sobhe-no.ir
1196
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
14
«صبح‌نو» از نمایش های روی صحنه گزارش می‌دهد

خانواده آقای هاشمی به صحنه می‌آیند

نمایش‌های زیادی این روزها در تماشاخانه‌های تهران در حال اجراست. تقریبا می‌توان گفت همه سالن‌های تئاتری به جز تالار وحدت و یکی، دو تماشاخانه خصوصی فعالیت‌های خود را آغاز کرده و با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی هر شب میزبان مخاطبان هستند. در این مجال سری به تماشاخانه‌های تهران زده و به معرفی برخی نمایش‌ها می‌پردازیم.

خبر

«دختر موشرابی» زلف پریشان کرد

صبح نو

خبر

«دختر موشرابی» زلف پریشان کرد

«دختر موشرابی»، به نویسندگی محمد حسین‌زاده منتشر شد. به گزارش روابط عمومی کتابستان خواندن تاریخ برای عبرت‌آموزی لازم است. فرصت فکر کردن را به آدمی می‌دهد و ذهن را باز می‌کند. اما خواندن آن همه متون سخت و ثقیل راحت نیست.
حال «دختر موشرابی» آمده است تا فضا را بشکند و هم عبرت‌آموز باشد هم خوش‌خوان و جذاب. جدیدترین اثر منتشر شده در کتابستان معرفت، حال و هوایی تاریخی دارد که چاشنی طنز هم به آن افزوده شده است.
قالب کتاب، داستان در داستان است. داستان اول در خرداد‌96 می‌گذرد و داستان دوم، روایتی است دو قرنی از تاریخ معاصر ایران که از ترکمنچای شروع می‌شود و تا اواخر قرن چهاردهم خورشیدی ادامه پیدا می‌کند.
فضای اپیزودیک رمان، بر وقایع گوناگون تمرکز می‌کند. «دختر موشرابی»، دیوار بین داستان و مخاطب را شکسته است و با طنزی شیرین و به دور از تحقیر و لودگی، فضایی عبرت‌آموز را خلق کرده است و در پایان با تلنگری اساسی، مخاطب را به اندیشیدن در باب عشق و جنگ 
وا می‌دارد. «دختر موشرابی»، به نویسندگی محمد حسین زاده و در ۲۲۸صفحه و با قیمت ۴۵هزار تومان توسط نشر کتابستان معرفت، به تازگی چاپ و منتشر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین