sobhe-no.ir
1191
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
6
خبر

هشدار فلسطینیان نسبت به راهپیمایی روز پرچم

عمر سیاسی نخست وزیر رژیم صهیونیستی پایان یافت

سقوط نتانیاهو در برابر مقاومت

روح‌الله فرقانی / نخست‌وزیری 12ساله نتانیاهو سرانجام در میان اختلافات داخلی رژیم‌صهیونیستی به پایان رسید و «نفتالی بنت» توانست با 60رأی، اعتماد لازم را به دست آورد تا به دوران نخست‌وزیری نتانیاهو پایان دهد. نتانیاهو و حزب لیکود درحالی سقوط در صحنه سیاسی رژیم‌صهیونیستی را تجربه کردند که طی بیش از یک دهه گذشته از هیچ تلاشی برای نابود کردن مقاومت یا حداقل خلع سلاح آن، دریغ نکردند. بااین‌حال، هرج‌ومرج‌های اخیر در اراضی اشغالی در نهایت نه به سقوط غزه و مقاومت که به پایان حیات سیاسی نتانیاهو و هم‌پالگی‌هایش در حزب لیکود منجر شد و حتی حمایت غرب از نتانیاهو برای فرار او از مرگ سیاسی، راه به جایی نبرد.

صبح نو

خبر

هشدار فلسطینیان نسبت به راهپیمایی روز پرچم

وزارت امور خارجه فلسطین روز گذشته  (دوشنبه - ۱۴‌ژوئن) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «راهپیمایی پرچم» که راست‌گرایان افراطی صهیونیست قصد دارند امروز در خیابان‌های قدس اشغالی و از جمله بخش قدیمی این شهر برگزار کنند، تهدید مستقیم تلاش‌های صورت گرفته برای توقف تجاوز علیه ملت فلسطین به شمار می‌رود.
در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «دنیا الوطن» منتشر شد،درباره پیامدهای برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز، خطرات و نتایج آن بر تلاش‌های صورت گرفته برای تثبیت آتش‌بس و احیای روند صلح هشدار داده شد و این اقدام در امتداد تجاوزهای مستمر رژیم اشغالگر علیه شهر قدس، مقدسات و شهروندان آن و بخش لاینفک از روند اسرائیلیزه کردن و یهودی‌سازی شهر قدس برشمرده شد.  وزارت خارجه فلسطین همچنین اقدام صبح دیروز  بولدوزرهای صهیونیستی در ویران کردن هفت مکان تجاری و کشاورزی به بهانه عدم وجود مجوز در روستای «دیرشرف» در غر شهر نابلس را محکوم کرد. 
در این بیانیه، همچنین اقدام رژیم صهیونیستی در برچیدن چادرهای بدوی‌ها در نزدیکی روستای «الطیبة» در شرق رام‌الله که ۱۵‌شهروند فلسطینی در آن در حال زندگی بودند، را محکوم کرد. این اقدام در چارچوب اجرای طرح کوچ اجباری تجمع بدوی‌ها در منطقه میان رام‌الله، البیره و أریحا صورت گرفت.
همچنین جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، آنچه که موسوم به «راهپیمایی پرچم» رژیم اشغالگر است و صهیونیست‌ها برای برگزاری آن در روز سه‌شنبه آماده‌سازی می‌کنند یک اقدام تحریک‌آمیز وخطرناک علیه قدس و مقدسات ماست و دشمن همه اعراب و مسلمانان را هدف گرفته است. 
جهاد اسلامی افزود: ملت فلسطین همگی در دفاع از قدس و مسجدالاقصی متحد و در هرزمانی آماده تقابل جامع و شامل در برابر دشمن هستند.
این جنبش فلسطینی در پایان خواستار بسیج عمومی در همه شهرها و روستاها و اردوگاه‌ها در داخل فلسطین و نیز اردوگاه‌های آوارگان در خارج برای مقابله با هرگونه تجاوز علیه مقدسات شد.
رژیم اشغالگر که تصمیم گرفته بود راهپیمایی سالانه پرچم را پنج‌شنبه گذشته برگزار کند این راهپیمایی را به امروز سه‌شنبه موکول کرده و در تلاش برای تحریک علیه فلسطینیان با صدور اجازه عبور شهرک‌نشینان صهیونیست از منطقه باب‌العامود است.
گروه‌های فلسطینی با هشدار درباره هرگونه تجاوز علیه فلسطینیان خواستار بسیج عمومی در قدس و مجاورت مسجد‌الاقصی برای مقابله با یورش شهرک‌نشینان شده و صهیونیست‌ها نگران انجام عملیات موشکی از جانب گروه‌های مقاومت فلسطین هستند.
روز گذشته حماس از مردم و جوانان انقلابی قدس خواست تا در میادین مسجد‌الاقصی و خیابان‌های بخش قدیمی شهر قدس گرد آمده، فرصت یورش گروهی شهرک‌نشینان صهیونیست برای تحقق اهداف‌شان را ندهند. گروه‌های شهرک‌نشینی و راست‌گرای افراطی، از صهیونیست‌ها دعوت کرده‌اند که فردا در راهپیمایی تحریک‌آمیز موسوم به راهپیمایی پرچم در شهر قدس اشغالی شرکت کنند. اقدامی که قرار بود دهم ماه گذشته همزمان با اشغال قدس شرقی در سال‌۱۹۶۷ (به تقویم عبری) برگزار شود اما در پی تنش‌های شدید در این شهر و سپس جنگ اخیر غزه و فشارهای مردمی و بین‌المللی لغو شد. سپس قرار شد این راهپیمایی در روز پنج‌شنبه پیش برگزار شود که پلیس رژیم صهیونیست آن را به تعویق انداخت و سرانجام با وجود هشدارهای متعدد حتی از سوی مقامات صهیونیستی، با پافشاری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی به امروز موکول شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین