sobhe-no.ir
1198
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
14
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با کارگردان بین‌المللی تئاتر

روایت‌هایی از ایران دهه 40 تا 1400

در نشست نهمین دوسالانه نقاشی ایران عنوان شد:

دنبال برگزاری دوسالانه هنر هستیم

صبح نو

در نشست نهمین دوسالانه نقاشی ایران عنوان شد:

دنبال برگزاری دوسالانه هنر هستیم

 چهارهزار و ۴۱۱اثر از یک‌هزار و ۹۰۴هنرمند به بخش سراسرنما ارسال شده که ۷۵درصد آثار رسیده به بانوان هنرمند اختصاص داشته است. به گزارش دبیرخانه نهمین دوسالانه نقاشی ایران، نشست خبری نهمین دوسالانه نقاشی ایران ظهر روز سه‌شنبه (یکم تیرماه) با حضور امیر راد (مدیر نهمین دوسالانه نقاشی ایران)، محمدرضا فیروزه‌ای، علی ندایی، هلنا شین دشتگل، مژگان قدوسی از اعضای شورای سیاست‌گذاری این رویداد، در محل خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
در این نشست، امیر راد، مدیر نهمین دوسالانه نقاشی ایران، در سخنانی اظهار کرد: ششمین دوسالانه نقاشی ایران، آخرین بینالی است که در سال۱۳۸۲ از سوی انجمن نقاشان ایران برگزار شد. بینال فعلی 
قرار بود سال99 برگزار شود اما شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و تاخیر در برگزاری بینال مجسمه‌سازی، تاریخ برگزاری را به امسال موکول کرد که اکنون ۱۸سال از آن دوسالانه فاصله گرفتیم.
او با اشاره به از میان برداشته شدن محوریت مدیوم در دوسالانه‌های معتبر جهانی گفت: ساختار انجمن‌ها رسانه‌محور هستند، درحالی‌که چشم‌انداز دوسالانه نقاشی در آینده، فاصله گرفتن از رسانه‌محوری است و به‌دنبال برگزاری دوسالانه هنر هستیم. درحالی‌که انجمن‌ها چون ساختارشان رسانه‌محور است موجب شده که در رسانه تخصصی خود این فعالیت‌ها را انجام دهند. او در تشریح فضای نهمین دوسالانه نقاشی ایران گفت: این رویداد در سه بخش سراسرنما (panorama)، کیوریتوریال (curatorial)  و گفت‌وگو  (forum) برگزار خواهد شد. بخش سراسرنما رویکرد سنتی دارد که کشف استعدادهای جوان از وظایف آن است.

captcha
شماره‌های پیشین