sobhe-no.ir
1195
یکشنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
5
استمرار ائتلاف اصول‌گراها می‌تواند زمینه‌ساز شکل‌گیری کارآمدی دولت آینده باشد

وحدت، زمینه‌ساز اجماع ملی

شکست، مقدمه پیروزی است. از سال‌92 تا به امروز که امور کشور با یک انتخاب، پیگیری شده است، اهمیت اتحاد و اجماع برای اصول‌گرایان، هویدا و ملموس‌تر از گذشته می‌نماید. چند دستگی و حضور چند نفر در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و در نهایت عدم ائتلاف و رسیدن به یک گزینه اجماعی، حسن روحانی را بر مسند ریاست جمهوری نشاند، تا درس عبرتی باشد به وسعت تاریخ. البته در برای اصول‌گرایان بعد از آن بر همان پاشنه نچرخید و با بهره‌گیری و پندآموزی، راه را برای رسیدن به پیروزی‌های بزرگ هموار کردند. اجماع در انتخابت سال‌96 و 98 تجربه‌ای گرانبها را در اختیار جریان انقلابی قرار داد و آن‌ها را بر صدر نشاند. هر چند در سال‌96 ظفر حاصل نشد، اما آرای بیش از 15‌میلیونی رئیسی در این انتخابات اهمیت وحدت و اجماع بر سر گزینه واحد را به منصه ظهور رساند و گفتمان اصول‌گرایان در آن دوران را تحکیم بخشید.

قالیباف دردیدار با رییس‌جمهور منتخب تاکید کرد:

مجلس در کنار دولت جدید برای حل مشکلات مردم

روحانی در دیدار با رئیسی:

اعضای دولت برای بهتر طی شدن دوران انتقالی درکنار رییس‌جمهوری منتخب هستند

صبح نو

قالیباف دردیدار با رییس‌جمهور منتخب تاکید کرد:

مجلس در کنار دولت جدید برای حل مشکلات مردم

رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر حجت‌الاسلام رئیسی، با رییس‌جمهوری منتخب دوره سیزدهم انتخابات ریاست جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد و انتخاب وی را توسط مردم ایران تبریک گفت.
رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست، ضمن تشکر از مردم نجیب و دوست داشتنی ایران که با حضور در انتخابات، حماسه دیگری آفریدند، این افتخارآفرینی را به رهبر معظم انقلاب و حجت‌الاسلام رئیسی، منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تبریک و تهنیت گفت.
وی افزود: مردم نشان دادند با وجود شرایط سخت کرونایی و مشکلات و معضلات اقتصادی که از مدت‌ها پیش به‌دلیل ناکارآمدی‌ها، با آن درگیر بودند، به ایران عزیز و انقلاب اسلامی پایبند بوده و آینده کشور و فرزندان‌شان برای‌شان مهم است.
قالیباف ادامه داد: مجلس با حفظ و رعایت کامل مقررات، قانون و استقلال قوا در اوج همدلی و همکاری نزدیک برای حل مشکلات مردم، رونق و ثبات اقتصادی در کشور با تلاش و کار جهادی در کنار دولت جدید خواهد کوشید.
حجت‌الاسلام رئیسی نیز در این نشست، ضمن تشکر از همه مردم ایران و کاندیداها که در ایجاد شور و شوق برای مشارکت گسترده مردم سهیم بودند، گفت: از رهبر معظم انقلاب که در ایجاد این زمینه برای حضور مردم و جمهور در شکل دادن دولت جدید، نقش‌آفرینی کردند، کمال امتنان را دارم.
منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات
 ریاست جمهوری ضمن تقدیر از مراجع عظام تقلید، ادامه داد: از نخبگان و گروه‌های سیاسی که با سخنان و اطلاعیه‌های‌شان برای حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی تلاش کردند، تشکر می‌کنم. رئیسی با بیان اینکه امیدوارم حضور مردم پای صندوق‌های رأی در کمک به دولت آینده نقش‌آفرین باشد، تصریح کرد: ان‌شاءالله با همراهی مجلس، نمایندگان مردم در قوه‌مقننه و ریاست محترم مجلس و تمامی نخبگان و صاحب‌نظران در شکل دادن دولت جدید،  در جهت باز کردن گره‌های کشور و رفع مشکلات مردم به‌ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا امیدی که در دل و جان مردم ایجاد شده، افزون شود و اعتماد آن‌ها روز‌به‌روز بر مسوولان، دست اندرکاران و دولت افزایش یابد. منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: دولت و ملت می‌توانند کنار یکدیگر زندگی بسیار روشن و دلنشینی داشته باشند.
 

captcha
شماره‌های پیشین