sobhe-no.ir
1195
یکشنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
14
بررسی فیلم «ایتالیا ایتالیا» و داستان «موضوع موقت» نوشته جومپا لاهیری

چیزهایی هست که نمی‌دانی!

احمدرضا حجارزاده / یکی از بهترین اقتباس‌های ادبی در سینما، فیلم «ایتالیا ایتالیا» به نویسندگی و کارگردانی کاوه صباغ‌زاده است؛ کارگردان جوان و کاربلدی که تازه‌ترین ساخته‌اش نیز یک اثر اقتباسی دیگر، یعنی فیلم «رمانتیسم عماد و طوبا» بود و در جشنواره سی‌ونهم فیلم حضور داشت. «ایتالیا ایتالیا» برداشتی آزاد است از داستان «موضوع موقت»-در مجموعه‌داستان «مترجم دردها» - نوشته جومپا لاهیری، نویسنده موفق و نامدار هندی که در لندن متولد و در آمریکا بزرگ شد.

خبر ويژه

«قلم زرین» در ایستگاه پایانی

آخرین خبر

«شبگرد» به روزهای پایانی رسید

خبر روز

پخش مستند «جست‌وجوگر» از رسانه ملی

صبح نو

خبر روز

پخش مستند «جست‌وجوگر» از رسانه ملی

مستند «جست‌وجوگر» به کارگردانی محمدمهدی ابراهیمی‌نصر از شبکه چهار و شبکه مستند پخش می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی پروژه، مستند
 چهار قسمتی «جست‌وجوگر؛ کارنامه فکری و عملی دکتر علی شریعتی» به کارگردانی محمدمهدی ابراهیمی‌نصر و تهیه‌کنندگی محسن رحیمی و مهدی مطهر از شنبه ۲۹خرداد به‌روی آنتن شبکه‌های مستند و چهار سیما رفت. مستند «جست‌وجوگر» در چهار قسمت 30 و چند دقیقه‌ای با عناوین: «از مزینان تا پاریس»، «بازگشت به خویشتن»، «رسالت روشنفکر» و «گفت‌وگوهای تنهایی» تولید و آماده پخش شده است.
این مستند که محصول کانون اندیشه جوان و خانه مستند انقلاب اسلامی است، از شنبه ۲۹خرداد تا سه‌شنبه یکم تیر، در ساعت۱۹ روی آنتن شبکه مستند می‌رود. همچنین این مستند را شبکه چهار سیما ساعت۲۱ پخش می‌کند. عوامل این مستند عبارت است از تهیه‌کننده: محسن رحیمی و مهدی مطهر و نویسنده و کارگردان: محمدمهدی ابراهیمی‌نصر.

captcha
شماره‌های پیشین