sobhe-no.ir
1189
یکشنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از فعالیت‌های علیرضا زاکانی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

رونمایی از #بانیان-وضع-موجود

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله‌گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

خبر

اعتراض به نحوه نمایش مسلمانان در آثار هالیوودی

صبح نو

«صبح‌نو» از فعالیت‌های علیرضا زاکانی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

رونمایی از #بانیان-وضع-موجود

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله‌گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

فضای مجازی این قابلیت را ایجاد کرده است که شهروندان بتوانند بی‌واسطه با سیاستمداران ارتباط گیرند. حضور سیاستمداران از احزاب و جناح‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی سبب شده فاصله بین گروه الیت سیاسی و شهروندان عادی کمتر شود. در زمان انتخابات نیز این خصوصیت شبکه‌های ‌اجتماعی فرصت بروز بیشتری می‌یابد. به‌دنبال کاهش استقبال شهروندان از رسانه‌های رسمی، شبکه‌های مجازی در ایجاد فضا برای تضارب آرای سیاسی 
دست برتر را دارند. کاندیداهای انتخابات نیز از این مهم غافل نشده‌اند. در انتخابات‌1400 شاهد حضور گسترده و اثرگذار کاندیداها در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار نظیر توییتر و اینستاگرام هستیم. احزاب و جناح‌های سیاسی با انتشار دیدگاه‌های خود در صفحات شخصی در شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ها و ایده‌های خود را تبلیغ می‌کنند. کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی می‌توانند از برنامه‌ها و نظرات کاندیداهای مختلف مطلع شوند و همچنین نظرات و دیدگاه‌های خود را در رابطه با آن بیان کنند.
 اکانت توییتر زاکانی از دی‌ماه‌99 آغاز به کار کرده است. این اکانت تاکنون 62توییت منتشر کرده است که نیمی از این توییت‌ها در دوماه اخیر منتشر شده‌اند.
 این اکانت بیش از 10هزار دنبال‌کننده دارد. موردتوجه‌ترین توییت زاکانی که بیش از چهارهزار لایک دریافت کرده، پیرامون انتخابات و نامزدهای جبهه انقلاب بوده است.
 در نمودار زیر موضوعات توییت‌های زاکانی در دوماه اخیر نشان شده است. موضوعات سیاسی (انتخابات) از موضوعات اصلی توییت‌های زاکانی بوده است.
  در شکل بالا هشتگ‌های پرتکرار این اکانت در دوماه اخیر نشان داده شده است. هشتگ #بانیان_وضع_موجود پرتکرارترین هشتگ بوده است.
  زاکانی در اینستاگرام نیز فعال است. اکانت رسمی او حدود 91هزار فالوور دارد. پرلایک‌ترین پست این اکانت با حدود 15هزار لایک مربوط به انتشار توییت وی با هشتگ #بانیان_وضع_موجود در یک پست اینستاگرام بوده است.
 اکانت رسمی تلگرام زاکانی تنها سه‌هزار عضو دارد. پربازدیدترین پست دوماه اخیر این اکانت باز هم مربوط به توییت وی با هشتگ #بانیان_وضع_موجود بوده است. این پست چهارهزار بازدید داشته است.

captcha
شماره‌های پیشین