sobhe-no.ir
1205
یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۰
9
گزارش «صبح‌نو» از اظهارات متناقض مسوولان درباره واکسیناسیون ایرانیان را بخوانید

تمام وعده‌های واکسیناسیون

واکسیناسیون در بیشتر نقاط دنیا روند بسیار خوبی را دنبال می‌کند؛ به‌طوری‌که تعداد قابل‌توجهی از مردم جهان از ماسک و قرنطینه رهایی پیدا کرده‌اند و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند. روند واکسیناسیون هم در تمام کشورها با برنامه‌ریزی درست و اصولی انجام می‌شود و هیچ جای دنیا مردم برای تزریق واکسن سردرگم نیستند، اما مساله واکسیناسیون و تزریق و تولید واکسن در کشور ما دقیقا روند برعکسی را دنبال می‌کند. هر روز رییس‌جمهور و مسوولان وزارت بهداشت یک وعده جدید درباره واکسیناسیون عمومی می‌دهند و مردمی که زمان دریافت واکسن‌شان فرارسیده با سردرگمی مواجه هستند. همچنان هم موج‌های کرونایی یکی پس از دیگری می‌آیند و جان مردم را می‌گیرند. در این میان هیچ‌کس پیدا نمی‌شود درباره نحوه واردات، تولید و واکسیناسیون عمومی یک برنامه مشخص اعلام کند. در شرایطی که سایر کشورهای سازنده واکسن، با یک یا حداکثر دو واکسن به پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای در واکسیناسیون جمعیت خود دست یافته‌اند و بخشی از واکسن‌ها را نیز صادر می‌کنند، در ایران نیز با وجود اینکه از پیشرفت کارآزمایی بالینی چندین پلتفرم واکسن کرونا صحبت می‌شود و حتی دو واکسن کووایران برکت و پاستوکووک هم مجوز مصرف اضطراری دریافت کرده‌اند، اما هنوز خبری از ورود این واکسن‌ها به عرصه واکسیناسیون مردم علیه کرونا نیست و حتی افراد ۷۰سال به بالا هم هنوز به‌صورت کامل در کشور علیه این بیماری واکسینه نشده‌اند. از طرفی، روند واردات واکسن نیز بسیار کند بوده و همین موضوع انتقاداتی را به‌دنبال داشته است.

پاسخ آموزش‌وپرورش به یک گزارش؛

مدارسی با عنوان غیرانتفاعی نداریم

همت از معلولان، حرکت با برکت؛

ایجاد ۹۳۰۰ شغل ویژه برای معلولان

صبح نو

پاسخ آموزش‌وپرورش به یک گزارش؛

مدارسی با عنوان غیرانتفاعی نداریم

گزارشی با تیتر «كلاف سردرگم شهریه در مدارس غیرانتفاعی» در صفحه 9 روزنامه «صبح‌نو» به تاریخ 29خردادماه منتشر شد که در این گزارش به مشکلات مردم از بابت شهریه‌های برخی مدارس غیرانتفاعی پرداخته شد. بعد از انتشار این گزارش، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش جوابیه‌ای به دفتر این روزنامه فرستاده است؛ البته در بخشی از این جوابیه ذکر شده است که مدارس غیرانتفاعی دیگر وجود ندارند و عناوین این مدارس به نام غیردولتی تغییر یافته است که البته این موضوع تغییری در ماجرای دریافت شهریه‌های نجومی ازسوی برخی مدارس نمی‌کند. با وجود این، متن کامل جوابیه وزارت آموزش‌وپرورش را در ادامه می‌خوانید.
«با توجه به «قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» مصوب 06/05/1387 مجلس شورای اسلامی که ازسوی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 06/06/1387 تحت عنوان قانون اصلاح تاسیس مدارس غیرانتفاعی جهت اجرا و بهره‌برداری به سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ابلاغ شده است؛ مدارس غیردولتی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع ماده2 قانون مذکور، تاسیس و پس از اخذ مجوزهای لازم از آموزش‌وپرورش در کنار مدارس دولتی در حال فعالیت و ارائه خدمات آموزشی است؛ بنابراین درحال‌حاضر مدارسی تحت عنوان مدارس غیرانتفاعی وجود ندارد.
■ شهریه سال تحصیلی 1401-1400 مدارس و پیش‌دبستانی‌های غیردولتی تا این تاریخ (30/03/1400) ابلاغ نشده است؛ لذا اعلام هرگونه شهریه جهت سال تحصیلی آتی ازسوی مدارس (به‌جز شهریه سال تحصیلی 1400-1399 به‌صورت علی‌الحساب) تا زمان ابلاغ شهریه و نصب پوستر تاییدشده توسط آموزش‌وپرورش شهرستان/منطقه مربوطه در محل آموزشگاه، فاقد وجاهت قانونی می‌باشد.
■  شهریه کلیه پایه‌ها در هر یک از دوره‌های تحصیلی در هر مدرسه یکسان می‌باشد (به‌جز پایه دوازدهم) و اخذ شهریه متفاوت برای پایه‌های متفاوت در یک واحد آموزشی وجاهت قانونی ندارد.»

captcha
شماره‌های پیشین