sobhe-no.ir
1194
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
2
رهبرانقلاب اسلامی:

ملت ایران از این انتخابات خیر خواهد دید

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند

جمعۀ تغییر

«مشارکت»؛ مفهومی آشنا در روزهای منتهی به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است. مفهومی که با انتشار مداوم نظرسنجی‌های مختلف و نظرسنجی کانال‌ها و نظایر آن در فضای مجازی، مردم را نسبت به درصد و رقم حضور مردم پای صندوق‌های رأی حساس کرده بود.هر‌چند برآورد نهایی از نظرسنجی‌ها، میزان مشارکت در این دوره را کمتر از دوره‌های پیش نشان می‌داد اما حالا گویا قرار است در بر پاشنه دیگری بچرخد و حضور میلیونی مردم پای صندوق‌های رأی، صحنه‌ای تماشایی و با شکوه را به یادگار بگذارد. حضور در شعب اخذ رأی از دقایق ابتدایی آغاز رأی‌گیری، ساعاتی مثال زدنی را ترسیم می‌کرد و در ادامه صف‌ها و اراده‌ها، تصمیمی ملی برای، انتخابی بزرگ را نمایان می‌کند.

صبح نو

رهبرانقلاب اسلامی:

ملت ایران از این انتخابات خیر خواهد دید

رهبر معظم انقلاب اسلامی رأس ساعت ۷‌صبح روز جمعه با حضور در محل صندوق سیار‌۱۱۰ در حسینیه امام خمینی؟ره؟ در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و انتخابات میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند و آراء خود را به صندوق انداختند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در سخنانی روز انتخابات را روز ملت ایران خواندند و گفتند: امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی مردم هستند که با رأی خود سرنوشت و تکلیف کلی و اساسی کشور را برای سال‌های بعد معین می‌کنند بنابراین امروز متعلق به مردم است. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بر‌اساس این واقعیت خرد انسانی حکم می‌کند همه در این آزمون بزرگ ملی و سراسری شرکت کنند و علت دعوت مکرر ما از مردم برای حضور در انتخابات نیز این است که در درجه اول خود مردم از این حضور نفع می‌برند و جمهوری اسلامی نیز امتیازات بزرگی در عرصه بین‌المللی به‌دست می‌آورد.
ایشان رأی تک‌تک مردم را دارای اهمیت دانستند و گفتند: همه بیایید، تشخیص و رأی بدهید و هیچ‌کس نگوید با یک رأی من اتفاقی نمی‌افتد، زیرا همین تک‌رأی‌هاست که آرای میلیونی ملت را تشکیل می‌دهد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به توصیه همیشگی خود یعنی تسریع در رأی دادن، خاطرنشان کردند: هر‌چه زودتر با نیت خدایی و ثواب این وظیفه و تکلیف را انجام دهید بهتر است. ایشان با ابراز امیدواری از اینکه به برکت ایام ولادت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا ؟ع؟، امروز جشن ملت ایران و مایه خیر و برکت باشد، افزودند: از دست‌اندرکاران انتخابات تشکر و تأکید می‌کنم که کار را با اتقان کامل در سراسر کشور انجام دهند و به شما خبرنگاران و عکاسان محترم نیز سلام و خداقوت می‌گویم.
 

captcha
شماره‌های پیشین