sobhe-no.ir
1207
سه شنبه، ۱۵ تیر ۱۴۰۰
10
با هدف گسترش کار از راه دور انجام می‌شود؛

اشتغال‌زایی برکت در مناطق محروم از طریق «فریلنسینگ بین‌المللی»

چرا فکری عاجل برای مهار کرونا ویروس نمی‌شود؟

مدیریت سرگردان سلامت

سیدنورالدین مظفری / هر روز اخبار گوناگونی از تولید واکسن کرونا و روند تزریق آن به گوش می‌رسد. یک روز از صادرات واکسن کرونا به دنیا سخن به میان می‌آید، روزی دیگر از مشکلات و کمبود واکسن برای کسانی که در صف انتظار تزریق هستند نگرانی‌هایی را به جامعه منتقل می‌کند. روزی مسوولی در ژستی از ارسال واکسن مجانی برای کشورهای فقیر سخن می‌گوید و روزی دیگر از صف‌های طولانی گیرندگان دوز دوم واکسن کرونا جامعه را نگران می‌کند. سالمندانی که از نیمه‌های شب به صف می‌شوند به امید گرفتن دوز دوم واکسن و البته در این میان برخورد زننده و توهین‌آمیز برخی از ناظران نسبت‌به آن‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.

صبح نو

با هدف گسترش کار از راه دور انجام می‌شود؛

اشتغال‌زایی برکت در مناطق محروم از طریق «فریلنسینگ بین‌المللی»

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال جاری اشتغال‌زایی از طریق «فریلنسینگ بین‌المللی» را در مناطق محروم کشور در دستورکار دارد.
به گزارش «صبح‌نو»، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: امسال برای اولین‌بار اشتغال‌زایی و توانمندسازی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور را از طریق «فریلنسینگ بین‌المللی» و در قالب برگزاری یک رویداد ملی دنبال خواهیم کرد. آقای مرتضی نیازی اظهار داشت: مشاغل پیش‌بینی شده در این رویداد عمدتا در حوزه آی‌تی، برنامه‌نویسی موبایل و وب، عکاسی، گرافیک، هوش مصنوعی، معماری، طراحی در رشته‌های مهندسی ازجمله مکانیک، صنایع و برق ایجاد می‌شود.
وی درباره فرایند فریلنسینگ هم توضیح داد: فریلنسینگ به معنای کار از راه دور است که طی آن یک فرد با راه‌اندازی یکی از مشاغل نرم‌افزاری، اموری مانند برندینگ، بازاریابی، جذب مخاطب، مذاکرات، عقد قرارداد، پشتیبانی، توسعه، تحویل محصول و خدمات پس از فروش را شخصا انجام می‌دهد و دستمزد خود را از کارفرما دریافت می‌کند و با توجه به عدم نیاز به حضور شخص، با کارفرمای خارج از کشور نیز قابل انجام است. نیازی از انتشار فراخوان رویداد «فریلنسینگ بین‌المللی» از 31خرداد خبر داد و گفت: رویداد اصلی از 31تیرماه آغاز به‌کار می‌کند و شرکت‌کنندگان در رویداد آموزش‌های لازم را درباره مهارت فریلنسینگ بین‌المللی می‌بینند و می‌آموزند که چگونه وارد مذاکره و تعامل با سفارش‌دهندگان و کارفرمایان بین‌المللی شوند.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، فریلنسینگ بین‌المللی را یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها ذکر کرد و اظهار داشت: یک فریلنسر ایرانی بدون محدودیت و نگرانی می‌تواند در حوزه بین‌المللی فعال باشد و با کارفرمایان خارجی وارد مذاکره و تعاملات حرفه‌ای شود. وی خاطرنشان کرد: تمامی جوانان جویای کار در مناطق محروم می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و برای برگزیدگان براساس توانایی‌ها و استعدادهای‌شان، در حوزه‌های بین‌المللی و داخلی فرصت‌های کاری فراهم خواهد بود.
به گفته نیازی، شرکت‌کنندگان پذیرفته‌شده در رویداد «فریلنسینگ بین‌المللی» پس از فرایند اهلیت‌سنجی، برای تامین سخت‌افزار و وسایل موردنیاز و گذراندن دوره‌های آموزشی ازسوی بنیاد برکت حمایت می‌شوند و تسهیلات دریافت می‌کنند.
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: تسهیل‌گران بنیاد هم به مدت یک‌ونیم سال در کنار این افراد هستند تا کسب‌وکارشان به ثبات و پایداری برسد. وی یادآور شد: بنیاد برکت برای سال جاری ایجاد دوهزار و 500طرح اشتغال‌زایی را در قالب فریلنسینگ یا کار از راه دور برنامه‌ریزی کرده است که ایجاد هفت‌هزار و 500فرصت شغلی را به‌دنبال خواهد داشت. نیازی با تاکید بر برگزاری «فریلنسینگ بین‌المللی» در سراسر کشور پیش‌بینی کرد که بالغ بر پنج‌هزار نفر در این رویداد ملی ثبت‌نام کنند. گفتنی است، علاقه‌مندان برای شرکت در رویداد «فریلنسینگ بین‌المللی» می‌توانند به وب‌سایت این رویداد به آدرس https://rayacollege.com/bootcamp مراجعه کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین