sobhe-no.ir
1192
چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
5
«صبح‌نو» کمپین انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی را بررسی می‌کند

در مسیر دولت مردمی

جواد بخشی / فسادستیزی وجه غالب شناخت مردم از سید ابراهیم رئیسی است. رئیسی در ۲۳آذر سال ۱۳۳۹ در محله نوغان شهر مشهد متولد شد و در مسوولیت‌های مختلفی در چند دهه گذشته با مردم روبه‌رو بوده است. وی تا پیش از انتصاب به ریاست قوه‌قضاییه، تولیت آستان قدس رضوی بود و با سرکشی به نقاط مختلف سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارها با مردم کوی و برزن این استان‌ها به گفت‌وگو نشسته بود. رئیسی از درس خارج اصول آیت‌الله سید محمدحسن مرعشی شوشتری و آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و خارج فقه آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب استفاده کرده است و علاوه بر این، با اتمام دوره سطح حوزه توانست به دوره کارشناسی‌ارشد رشته حقوق خصوصی راه یافته و پس از دفاع از پایان‌نامه، در سال تحصیلی۱۳۸۰ با قبولی در کنکور دکترای مدرسه عالی شهید مطهری در رشته فقه و حقوق خصوصی، ادامه تحصیل دهد.

سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد؛

«فضای مجازی» ابزاری برای نظارت مردم بر دولت

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با قهرمان‌پور، کمپین انتخاباتی رئیسی را بررسی کرد

استراتژی نامزد پیشرو

صبح نو

سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد؛

«فضای مجازی» ابزاری برای نظارت مردم بر دولت

مهدی دوستی، سخنگوی ستادهای مردمی سیدابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»، اظهار داشت: گفتمان آیت‌الله رئیسی و شعارشان، یعنی همان «دولت مردمی-ایران قوی» مشخص و تبیین شده است.
وی گفت: استفاده از همه ظرفیت‌های مردم و کشور برای بیمه شدن کشور، برای ایستادگی در برابر تکانه‌های داخلی و خارجی که روی معیشت مردم اثر می‌گذارد، در دستورکار ایشان است.
دوستی تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی نامش با مبارزه با فساد و عدالت‌محوری در کشور گره خورده است. پیشینه و سوابق تاریخی ایشان همین را نشان می‌دهد که در هر مرحله‌ای بدون هیچ ملاحظه‌ای در راستای منافع مردم، مبارزه با فساد داشته‌ و سعی کرده‌اند عدل را به جایگاه واقعی خود در جامعه اسلامی برسانند.
سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی تاکید کرد: در بحث اقتصادی ایشان طرح‌های متفاوتی دارند؛ از طرح‌هایی که مربوط به تسریع در ازدواج جوانان است تا تسریع در خانه‌دار شدن جوانان؛ ایجاد چهارمیلیون واحد مسکن در چهار سال و تغییراتی در سیستم آموزشی به‌منظور بهره‌مند کردن جوانان از حمایت‌های صنعتی در دوران تحصیلات، نیز از این قرار است.

برنامه‌های رئیسی برای حمایت از تولید
وی خاطرنشان کرد: کمک به رشد پارک‌های فناوری و مراکز مطالعاتی از بخش‌هایی است که در رابطه با فناوری و نوآوری است؛ البته در گذشته هم ایشان در قوه‌قضاییه و در همین مدت دو سال حضور خود، یک مرکز نوآوری در قوه راه انداختند و یک پردیس حقوقی - قضایی، شکل داده‌اند تا استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه نیز ساماندهی شوند.
دوستی تاکید کرد: ۳۵سامانه هم خروجی این اقدام بوده و در قوه در این مدت جاری شده است. این نشان‌دهنده این است که ایشان نه‌تنها در برنامه بلکه در کارنامه هم رویکرد فناورانه و ایده‌های نو و تحولی را دنبال کرده و می‌کند.
سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی با بیان اینکه در حوزه برنامه‌ها ایشان بیشتر به بخش حمایت از تولید توجه دارند، تاکید کرد: ایشان اولین بازدید خود را از مجموعه‌های تولیدی انجام دادند و در بحث تولید برنامه‌هایی دارند که به ترتیب، تامین پایدار صنایع را پیگیری می‌کند. صنایع نه‌تنها در خوراک بلکه در انرژی پیوسته هم مشکل دارند. مرتب با قطعی گاز در زمستان و با قطعی برق در تابستان مواجه هستند که خود منجر به آسیب‌هایی در تولید شده است.

تولیدکنندگان به خلق بازار نیاز دارند
 وی اولین برنامه آیت‌الله رئیسی را تامین پایدار خوراک، مواد اولیه و انرژی برای صنایع دانست و گفت: در بخش دوم کمک به بازسازی ماشین‌آلات و تجهیزات صنایع با حمایت‌های دولتی در دستورکار است. ازآنجایی‌که اکثر ماشین‌آلات و تجهیزات صنایع ما فرسوده شده‌اند و به‌روزسازی نشده‌اند، نیاز به حمایت مالی و وام‌های کم‌بهره دارند تا ما بتوانیم صنایع خود را بازسازی کنیم. سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی تاکید کرد: بخش بعدی در حوزه خلق بازار است که تولیدکنندگان ما به آن نیاز دارند و باید در ابتدا بازاری باشد تا آن‌ها محصولات خود را بفروشند. وی در ادامه گفت: خلق بازار در دو بخش دیپلماسی اقتصادی و ایجاد زیرساخت‌های تعاملی با همسایگان پیش‌بینی شده است. حرکت ایشان در اقتصاد یک جمله است: پیش‌بینی‌پذیر کردن اقتصاد.
دوستی در ادامه تاکید کرد: در حوزه سیاست خارجی هم در پرونده‌ها تعارض داریم؛ مثل رابطه ما با آمریکایی‌ها و برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس. زمینه‌های همکاری در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آمریکای لاتین، چین و قفقاز وجود دارد و به‌صورت پرونده به پرونده روی آن‌ها کار شده است.

تلاش برای رفع تحریم‌ها
سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی گفت: در اصل برنامه ایشان در عرصه سیاست خارجی تنوع‌بخشی به صورت‌های مختلف دیپلماسی است که به‌جد دنبال می‌شود. پرونده دیپلماسی اقتصادی از این بابت که می‌تواند محرکی برای تولید و اشتغال و پویایی اقتصاد در کشور باشد در صدر پرونده‌های سیاست خارجی است.
وی ادامه داد: البته توانمندسازی داخلی به این معنی نیست که پرونده تحریم‌ها پیگیری نشود. دوستان دارند تلاش‌های زیادی را در راستای منویات حضرت آقا در عرصه سیاست خارجی  انجام می‌دهند تا بتوانند مساله تحریم‌ها را هم برطرف کنند. شفاف‌سازی در مباحث اقتصادی مثل بورس و توزیع ارزهای 4200تومانی دولتی و مشخص کردن چرخه کامل آن‌ها ازسوی سامانه‌ها، یکی از برنامه‌هایی است که به‌جد در دستورکار حضرت آیت‌الله رئیسی قرار دارد.
دوستی گفت: حاج‌آقای رئیسی فضای مجازی را ابزاری برای نظارت مردم بر دولت و دولتمردان می‌دانند و این را بارها مورد تاکید قرار داده‌اند. پیش از این هم بارها گفته‌اند و خودشان هم در این عرصه فعال هستند و اعتقاد دارند فضای مجازی امروز بستری برای تولید فکر و خلق ایده‌های جوان‌ها شده است. ایشان همواره حمایت عملی خود از فضای مجازی را نشان دادند.

captcha
شماره‌های پیشین