sobhe-no.ir
1204
شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۰
12
«صبح‌نو» از انتقاد هنرمندان مسلمان به رویه‌های هالیوود گزارش می‌دهد

بانگ اعتراض

نمایش مسلمانان در محصولات هالیوود مساله‌ای است که سال‌ها درباره‌اش بحث شده و هنوز هم ادامه دارد. در سه دهه اخیر و به بهانه‌های مختلف، در فیلم‌ها و سریال‌های آمریکایی چهره‌ای منفی از مسلمانان نمایش داده می‌شود. کاراکترهای کاریکاتوری مسلمانان در هالیوود تمامی ندارد. به‌ندرت شخصیت مثبتی از یک مسلمان در محصولات آمریکایی به چشم می‌خورد. بااین‌حال، این نگاه ناعادلانه صرفا محدود به شخصیت‌های مقابل دوربین نیست. بازیگران مسلمان نیز زخم‌خورده این جریان هستند. از سال‌ها پیش هالیوود به ابزاری برای هیات حاکمه آمریکا و سیاست‌هایش تبدیل شده است. در دهه‌های 70 و 80 میلادی تمرکز فعالیت‌های هالیوود -درجایگاه یک ابزار رسانه‌ای آمریکا- روی فضای دوقطبی و جنگ سرد بود.

پای تله‌تئاتر به تلویزیون باز شد

«ضدنور» به شبکه شما آمد

پس از مرخص شدن از بیمارستان

حال «استاد محمدرضا حکیمی» رو بهبودی است

صبح نو

پس از مرخص شدن از بیمارستان

حال «استاد محمدرضا حکیمی» رو بهبودی است

یکی از نزدیکان استاد محمدرضا حکیمی به روند بهبود ایشان پس از چند روز حضور در بیمارستان اشاره کرد و گفت: با توجه به بهبود شرایط جسمی، استاد حکیمی با تشخیص پزشکان از بیمارستان مرخص شد.
مرتضی کیا، از نزدیکان استاد محمدرضا حکیمی، در گفت‌وگو با «فارس» با بیان اینکه پس از تجویزهای بیمارستانی اکنون روند درمان در منزل پیگیری خواهد شد، توضیح داد: حال عمومی ایشان خوب است و 
با توجه به شرایط کنونی و آلوده بودن محیط بیمارستان، پزشکان ادامه بهبودی را در منزل مناسب‌تر دانستند و لزومی بر ماندن در بیمارستان نبود؛ ازاین‌رو استاد اکنون در منزل هستند. محمدرضا حکیمی ۱۴فروردین‌ماه ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. او فقیه، مجتهد شیعه، فیلسوف، متفکر و نویسنده است.
از وی با عناوینی چون علامه، استاد، فیلسوف عدالت و مرزبان توحید یاد می‌شود. حضرت امام خمینی؟ره؟ در پیامی به تاریخ  ۲۸آذرماه سال۱۳۴۸ او را با این جملات مورد خطاب قرار داده‌اند «جناب مستطاب ثقةالاسلام آقای محمدرضا حکیمی ـ دامت افاضاته.»
 کتاب «الحیاه» وی که یک دایره‌المعارف اسلامی است، از شهرت و اعتبار خاصی در جهان اسلام برخوردار است.

captcha
شماره‌های پیشین