sobhe-no.ir
1201
دوشنبه، ۰۷ تیر ۱۴۰۰
1
چگونه می توان از اندیشه و عمل شهید بهشتی در سیاست امروز بهره برد؟

مرام بهشتی

مهدی رمضانی

گفت‌و گو با عباس سلیمی‌نمین درباره انگیزه‌های سوءقصد 6 تیرماه 1360 به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

جان‌بازی «آقا»

«ترور» اگرچه واژه ای ریشه دار و خوفناک در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید اما دشمنان حتی با بهره گیری از این روش غیر انسانی هم نتوانسته اند به نیت خود دست یابند. روز ششم تیرماه مصادف با سالروز ترور نافرجام آیت الله سید علی خامنه ای در سال 1360 و در مسجد ابوذر تهران است؛ تروری که نشان دهنده عزم و رویکرد دشمنان و به‌ویژه کسانی است که تا آن روز از رویارویی مستقیم با انقلاب حذر داشتند. هر چند رهبر انقلاب هرگز وحشت به خود راه نداده اند و ثبات قدم و با مردم بودن را امروز هم با برگزیدن واکسن تولید داخل از سوی ایشان، شاهد هستیم. در این ترور، یک بمب درست یک روز پیش از حادثه هفتم تیر هنگام سخنرانی مقام معظم رهبری که در آن زمان نماینده مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه تهران و نماینده امام خمینی؟ع؟ در شورای‌عالی دفاع بودند، منفجر شد و ایشان را به‌سختی مجروح کرد. هرچند این اقدام به نتیجه دلخواه گروهک فرقان منجر نشد اما تقابل با شخصیت‌های فکری و اندیشه‌ای و دستان خالی گروه‌های مارکسیستی برای مواجهه فکری و اندیشه‌ای را نمایان‌تر می‌کند.

سخنگوی ششمین شورای شهر تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با «صبح نو» خبر داد

تشکیل کمیته 9 نفره برای انتخاب شهردار جدید

فائزه مومنی / انتخابات شورای شهر و روستا 28 خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار شد و شهروندان زیادی در پایتخت به شورای ائتلاف انقلاب اسلامی رأی مثبت دادند. به‌زودی فعالیت شوراهای شهر و روستای جدید آغاز می‌شود و 21 عضو جدید شورای شهر در پایتخت هم برنامه‌های خود را برای خدمت‌رسانی به شهروندان اجرایی خواهند کرد. در همین راستا نشست هم‌اندیشی منتخبین شورای شهر تهران ساعت 17 روز گذشته برگزار شد. موضوعات مورد بحث در این جلسه، انتخاب شهردار، بررسی امورات جاری شهر، وضعیت بودجه‌ای بود. همچنین به گفته یکی از منتخبان شورای شهر ششم؛ در این جلسه درباره برگزاری جلسات با برخی مدیران هماهنگی‌هایی صورت گرفت. انتخاب شهردار تهران نیز یکی از موضوعات این جلسه بود و درباره شاخص‌ها، شرایط و ... موضوعاتی مطرح شد.

سیاسی‌کاری‌های «رافائل گروسی» ادامه دارد

قالیباف: اطلاعات دوربین‌ها به آژانس داده نمی‌شود

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی این روزها متوسل به شورای حکام و شورای امنیت شده تا سرنوشت تفاهم منقضی‌شده ایران و آژانس را مشخص کند که به گفته مقامات ایرانی هر تصمیمی در این زمینه اتخاذ شود در چارچوب تعهدات ایران به آژانس نیست.

سرمقاله

سیاست ورزی مومنانه بهشتی

شماره‌های پیشین