sobhe-no.ir
1190
دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
1
«صبح‌نو» کمپین انتخاباتی قاضی‌زاده هاشمی را بررسی می‌کند؛

وعده‌های «دولت سلام»

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، زاده فریمان و پزشکی سیاستمدار است. حضور در ادوار مجلس از وی چهره‌ای نسبتا آشنا برای مردم و به‌ویژه سیاسیون ساخته است. نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه اول و نماینده مشهد در دوره هشتم، نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی حالا برای اداره کشور برنامه‌های زیادی دارد. وی که در دوره نهم و دهم به‌عنوان دبیر عضو هیات‌رییسه مجلس فعالیت می‌کرد، از زمان تشکیل جبهه پایداری، به عضویت این حزب درآمد و در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳ سخنگوی این جریان سیاسی بود. این کاندیدای انتخابات، پسرعموی سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی؛ وزیر بهداشت دولت یازدهم و دوازدهم است. برادر کوچک‌تر او، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نیز نماینده حوزه انتخابیه فریمان و سرخس از استان خراسان رضوی در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است که در دوره دهم نیز نماینده همین حوزه بود.

«صبح‌نو» از فعالیت‌های مجازی سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی گزارش می‌دهد

کم‌سر وصدا

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله‌گزارش‌های آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

سرمقاله

«فیک‌نیوزها» واکسن ایرانی را زیر سوال می‌برند

اصلاح طلبان هنوز بر سر یک نوع کنش مشترک به جمع بندی واحد نرسیده اند

سرگیجه اصلاحات

آنچه از وضعیت جبهه اصلاحات در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری برمی‌آید، سردرگمی و بلاتکلیفی نسبت‌به نوع حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری‌1400 است. اصلاح‌طلبان که پس از اعلام نتایج احراز صلاحیت شورای نگهبان به دو گونه سیاسی «تحریم‌طلبان» و طالبان «مشارکت فعال» تبدیل شده بودند، اکنون و در فاصله چهار روز تا انتخابات، میزبان گونه تازه‌ای از سیاست‌ورزی به نام «مشارکت غیرفعال» شده‌اند. در وانفسای این سه گونه، در نهایت کدام‌یک پیروز خواهد شد و اصلاح‌طلبان به چه شکل حضورشان در انتخابات را اعلام می‌کنند؟

«صبح‌نو» در گزارشی آرایش انتخاباتی جریان انقلابی را بررسی کرد

نامزدهای اصول‌گرا ائتلاف می‌كنند؟

دیر زمانی تا انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده و همگان منتظر هستند ببینند در نهایت چه کسی کلیددار پاستور خواهد شد. در این بین، نوع کنش نامزدهای منتسب به جناح اصولگرایی، مهم به نظر می‌رسد. اگر تا پیش از آغاز فرایند ثبت نام از چهره های شاخص اصولگرایی می پرسیدیم که آیا در انتخابات حضور پیدا خواهید کرد یا نه، آنها این پاسخ ثابت را حواله می‌دانند که «اگر رئیسی بیاید، ما نمی آییم». با این حال، امروز این سوال مهم مطرح است که نامزدهای اصولگرا آیا حاضر خواهند بود در نهایت به نفع رئیسی کنار بکشند یا نه. تا این لحظه پاسخ تمامی نامزدها به این سوال جز شخص جلیلی که ترجیح داده سکوت پیشه کند، قویا منفی بوده است.از سوی دیگر، شنیده های حسین شریعتمداری، مدیر مسوول روزنامه کیهان حاکی از آن است که فعالان و نیروهای ستادهای دو نامزد اصلاح طلب با حضور در ستادهای نامزدهای اصولگرا و ارائه اطلاعات غلط به نامزدها و تقویت سودای ریاست جمهوری در ایشان،آنها را از انصراف به نفع دیگران منصرف می سازند.

«صبح‌نو» از مراسم رونمایی کتاب «رجل سیاسی» گزارش می‌دهد

راه علاج ؛ دولت جوان حزب‌اللهی

مراسم رونمایی از کتاب های «رجل سیاسی» و «دولت جوان حزب‌اللهی»، یکشنبه، بیست‌و‌سوم خردادماه برگزار شد. در این مراسم علاوه بر این دو کتاب، از لوگوی موسسه انتشارات انقلاب اسلامی نیز رونمایی شد. کتاب «رجل سیاسی» درباره دیدگاه‌های رهبر انقلاب در مورد خصوصیات یک سیاستمدار تراز انقلاب اسلامی حرف می‌زند و «دولت جوان حزب‌اللهی» نیز کتابی است که مخاطب با مطالعه آن به این مسأله پی می‌برد که نیازهای کشور و شاخصه تحول در حکمرانی چیست.

بعد از «ایرنا»، «سازندگی» هم از اتهام علیه رئیس مجلس عقب‌نشینی کرد

تكذيب دستكاری بودجه توسط اصلاح طلبان

قهرمان‌پور:

ضعف قاضی‌زاده این بود که وارد دعواها نمی‌شد

رییس ستاد قاضی‌زاده در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

در«دولت سلام» به‌دنبال ساختن ایرانی جوان هستیم

صبح نو

سرمقاله

«فیک‌نیوزها» واکسن ایرانی را زیر سوال می‌برند

فضای مجازی زندگی همه ایرانیان را تحت‌الشعاع قرار داده است. هزاران خبر نادرست یا همان فیک در شبکه‌های اجتماعی تبادل می‌شوند که البته نتیجه‌ای جز افسردگی، غم، خشم و یأس و ناامیدی به دنبال ندارند. یکی از همین حوزه‌های خبری که مشتاقان بسیاری برای ابراز نظر و وجود دارد مربوط به واکسن کروناست.در روزهای اخیر که صحبت‌هایی درباره فراگیر شدن واکسن ایرانی کرونا مطرح شده است، بسیاری از اکانت‌های نامدار و بی‌نام درصدد تخریب دستاوردهای دانشمندان ایرانی برآمده‌اند. کروناویروس، جهان را به‌هم ریخت و کشورهای بسیاری دست‌به‌کار شدند تا بتوانند در کنار مبارزه با این ویروس منحوس، واکسن هم تولید کنند. بماند که برخی از کشورهای مدعی چون فرانسه یا آلمان در این زمینه دستاوردی نداشتند و منتظر ماندند تا از واکسن‌های کشورهای دیگر استفاده کنند. اما جوانان متخصص ایرانی کاری کردند کارستان و حالا که نتیجه دانش و تجربه‌شان به مرحله نهایی رسیده است، برخی اکانت‌های اجاره‌ای یا آلبانی‌نشین تلاش می‌کنند تا واکسن‌های ایرانی و کیفیت آن‌ها را 
زیر سوال ببرند تا مردم نسبت‌به استفاده از این واکسن‌ها نگران و بی‌اعتماد باشند. این در حالی است که تست این واکسن‌ها تاکنون نتایج خوب و قابل قبولی از نظر علمی و تحقیقاتی داشته و دور نیست زمانی که همین واکسن در کشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار بگیرد.

captcha
شماره‌های پیشین