه واقع در استان زنجان، میدان استقلال، ساختمان مرکزی اداره کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان زنجان ارسال کند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت فراخوان و فرم‌های شرکت در جایزه می‌توانند به آدرس اینترنتی
 zanjan.farhang.gov.ir  مراجعه کنند.
 
بررسی رنگ‌بندی شهرها و استان‌ها در رادیو
رادیوسلامت در برنامه «مخاطب خاص» که 19تیرماه روانه آنتن می‌شود، به بررسی رنگ‌بندی شهرها و استان‌ها می‌پردازد که با توجه به موج پنجم ویروس کرونا تغییر کرده است.به گزارش روابط‌عمومی رادیوسلامت، مرتضی میلانی، تهیه‌کننده دراین‌باره می‌گوید: روز شنبه 19تیرماه به بررسی مشکلات موج پنجم کرونا می‌پردازیم. درحال‌حاضر شاهد تغییر در شهرها و استان‌ها هستیم و از آبی به زرد، زرد به نارنجی و نارنجی به قرمز تغییر کرده‌اند؛ به همین دلیل، در قالب گفت‌وگو با متخصصان بیماری‌های عفونی به موضوع پیشگیری می‌پردازیم و راهکارهای لازم در اختیار شنوندگان گذاشته می‌شود. او ادامه می‌دهد: همچنان در کشور درگیر این ویروس هستیم. باید مراقب باشیم و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مانع زنجیره انتقال ویروس شویم. به همین دلیل ما در رادیو در قالب برنامه‌های متفاوت به این موضوع و اهمیت آن می‌پردازیم و اطلاعات لازم را در اختیار شنوندگان قرار می‌دهیم. در «مخاطب خاص» میزبان متخصصان عفونی همچون دکتر پیام طبرسی، دکتر محمدرضا هاشمیان، دکتر اشراقی و دکتر ایزدی هستیم. هدف برنامه «مخاطب خاص» پرداختن به چالش‌های نظام سلامت است و پیگیر اخبار کلانی است که در حوزه سلامت اتفاق می‌افتد. برنامه با رویکرد اطلاع‌رسانی و با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت و پیگیری آن از مسوولان مربوطه روانه آنتن می‌شود. گوینده «مخاطب خاص» فیروزه آدابی و کارشناس مجری برنامه جواد نوفرستی است. برنامه «مخاطب خاص» غالبا متمرکز بر تصمیم‌گیری‌ها در نظام سلامت است و از زمان شیوع بیماری کرونا، برنامه به این سمت گرایش پیدا کرده است. برنامه «مخاطب خاص» روزهای شنبه ساعت۲۰ به مدت یک ساعت پخش می‌شود و پنج‌شنبه‌ها تکرار این برنامه ساعت۲۰ خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین