sobhe-no.ir
1192
چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از فعالیت‌های مجازی عبدالناصر همتی گزارش می‌دهد

کامنت‌ها بسته است

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله‌گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

با حضور جمعی از زوج‌های شاعر شناخته‌شده کشور برگزار شد

عصر شعر مجازی «با هم تا بهشت»

صبح نو

«صبح‌نو» از فعالیت‌های مجازی عبدالناصر همتی گزارش می‌دهد

کامنت‌ها بسته است

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله‌گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

فضای مجازی این قابلیت را ایجاد کرده است که شهروندان بتوانند بی‌واسطه با سیاستمداران ارتباط گیرند. حضور سیاستمداران از احزاب و جناح‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی سبب شده فاصله بین گروه الیت سیاسی و شهروندان عادی کمتر شود. در زمان انتخابات نیز این خصوصیت شبکه‌های ‌اجتماعی فرصت بروز بیشتری می‌یابد. به‌دنبال کاهش استقبال شهروندان از رسانه‌های رسمی، شبکه‌های مجازی در ایجاد فضا برای 
تضارب آرای سیاسی دست برتر را دارند. کاندیداهای انتخابات نیز از این مهم غافل نشده‌اند. در انتخابات1400 شاهد حضور گسترده و اثرگذار کاندیداها در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار نظیر توییتر و اینستاگرام هستیم. احزاب و جناح‌های سیاسی با انتشار دیدگاه‌های خود در صفحات شخصی در شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ها و ایده‌های خود را تبلیغ می‌کنند. کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی می‌توانند از برنامه‌ها و نظرات کاندیداهای مختلف مطلع شوند و همچنین نظرات و دیدگاه‌های خود را در رابطه با آن بیان کنند.
 همتی 4خرداد 1400 اکانت رسمی توییتر خود را ایجاد کرد. این اکانت تاکنون 21توییت منتشر کرده است. این اکانت بیش از 6هزار دنبال‌کننده دارد. موردتوجه‌ترین توییت همتی که 7/2هزار لایک دریافت کرده پیرامون موضوع پخش نشدن مستند انتخاباتی وی از صداوسیما بوده است.           
صداوسیما طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به‌دلیل اینکه فیلم مستند در زمان قانونی در اختیار این سازمان قرار نگرفته از پخش آن معذور است. بااین‌حال همتی علت عدم پخش فیلم تبلیغاتی خود را قبول نکردن اعمال سانسور روی فیلم عنوان کرده است.
در نمودار روبه‌رو موضوعات توییت‌های همتی نشان شده است. موضوعات سیاسی (انتخابات) و موضوعات اجتماعی از موضوعات اصلی توییت‌های وی 
بوده است.
در شکل روبه‌رو هشتگ‌های پرتکرار اکانت توییتر همتی نشان داده شده است. هشتگ #انتخابات_1400 پرتکرارترین هشتگ وی بوده است.
اکانت اینستاگرام همتی 128هزار فالوور دارد. پرلایک‌ترین پست این اکانت با حدود 11هزار لایک مربوط به انتقاد از رئیسی بوده است. وی بیان کرده رئیسی که خود در توییتر اکانت رسمی ایجاد کرده باید به فکر رفع فیلتر توییتر باشد. نکته جالب درباره همتی بسته بودن امکان کامنت‌ دادن در اینستاگرام بود.
همتی اکانت تلگرامی ندارد. پیشتر هم گروه‌های جعلی با نام رییس بانک مرکزی در تلگرام ایجاد می‌شد که همتی تمام آن‌ها را جعلی خوانده بود.

captcha
شماره‌های پیشین