sobhe-no.ir
1202
سه شنبه، ۰۸ تیر ۱۴۰۰
1
رهبر انقلاب از حضور مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری تقدیر کردند

مشت بر سینه تحریم‌کنندگان

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته (دوشنبه) در سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و روز قوه‌قضاییه، در دیدار رییس و مسوولان این قوه، ادامه مسیر اعتمادافزا و امیدبخش دو سال اخیر و استمرار اجرای سند تحول را در فصل جدید دستگاه قضا ضروری خواندند و با تجلیل از حماسه واقعی مردم در انتخابات ۲۸خرداد گفتند: مردم در شرایط کرونایی و دشواری‌های اقتصادی و برخی مسائل دیگر، برنامه‌ریزی چندماهه دنیای استکبار را برهم زدند و به‌عنوان برندگان اصلی انتخابات، شکست و ناکامی را نصیب دشمنان ایران و عناصر وابسته به آنان کردند.

نسخه پیچی غرب درباره تفاهم ایران و آژانس در شرایطی است که همچنان در اجرای تعهدات برجامی خود منفعل هستند

طلبکاران بدهکار

یکی از موضوعاتی که طی روزهای گذشته داغ شده و مذاکرات احیای برجام را به زیر سایه خود کشانده است، مساله تمدید یا عدم تمدید تفاهم فنی میان ایران و آژانس بوده است. با اینکه آژانس و کشورهای غربی ایران را نسبت‌به لزوم تمدید تفاهم سه‌ماهه میان تهران و این نهاد هشدار داده‌اند، در مقابل ایران اعلام کرده تا زمان تصمیم‌گیری قاطع کشورهای عضو برجام و عمل به تعهدات برجامی، تفاهمنامه مزبور تمدید نخواهد شد و اطلاعات هسته‌ای مدنظر در اختیار تهران باقی خواهد ماند، چراکه اساسا هدف کشورمان از امضای این تفاهم، تسهیل و به‌ثمررسیدن مذاکرات احیای برجام بود.

در پی بحران مالی پرونده ویلموتس و پاسخ منفی گزینه‌ها؛

بالاخره اسکوچیچ ماند

ماجرای کنار گذاشتن دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی و انتخاب گزینه جانشین در فاصله کوتاه باقیمانده تا مرحله نهایی دور انتخابی رقابت‌های جام‌جهانی به پایان رسید و مربی کروات در سمت خودش ابقا شد. لحن شهاب عزیزی‌خادم، رییس تازه‌وارد فدراسیون فوتبال درباره ادامه همکاری با اسکوچیچ از اسفندماه سال گذشته به‌خوبی نشان می‌داد که مربی کروات گزینه مطلوب او برای هدایت تیم ملی ایران نیست، با این وجود مشکلات موجود در فدراسیون، محدودیت زمانی، موقعیت ویژه تیم‌ملی و نبود بودجه لازم موجب شد اسکوچیچ در مرحله نخست دور مقدماتی و چهار بازی سرنوشت‌ساز منامه مورد اعتماد قرار بگیرد و فدراسیون این مرحله را با سرمربی منتخب حیدر بهاروند و هیات‌رییسه سابق پشت سر بگذارد.

سرمقاله

«نه» به پروپاگاندای معارضان

صبح نو

سرمقاله

«نه» به پروپاگاندای معارضان

بررسی ابعاد مختلف ثبت مشارکت حدودا 50 درصدی در انتخابات سیزدهم ریاست‌جمهوری حاکی از آن است که این رقم با توجه به شرایط هشت سال گذشته کشور، نامطلوب نیست و مردم با وجود تحمل سختی‌های ناشی از بی‌تدبیری‌ها و همچنین فشارهای خارجی به پای صندوق‌های رأی آمدند. همچنانکه از میزان آرای باطله هم پیداست، مردم خسته از مدیرانی هستند که وقتی به مسند قدرت می‌رسند ، آنها را فراموش کرده و گوش شنوایی برای شنیدن نیازها و خواسته‌های مردم ندارند. مسوولانی که با سیاسی‌کاری در پی تغییر اولویت‌های زندگی مردم براساس منافع سیاسی و جناحی خود بودند. واضح است که بخشی از افت درصد مشارکت به عملکرد ضعیف دولت در آن مقطع برمی‌گردد، بخشی دیگر ناشی از گرانی‌ها و تورم‌های افسارگسیخته‌ای است که هر روز سفره مردم را کوچک‌تر کرد. بااین‌حال مردم ترجیح دادند به‌جای قهر و گوش فرادادن به پروپاگاندای ناامیدکننده داخلی و خارجی، در عرصه حضور پیدا کرده و سرنوشت خود را از طریق انتخابات تعیین کنند. افزایش مشارکت در آینده نیازمند کارآمدی دستگاه اجرایی و حرکت به سمت حل مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه است. همان‌طور که رهبری فرمودند مشکلات کشور راه‌حل دارند و در این راه حتما با شروع حرکت دولت جدید سرمایه اجتماعی سوی صعودی خواهد داشت. سرمایه‌ای که از سوی اصلاح‌طلبان کاهش یافت، می‌تواند با کارآمدی جریان انقلاب افزایش یابد.

captcha
شماره‌های پیشین