sobhe-no.ir
1195
یکشنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
1
رهبر انقلاب اسلامی:

پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

قدردانی آیت‌الله رئیسی از مردم ایران

دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد تشکیل می‌دهم

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهوری منتخب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: آنچنان که در این انتخابات مستقل وارد شدم، به پشتوانه آراء بالا و اعتماد کم‌نظیر شما، ان‌شاء‌الله دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد را تشکیل می‌دهم، و به سوی بسط عدالت، به‌عنوان مأموریت محوری انقلاب اسلامی حرکت خواهیم کرد و تمام ظرفیت‌های دولت را برای ایجاد نهضت بزرگ خدمت به ایرانیان عزیز به کار خواهیم بست.

قالیباف دردیدار با رییس‌جمهور منتخب تاکید کرد:

مجلس در کنار دولت جدید برای حل مشکلات مردم

تقریبا نیمی از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند

شکست پروژه تحریم

از ماه‌ها قبل رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور با حمایت از هشتگ‌هایی مثل رأی بی‌رأی، سعی کردند فضای حاکم بر انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 را سرد و بی‌اثر کنند. علاوه بر این رسانه‌ها، برخی نیروهای سیاسی در داخل کشور نیز ناجوانمردانه بر نفیر تحریم انتخابات دمیدند و زمینه را برای گسترش نارضایتی‌ها و ضربه به جمهوریت نظام فراهم کردند. با اینکه نیروهای اپوزیسیون داخل و خارج از کشور برای ناامید کردن جامعه همصدا شدند، مردم حضور نسبتا خوبی در صحنه داشتند.

سرمقاله

دولت مردمی و کارآمد

جریان انقلاب برنده انتخابات ریاست جمهوری شد

رییس‌جمهور سیزدهم ؛ سید ابراهیم رئیسی

صبح نو

سرمقاله

دولت مردمی و کارآمد

جریان انقلاب توفیق خدمت به ملت را در قوه مجریه پس از مدت‌ها به دست آورد. فرصتی بی‌نظیر که بیش از هر چیز مرهون خدمات نهادهای انقلابی در سالیان اخیر و تحول در قوه‌قضاییه و مجلس شورای اسلامی است. مردم در این سال‌ها به خوبی مشاهده کردند؛ موازی با دولت اصلاحات و اعتدال که مدام از بورس و بازار ارز نوسان‌گیری می‌کرد و با تصمیم‌های اشتباه و البته بی‌عملی موجب نارضایتی مردم را فراهم می‌آورد، انقلابیون بدون ادعا و با نیت خدمت کنار مردم حاضر شدند، مشکلات مردم را شنیدند و در حد وسع و توان خود در جهت حل آن‌ها کوشیدند. برخلاف آنچه تبلیغ شد اتفاقاً مردم به خوبی این اراده و نیت را ملاحظه کردند و آن را بدون پاسخ نگذاشتند. رأی بالای  18‌میلیونی به آیت‌الله رئیسی، نشانه چنین نگاهی از سوی جامعه به جریان انقلابی است. شبیه به آنچه در اسفند‌98 درباره فهرست اصول‌گرایان اتفاق افتاد و نشان داد گرچه مردم دلخور و گلایه‌مند هستند اما خدمات جریان انقلابی و نیت خالص آقای رئیسی را به چشم دیده‌اند. این سرمایه بزرگ اکنون بدون فوت زمان باید در خدمت حل مشکلات جامعه، مخصوصاً در حوزه‌های معیشتی و اقتصادی قرار گیرد. دولت آینده از این جهت با سرمایه مردمی و کارآمدی می‌تواند در میان مدت ثبات را به اقتصاد کشور بازگرداند و بر سرمایه اجتماعی خود بیافزاید. مردم منتظر دولت مردمی و کارآمدی جریان انقلابی هستند.

captcha
شماره‌های پیشین