sobhe-no.ir
1198
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
2
حمله به رای دهندگان ایرانی در شهرهای اروپایی خوی براندازان را نمایان تر کرد

استیصال ترامپیست‌ها

وحشی‌گری اگرچه چهره غالب و شناخت حقیقی مردم ایران از گروهکی پوسیده و جنایتکار است اما کنش منفی آن‌ها در دوره‌های مختلف، شکلی تازه و شنیع‌تر به خود می‌گیرد. منافقین که ننگ جنایت در داخل و همکاری با دشمنان قسم‌خورده ایران از دیرباز تا امروز را در کارنامه سراسر سیاه خود دارند، حالا ناامید و مستأصل از تمام خرابکاری‌ها و خوش‌رقصی‌ها برای اربابان غربی، عبری و عربی‌شان، هجوم به افرادی می‌برند که تنها گناه‌شان اراده برای شرکت در انتخابات کشورشان ایران است.

‌رییس مجلس شورای اسلامی:

بدون گرایش‌بندی‌های سیاسی، «خدمتگزار» ملتیم

صبح نو

حمله به رای دهندگان ایرانی در شهرهای اروپایی خوی براندازان را نمایان تر کرد

استیصال ترامپیست‌ها

وحشی‌گری اگرچه چهره غالب و شناخت حقیقی مردم ایران از گروهکی پوسیده و جنایتکار است اما کنش منفی آن‌ها در دوره‌های مختلف، شکلی تازه و شنیع‌تر به خود می‌گیرد. منافقین که ننگ جنایت در داخل و همکاری با دشمنان قسم‌خورده ایران از دیرباز تا امروز را در کارنامه سراسر سیاه خود دارند، حالا ناامید و مستأصل از تمام خرابکاری‌ها و خوش‌رقصی‌ها برای اربابان غربی، عبری و عربی‌شان، هجوم به افرادی می‌برند که تنها گناه‌شان اراده برای شرکت در انتخابات کشورشان ایران است.

در این میان، همدستی دیگر گروه‌های برانداز با این گروهک نیز قابل بررسی است و آن‌ها مردمی که قصد شرکت در انتخابات کشور خود را دارند مورد اهانت و اخیرا ضرب‌وشتم قرار می‌دهند. در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اما این موضوع بیشتر به رسانه‌ها کشید و واکنش‌هایی را نیز در پی داشت. در برخی از شهرهای اروپایی این افراد با حضور در مقابل کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها، ایرانیان را مورد اهانت قرار دادند که موج شدیدی از اعتراض‌ها را در فضای مجازی و حقیقی برانگیخت.
 
اعتراض ایران به انگلیس
 در اقدامات اخیر براندازان، خانمی در شهر بیرمنگام انگلیس را هنگام حضور در مقابل کنسولگری برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند که منجر به آسیب‌دیدگی وی از ناحیه سر می‌شود. این اتفاق باعث شد سفیر انگلیس به وزارت امورخارجه احضار شود. سعید خطیب‌زاده تصریح کرد: به‌دنبال اخلال در برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در برخی شهرهای این کشور ازجمله لندن و بیرمنگام که با توهین به رأی‌دهندگان و عوامل اجرایی و ضرب‌وشتم یکی از رأی‌دهندگان ازسوی عناصر تروریست ضدانقلاب و مخالف دموکراسی همراه بود، راب مک‌ایر، سفیر بریتانیا، ازسوی دستیار وزیر و مدیرکل غرب اروپا به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به این تحرکات آشوبگرانه و تروریستی به وی اعلام شد.
سیدمهدی حسینی متین، کاردار ایران در انگلیس روز جمعه در توییتی نوشت: مدعیان دروغین دموکراسی با سوابق تروریستی و وابستگی به اجانب، روز جمعه در شهر بیرمنگام خانم محترمی را که فقط برای رأی دادن، ابتدایی‌ترین حق هر فرد برای مشارکت در تعیین سرنوشت آمده بود، وحشیانه مجروح کردند.

واکنش ستاد حقوق بشر ایران
ستاد حقوق بشر ایران با انتشار توییتی در واکنش به آزار و اذیت و ضرب‌وشتم هموطنان ایرانی در خارج از کشور در روز انتخابات ریاست‌جمهوری نوشت: امروز ایرانیان مقیم انگلیس، استرالیا و نیوزیلند که برای حق تعیین سرنوشت خویش به محل برگزاری انتخابات رفتند، علی‌رغم حضور پلیس مورد آزار و ضرب‌وشتم قرار گرفتند. این کشورها و کانادا که نیم‌میلیون ایرانی را از انتخابات محروم کرد، همگی از دفتر «سلطنتی» خط می‌گیرند. علی‌رغم برنامه‌ریزی گسترده و خرج‌های سنگین دولت‌های غربی و نوکران‌شان در منطقه، انتخابات ایران با حضور مردم به سرمنزل مقصود رسید و آن‌ها نتوانستند مردم را از شرکت در انتخابات بازدارند. از برنامه‌های پرشمار تلویزیونی و رادیویی که بگذریم، افشای سه جلسه علیه انتخابات ایران نیز قابل‌تأمل است که این روزها در فضای مجازی دهان‌به‌دهان می‌شود.
 
تکرار شکست دشمنان
هادی محمدی، تحلیلگر امور سیاسی منطقه در المیادین می‌گوید که سفارت انگلیس و فرانسه در تهران از سه‌ماه پیش سه‌ جلسه علیه انتخابات ایران برگزار کردند که ما از جزئیات آن مطلع‌ایم. در این دو سفارتخانه جلساتی با حضور نمایندگان ۲۰کشور عربی و غربی برگزار شده تا چگونه مثل سال۱۳۸۸ عمل کنند. حتی آن‌ها دنبال ایجاد ناآرامی خیابانی و بی‌ثباتی امنیتی در داخل کشور بودند.
علی‌رغم تمام این برنامه‌ریزی‌ها و دسیسه‌چینی‌ها، انتخابات کم‌رونق و قهر مردم با صندوق در حد یک سراب باقی ماند و آمریکایی‌ها و متحدان‌شان موفق به از رونق انداختن انتخابات ایران نشدند. این موضوع باعث عصبانیت و رفتارهای شنیع و بروز خوی وحشی‌گری منافقین و براندازان و حمله به ایرانیان در چند شهر به شکل انسان‌های بدوی شد.
 
ساداتیان: در گذشته نیز شاهد چنین اتفاقی بودیم
سیدجلال ساداتیان، کاردار ایران در لندن در گفت‌وگو با «صبح‌نو» درباره اهانت و مورد حمله قرار دادن رأی‌دهندگان ازسوی منافقین در کشورهای اروپایی، اظهار داشت: در گذشته نیز شاهد چنین اتفاقاتی بوده‌ایم. در مقاطع زمانی مختلف ما این تعرضات را داشته‌ایم؛ مثلا در مراسمی که به‌عنوان سال نو برگزار می‌شده است، آن‌ها تحت عنوان تظاهرات ایستاده می‌آمدند و اعتراض می‌کردند.
وی گفت: در راهپیمایی‌ها نیز آن‌ها می‌آمدند و اعتراضات خود را مطرح می‌کردند؛ در بحث انتخابات نیز همین‌گونه بوده است و در مقاطعی منافقین بر سر راه کسانی که می‌خواهند رأی بدهند قرار گرفته و اعتراضاتی را مطرح می‌کردند.
ساداتیان با بیان اینکه این‌بار مقداری شدت آن و بی‌ادبی‌هایی که انجام دادند، بیشتر بود، گفت: البته گاهی اوقات اتفاق افتاده است که مردمی را که می‌خواستند به سفارت‌ها یا محل‌های رأی‌گیری مراجعه کنند با آب دهان مورد اهانت قرار داده و فحاشی می‌کردند.
کاردار اسبق ایران در انگلیس ادامه داد: این موضوعی است که تقریبا در تمام سال‌های جمهوری اسلامی وجود داشته است. خیلی پدیده نو و جدیدی نیست اما این‌بار مقداری جلوه موضوع بیشتر شد؛ به‌این‌ترتیب که کسانی که اعتراض می‌کردند، فحاشی‌های‌شان بیشتر و نوع اعتراضات‌شان شنیع‌تر بود.
وی با بیان اینکه در کل دوره جمهوری اسلامی هرگاه مراسمی برگزار می‌شده معمولا این معترضان بوده‌اند، تاکید کرد: حتی گاهی تعرضاتی مثل پرتاب تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی هم وجود داشته است.
پلیس انگلیس باید حاضر باشد
ساداتیان تصریح کرد: پلیس در این کشورها معمولا حائل می‌شود و تلاشش بر این است که از برخورد فیزیکی جلوگیری کند اما شاید به این دلیل که دقیقا نمی‌داند که کلماتی که ردوبدل می‌شود به چه معنی است و چه کلماتی بین معترضان و مردمی که به سمت برنامه‌های جمهوری اسلامی و سفارتخانه‌ها حرکت می‌کنند، ردوبدل می‌شود، نمی‌توانند اقدام مثبتی داشته باشد.
کاردار اسبق ایران در انگلیس جلوگیری از هرگونه برخورد را وظیفه پلیس این کشورها دانست و گفت: آن‌ها تصورشان این است که چون آزادی بیان وجود دارد، افراد می‌توانند مباحث‌شان را مطرح کنند اما معنای این حرف این نیست که آن‌ها مجازند با هر کلام و ادبیاتی، تندی و فحاشی کنند.
وی افزود: پلیس باید حفاظت فیزیکی اماکن را برعهده داشته باشد و اجازه ندهد که معترضان نزدیک شده و برخورد فیزیکی داشته باشند؛ این موضوع قابل انتقاد و اعتراض است.
ساداتیان تاکید کرد: از طرفی چون آن‌ها مجوز اعتراض می‌گیرند، باید آن را عملی کنند و پلیس هم باید در آنجا حاضر باشد؛ اینکه دقیقا پلیس نمی‌داند فرد معترض چه چیزی می‌گوید، قابل انتقاد است. کسی که به این اعتراض می‌آید مجاز به فحاشی نیست و باید اعتراض خود را بگوید.

captcha
شماره‌های پیشین