sobhe-no.ir
1205
یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۰
9
گزارش «صبح‌نو» از اظهارات متناقض مسوولان درباره واکسیناسیون ایرانیان را بخوانید

تمام وعده‌های واکسیناسیون

واکسیناسیون در بیشتر نقاط دنیا روند بسیار خوبی را دنبال می‌کند؛ به‌طوری‌که تعداد قابل‌توجهی از مردم جهان از ماسک و قرنطینه رهایی پیدا کرده‌اند و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند. روند واکسیناسیون هم در تمام کشورها با برنامه‌ریزی درست و اصولی انجام می‌شود و هیچ جای دنیا مردم برای تزریق واکسن سردرگم نیستند، اما مساله واکسیناسیون و تزریق و تولید واکسن در کشور ما دقیقا روند برعکسی را دنبال می‌کند. هر روز رییس‌جمهور و مسوولان وزارت بهداشت یک وعده جدید درباره واکسیناسیون عمومی می‌دهند و مردمی که زمان دریافت واکسن‌شان فرارسیده با سردرگمی مواجه هستند. همچنان هم موج‌های کرونایی یکی پس از دیگری می‌آیند و جان مردم را می‌گیرند. در این میان هیچ‌کس پیدا نمی‌شود درباره نحوه واردات، تولید و واکسیناسیون عمومی یک برنامه مشخص اعلام کند. در شرایطی که سایر کشورهای سازنده واکسن، با یک یا حداکثر دو واکسن به پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای در واکسیناسیون جمعیت خود دست یافته‌اند و بخشی از واکسن‌ها را نیز صادر می‌کنند، در ایران نیز با وجود اینکه از پیشرفت کارآزمایی بالینی چندین پلتفرم واکسن کرونا صحبت می‌شود و حتی دو واکسن کووایران برکت و پاستوکووک هم مجوز مصرف اضطراری دریافت کرده‌اند، اما هنوز خبری از ورود این واکسن‌ها به عرصه واکسیناسیون مردم علیه کرونا نیست و حتی افراد ۷۰سال به بالا هم هنوز به‌صورت کامل در کشور علیه این بیماری واکسینه نشده‌اند. از طرفی، روند واردات واکسن نیز بسیار کند بوده و همین موضوع انتقاداتی را به‌دنبال داشته است.

پاسخ آموزش‌وپرورش به یک گزارش؛

مدارسی با عنوان غیرانتفاعی نداریم

همت از معلولان، حرکت با برکت؛

ایجاد ۹۳۰۰ شغل ویژه برای معلولان

صبح نو

همت از معلولان، حرکت با برکت؛

ایجاد ۹۳۰۰ شغل ویژه برای معلولان

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ با اشاره به راه‌اندازی سه‌هزار و ۳۰۰شغل برای معلولان، از ایجاد ۶هزار شغل جدید در سال جاری خبر داد. 
روز گذشته آیین بهره‌برداری از یک‌هزار و ۱۰۰طرح اشتغال‌زایی برکت ویژه معلولان و انعقاد تفاهمنامه ایجاد اشتغال برای دوهزار معلول با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ و سازمان بهزیستی کشور و آغاز رویداد «حرکت بابرکت» با هدف سرمایه‌گذاری در ایده‌های کارآفرینی معلولان برگزار شد.
به گزارش «صبح‌نو»، مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم با اشاره به بهره‌برداری از یک‌هزار و ۳۰۰طرح اشتغال‌زایی ویژه معلولان گفت: افتتاح این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد سه‌هزار و ۳۰۰فرصت شغلی را برای معلولان سراسر کشور به دنبال داشته است. امیرحسین مدنی تصریح کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک‌هزار و ۱۰۰طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ویژه معلولان یک‌هزار میلیارد ریال است. همچنین ۴۰۰طرح ثبت‌شده جدید نیز در دست بررسی است.
 وی با تاکید بر حمایت از اشتغال خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی ادامه داد: برای سال جاری نیز اجرای دوهزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در روستاهای ۳۵۰شهرستان هدف بنیاد برکت برای حمایت از خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی هدف‌گذاری شده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، اولویت این طرح‌ها ایجاد اشتغال برای معلولان و خانواده‌های دارای عضو معلول است. مدنی خاطرنشان کرد: اجرای این دوهزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد ۶هزار فرصت شغلی برای معلولان و خانواده‌های دارای عضو معلول خواهد شد. وی افزود: برای تحقق این تعداد فرصت شغلی دوهزار و ۷۰۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی کشور انجام می‌شود.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح رسته‌های شغلی ایجاد شده برای معلولان اظهار داشت: دامپروری، خدمات فنی، پرورش دام سنگین، تولید کیف و کفش و پوشاک، صنایع‌دستی تولید فرش دستباف و پرورش طیور بیشترین سهم را از مشاغل بنیاد برکت به خود اختصاص می‌دهند. مدنی با تاکید بر حمایت ویژه از اقشار خاص اجتماعی در سال جاری گفت: بنیاد برکت امسال راه‌اندازی ۷۰هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد ۲۱۰هزار شغل خرد و خانگی را در دستورکار دارد که ۲۰هزار طرح از این تعداد، به اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی ازجمله زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت‌بران، خانواده‌های شهدا و ایثارگران، خانواده‌های زندانیان، معلولان و خانواده‌های دارای معلول، سربازان و خانواده‌های کودکان بازمانده‌ازتحصیل تعلق دارد. وی از آغاز رویداد «حرکت بابرکت» خبر داد و افزود: بنیاد برکت این رویداد را با هدف سرمایه‌گذاری در ایده‌های کارآفرینی معلولان و اشتغال‌زایی برای این قشر برگزار می‌کند.
مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: معلولانی که متقاضی اشتغال هستند می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درمورد رویداد «حرکت بابرکت» به اپلیکیشن برکت به نشانی app.barkat.ir مراجعه یا کد #۸۹۰۰* را شماره‌گیری کنند.

اهمیت مضاعف برای معلولان
 رییس سازمان بهزیستی کشور هم در این مراسم با اشاره به خدمات و فعالیت‌های بنیاد برکت گفت: همکاری‌های بیشتر میان بنیاد برکت و سازمان بهزیستی می‌تواند به نتایج بهتری خصوصا در حوزه اشتغال‌زایی منجر شود. وحید قبادی‌دانا افزود: این اشتغال‌زایی به‌ویژه برای اقشار خاصی که پس از یک دوره سخت، به آغوش خانواده و جامعه برگشته‌اند اهمیت مضاعفی دارد.
در پایان این مراسم، تفاهمنامه ایجاد اشتغال برای دوهزار معلول با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ و سازمان بهزیستی کشور ازسوی امیرحسین مدنی و وحید قبادی‌دانا به امضا رسید. همچنین با برقراری ارتباط زنده ویدیویی با چهار استان لرستان، ایلام، بوشهر و فارس طرح‌های اشتغال‌زایی برکت ویژه معلولان در این استان‌ها افتتاح شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین