sobhe-no.ir
1208
چهارشنبه، ۱۶ تیر ۱۴۰۰
1
راه مقابله با رقبای پنهان جریان انقلاب چیست؟

احیای مدیریت انقلابی

جریان انقلابی اگرچه نهادهای قدرت را با جلب «اعتماد مردم» و پشت پای آن‌ها به جریان رقیب، به دست گرفته است اما این به معنای پایان امور و اصلاح زودهنگام «روندها» و «ساختارها» در راستای «منافع مردم» نیست و کارشکنی‌ها و سهم‌خواهی‌های فراجریانی در آینده‌ای نزدیک تلاش خواهد کرد عرصه را بر مردم تنگ کرده و منافع الیگارشیک را بر منافع ملت، رجحان دهد.

گزارش «صبح نو» درباره جزئیات انتخابات ریاست‌جمهوری را بخوانید

۱۱ درصد سهم کرونا 5‌/2میلیون رأی سفید

بررسی ابعاد مختلف ثبت مشارکت حدودا 50درصدی در انتخابات سیزدهم ریاست‌جمهوری حاکی از آن است که این رقم با توجه به شرایط هشت‌سال گذشته کشور، نامطلوب نیست و مردم با وجود کرونا، تحمل سختی‌های ناشی از بی‌تدبیری‌ها، گرانی‌های فزاینده و همچنین فشارهای خارجی به پای صندوق‌های رأی آمدند.

«صبح‌نو» از فعالیت‌های خیریه محسن چاوشی گزارش می‌دهد

گلریزان چاوشی

محسن چاوشی، یکی از پرطرفدارترین خوانندگان کشورمان است. او از معدود خوانندگانی است که از آغاز فعالیتش تا به امروز همواره در عرصه موسیقی ستاره بوده و مخاطبانش را ازدست نداده است اما چندماهی است که فقط در عرصه موسیقی فعال نیست.

دلیل اصلی قطعی گسترده برق، ضعف وزارت نیرو در اجرا و سیاست‌گذاری دولت است

عذرخواهی روحانی

فائزه مومنی / خاموشی‌های چند روز گذشته و نبود اطلاع‌رسانی مناسب و دقیق درباره زمان قطعی برق موجب اعتراض به‌حق مردم شده است. آنطور که مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این‌باره گفته در این شرایط تمام تاسیسات صنعت برق شامل نیروگاه‌ها، خطوط انتقال و شبکه های توزیع به صورت پرفشار در حال استفاده است که همین باعث افزایش حوادث در شبکه می‌شود. به گفته او، زمانی که مصرف برق بیش از پیش‌بینی‌ها افزایش می‌یابد، نمی‌توانیم خاموشی‌ها را براساس جدول زمانبندی اعمال کنیم و اضافه بر این در این شرایط حوادث شبکه هم افزایش پیدا می‌کند که خاموشی‌های برنامه‌ریزی نشده را به دنبال دارد. همچنین هر یک درجه افزایش دمای هوا باعث بالارفتن ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق می شود. همه این اتفاق‌ها در حالی می‌افتد که کارشناسان و نمایندگان مجلس بارها و بارها انتقادات جدی درباب مدیریت برق مطرح کرده و برای جلوگیری وخیم‌تر شدن شرایط راهکارهایی نیز به دولت پیشنهاد داده‌اند. درعین‌حال ضعف جدی در کمک‌رسانی به شرکت‌ها و نیروگاه‌های خصوصی را آغاز فصل تازه‌ای در مشکلات حوزه تامین برق دانسته‌اند که سبب شده تامین برق را به سد بزرگ ناتوانی نیروگاه‌ها در تعمیر و نگهداشت نیروها و تجهیزات‌شان و همچنین توسعه روبه‌رو کند. درعین‌حال پرسش دیگری که ازسوی کارشناسان مطرح می‌شود این است که چرا با وجود آنکه ایران کشوری خشک شناخته می‌شود، برق‌آبی در صدر راهکارهای تامین برق است؟ کمبود نیروگاه و فرسودگی تجهیزات، همه از تحریم نشات می‌گیرد، یا حمایت‌های نصفه و نیمه از بخش خصوصی، آن‌ها را زمین‌گیر کرده است؟ تکلیف وعده‌های نیروگاه‌سازی چه شده و مردم چه آموزش و تسهیلاتی برای کاهش مصرف برق دریافت کرده‌اند؟

ناکارآمدی دولت اعتدال در مدیریت امور، به اوج خود رسیده است

نفس‌های آخر دولت ناتوان

دولت دوازدهم آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و به‌زودی دولت سیزدهم کار خود را آغاز خواهد کرد. این در حالی است که وضعیت بد مدیریتی حاکم بر قوه اجرایی کشور طی سال‌های گذشته به‌گونه‌ای بوده که برخی تحلیلگران بر این باورند که اولین و عاجل‌ترین ماموریت دولت آینده، باید آواربرداری از شرایط فعلی باشد. مدیریت ضعیف دولت اعتدال باعث شده که طی ماه‌های اخیر، پیامدهای اسفباری دامن مردم ایران را بگیرد.

شماره‌های پیشین