sobhe-no.ir
1192
چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
1
«صبح‌نو» کمپین انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی را بررسی می‌کند

در مسیر دولت مردمی

جواد بخشی / فسادستیزی وجه غالب شناخت مردم از سید ابراهیم رئیسی است. رئیسی در ۲۳آذر سال ۱۳۳۹ در محله نوغان شهر مشهد متولد شد و در مسوولیت‌های مختلفی در چند دهه گذشته با مردم روبه‌رو بوده است. وی تا پیش از انتصاب به ریاست قوه‌قضاییه، تولیت آستان قدس رضوی بود و با سرکشی به نقاط مختلف سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارها با مردم کوی و برزن این استان‌ها به گفت‌وگو نشسته بود. رئیسی از درس خارج اصول آیت‌الله سید محمدحسن مرعشی شوشتری و آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و خارج فقه آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب استفاده کرده است و علاوه بر این، با اتمام دوره سطح حوزه توانست به دوره کارشناسی‌ارشد رشته حقوق خصوصی راه یافته و پس از دفاع از پایان‌نامه، در سال تحصیلی۱۳۸۰ با قبولی در کنکور دکترای مدرسه عالی شهید مطهری در رشته فقه و حقوق خصوصی، ادامه تحصیل دهد.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با قهرمان‌پور، کمپین انتخاباتی رئیسی را بررسی کرد

استراتژی نامزد پیشرو

در رأی‌گیری مجدد جبهه اصلاحات، همتی رأی نیاورد

دست رد« ناسا» بر سینه همتی

نهاد اجماع ساز اصلاحات (ناسا) که قرار بود برای انتخابات ریاست‌جمهوری1400 نیروهای اصلاح‌طلب را حول یک نامزد مشخص متحد و متفق سازد، دو روز پیش با برگزاری جلسه‌ای تصمیم گرفت که از هیچ‌یک از دو نامزد منتسب به جبهه اصلاحات یعنی همتی یا مهرعلیزاده حمایت نکند. این تصمیم که غیرمنتظره می‌نمود در حالی اتخاذ شد که برخی نخبگان شاخص اصلاح‌طلب طی دو-سه روز گذشته در بیانیه‌هایی، بدنه اصلاح‌طلب را به حضور پای صندوق‌ها دعوت کرده بودند. مضاف بر این، اجماع‌سوزی نهاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان باعث بروز افتراق در میان نیروهای تجدیدنظرطلب شده است. ادامه این گزارش را بخوانید.

«صبح‌نو» از فعالیت‌های مجازی عبدالناصر همتی گزارش می‌دهد

کامنت‌ها بسته است

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله‌گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

با سرمایه‌گذاری 25‌هزار میلیارد ریالی انجام می‌شود

اشتغال‌زایی 18‌هزار نفری برکت با احیای 300‌بنگاه اقتصادی

گزارش میدانی «صبح‌نو» از نگاه مردم درباره ششمین دوره انتخابات شهرها و روستاها را بخوانید

مردم به دنبال اداره با کیفیت شهر

علی جواهری / تنور انتخابات در کشور داغ است. نامزدها برای جلب نظر مردم از تبلیغ در سطح شهر تا بحث و گفت‌وگو در فضای مجازی بهره می‌گیرند. هواداران کاندیداها هر فرصتی را برای معرفی شخصیت موردنظرشان غنیمت می‌دانند. اما در بین اخبار و کنش‌های انتخاباتی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در صدر قرار دارد و قدری به انتخابات دوره ششم شورای شهرها و روستاها کم‌لطفی شده است. اینطور قلمداد می‌شود که انتخابات دوره ششم شوراهای شهر و روستا پشت فعالیت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری پنهان شده است. بیشتر رسانه‌های جمعی از تلویزیون تا خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها موضوع اصلی‌شان پرداختن به انتخابات ریاست‌جمهوری است. شدت اخبار و جریان‌سازی خبری در رابطه با انتخابات ریاست‌جمهوری آنقدر افکارعمومی را درگیر کرده است که از برنامه‌های اختصاص داده شده به نامزدهای شورای شهر و روستا تنها زمزمه‌ای به گوش می‌رسد. البته نکته حائز اهمیت درباره انتخابات شورای شهر و روستا عملکرد ضعیف دوره پنجم است که حاشیه‌سازی‌ها و وجود مفاسد اقتصادی در آن موجب دلسرد شدن مردم در حضور در انتخابات شوراهای شهر و روستا و همچنین مشارکت در عرصه این انتخابات شده است. براساس گزارش میدانی «صبح‌نو»، از نگاه مردم انتخابات شورای شهر و روستا به اندازه انتخابات ریاست‌جمهوری ارزشمند و مهم است. اغلب مردم همخوانی این دو انتخابات را به‌صلاح نمی‌دانند و خواستار فاصله‌گذاری بین انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا هستند.

سرمقاله

یادبود داستانی شهدا در سیما

سخنگوی ستادهای مردمی رئیسی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد؛

«فضای مجازی» ابزاری برای نظارت مردم بر دولت

شماره‌های پیشین