sobhe-no.ir
1205
یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» کتاب «کی بود کی بود؟» را معرفی می‌کند

فرار از مسوولیت‌پذیری

سمانه استاد / آخرین باری که شنیدید یک سیاستمدار، پزشک یا دادستان بگوید: «من اشتباه کردم، تقصیر من بود» کی بوده؟ آخرین‌باری که خودتان چنین جمله‌ای را بر زبان آوردید چطور؟ چرا این قدر اصرار داریم باورهای بی‌اساس، تصمیم‌های غلط و آسیب‌هایی را که به دیگران زده‌ایم توجیه کنیم؟ چرا ریاکاری دیگران را خیلی راحت می‌بینیم اما دورویی و ریاکاری خودمان به چشم‌مان نمی‌آید؟ آیا همه‌مان دروغگوییم یا واقعا خودمان هم داستان‌های خودمان را باور می‌کنیم؟ نویسندگان کتاب «کی بود کی بود؟»، «کرول تَوریس» و «الیوت اَرونُسِن» با مثال‌های تکان‌دهنده از رخدادهای واقعی، به ما نشان می‌دهند که چرا پذیرش اشتباه این‌قدر برای‌مان دشوار است. ذهن‌مان با چه ترفندهایی کمک‌مان می‌کند تا خودمان را موجه و برحق بدانیم و چطور حافظه‌مان هنرمندانه خاطرات‌مان را تحریف می‌کند تا به تصویر خوبی که از خودمان داریم خدشه‌ای وارد نشود.

گزارش

گزارشی از نمایشگاه مجازی کتاب تهران از کاهش هزینه‌ها تا افزایش عدالت فرهنگی

صبح نو

گزارش

گزارشی از نمایشگاه مجازی کتاب تهران از کاهش هزینه‌ها تا افزایش عدالت فرهنگی

خانه کتاب و ادبیات ایران جدول هزینه‌ها و اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را منتشر کرد. به گزارش روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، گزارش مقایسه‌ای هزینه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و همچنین تحلیل اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از کاهش هزینه‌ها تا افزایش عدالت فرهنگی حکایت دارد؛ این گزارش‌ها ازسوی خانه کتاب و ادبیات ایران منتشر شد.
 بر اساس گزارش مقایسه‌ای هزینه‌های برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، 168میلیارد و 285میلیون و 716هزار و 329ریال صرف امور اجرایی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شد اما این مبلغ در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با کاهش 77درصدی همراه بود و به 37میلیارد و 180میلیون و 396هزار و 485ریال رسید. به‌عبارتی‌دیگر، هزینه اجرایی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران 
(در سال1399)، 23درصد هزینه‌های اجرایی آخرین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بوده است که در سال1398 برگزار شد.
 بر این اساس، هزینه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در بخش‌های هیات رسیدگی به تخلفات نمایشگاه، نظارت بر نشر بین‌الملل و فعالیت‌های فرهنگی مرتبط، کمیته اداری و مالی، کارگروه گمرک، شورای نظارت و ارزشیابی، تشکل‌های نشر، کمیته ناشران داخلی و... نسبت‌به سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به صفر رسیده است. برای اطلاع از گزارش مقایسه‌ای هزینه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و به سایت این مجموعه مراجعه کنید.
 همچنین، در گزارش تحلیل اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اطلاعاتی همچون آمار نهایی فروش، نمودار فروش روزانه، کتاب‌های فروش رفته به تفکیک تالیف و ترجمه، کتاب‌های فروش‌رفته به تفکیک چاپ اول و مجدد، توزیع کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه براساس محل انتشار، وضعیت کتاب‌های عرضه‌شده براساس قیمت، ناشران شرکت‌کننده، اطلاعات خریداران، توزیع خریداران، مبلغ خرید براساس استان محل سکونت، گروه‌های موضوعی پرفروش، پرفروش‌ترین ناشران، محل هزینه بن‌ها و... آمده است.
 لازم به ذکر است، تحلیل اطلاعات نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران براساس اطلاعات کتاب‌های ثبت‌شده در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران انجام شده است. لذا کتاب‌های لاتین و عربی که در داخل کشور منتشر نشده‌اند و در بانک اطلاعات خانه کتاب و ادبیات ایران موجود نیستند، در فایل پیوست با عنوان empty نمایش داده شده‌اند. نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم تا دهم بهمن‌ماه1399 با حمایت معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازسوی خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین