sobhe-no.ir
1198
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
10
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد

کشف 7هزار ماینر غرب تهران

به کمپین علیه «سلفی» بپیوندیم

آخرین « خودعکس» با عزرائیل

حامد فرحبخش / زل زدن به دوربین در هوس ثبت یک لحظه هیجان‌انگیز در کنار یک رودخانه خروشان، در کنار خط آهنی که قطاری با شتاب از آن می‌گذرد، بر لبه یک پرتگاه و ناگهان سقوط ، تصادف، گزش یک مار و ... مرگ از راه می‌رسد، درست همان لحظه‌ای که آخرین عکس در حال ثبت شدن است.«سلفی مرگ»، موضوع تازه‌ای نیست، حالا نزدیک به یک دهه است که دوربین تلفن‌های همراه، بلای جان آدم‌ها شده‌اند و هر سال کلی آدم را راهی دیار باقی می‌کنند، آخرین مورد از این دست مرگ‌ها در ایران، در آخرین روزهای خردادماه امسال رخ داد، وقتی یک گردشگر، هنگام گرفتن عکس در ارتفاعات بریس چابهار سقوط کرد و جان باخت. او یکی از صدها جان‌باخته فهرست بلندبالای جان‌باختگان «خودعکس» است، آدم‌هایی که گاه حتی اجسادشان هم پیدا نمی‌شود.در این گزارش، تعدادی از غم‌انگیزترین و باورنکردنی‌ترین سلفی‌های مرگبار در ایران را مرور کرده‌ایم، با این امید که روزی این مرگ‌های وحشتناک به پایان برسد.

صبح نو

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد

کشف 7هزار ماینر غرب تهران

در گرم‌ترین روزهای سال که مناطق مختلف در شهرهای بزرگ و به‌ویژه تهران قطعی برق را تجربه می‌کنند، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف مزرعه تولید رمزارز عظیم و پرمصرف خبر داده است. سردار حسین رحیمی که دیروز خود از این مزرعه الکترونیکی در منطقه چیتگر تهران بازدید کرد، گفت که بیش از هفت‌هزار ماینر در این مجموعه وجود داشته است.
این در حالی است که گفته شده این تعداد ماینر به حدود چهار درصد برق تولیدی کشور نیاز داشته است. ضمن اینکه سردار رحیمی از کشف سه‌هزار دستگاه ماینر در مکان‌های دیگر هم گفته است که مجموع این تعداد ماینر حدود 5/7درصد برق کشور را شامل می‌شود. 
سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران دراین‌باره گفت: درپی همکاری مشترک ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ و اداره برق تهران نوسانات و میزان برق در یک کارخانه متروکه واقع در محدوده چیتگر مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به شواهد موجود محل مورد بررسی قرار گرفت. 
وی با بیان اینکه مجوزهای قضایی لازم برای این عملیات دریافت شد، گفت: در عملیات ماموران پلیس بیش از هفت‌هزار ماینر از محل این کارخانه کشف و ضبط شد که تعدادی از این ماینرها فعال بوده و تعدادی دیگر نیز در حال نصب و راه‌اندازی بودند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در صورت فعالیت تمام ماینرها و به گفته کارشناسان حوزه انرژی و برق، چیزی حدود چهار درصد از مصرف برق کل کشور مورد استفاده قرار می‌گرفت، گفت: این مزرعه بزرگ‌ترین مزرعه استخراج ارز دیجیتال بوده که ازسوی پلیس تهران کشف و ضبط شد. 
وی با بیان اینکه پلیس در همکاری با وزارت نیرو با هرگونه استخراج غیرمجاز رمزارزها برخورد خواهد کرد، گفت: طی ۴۸ساعت گذشته، حدود سه‌‌هزار مورد دستگاه ماینر در جاهای دیگر پایتخت نیز کشف و ضبط شده است. به گفته رحیمی، فعالیت این مزرعه استخراج رمزارز که تاثیر مستقیم بر کمبود برق در تهران داشت، به‌طور کامل متوقف و محل نیز پلمب شد.
این اتفاق در شرایطی روی داده است که مسوولان توانیر بارها درباره مصرف برق از سوی مردم هشدار داده و آن‌ها را دعوت به صرفه‌جویی کرده‌اند.
 از سوی دیگر، جدول روزانه قطعی برق برای تمام محله‌های پایتخت هر روز از سوی مسوولان شرکت برق منتشر می‌شود؛ البته پیش از این گفته شده است که به نظر می‌رسد مسوولان شرکت توانیر با توجه به بار مصرفی در شبکه توزیع به‌راحتی می‌توانند مصارف غیرمعمول برق را شناسایی و ردیابی کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین