sobhe-no.ir
1188
شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از فعالیت‌های محسن رضایی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

تمرکز روی # اقتصاد

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله ‌گزارش‌های آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

خبر

صبح نو

«صبح‌نو» از فعالیت‌های محسن رضایی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

تمرکز روی # اقتصاد

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله ‌گزارش‌های آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

فضای مجازی این قابلیت را ایجاد کرده است که شهروندان بتوانند بی‌واسطه با سیاستمداران ارتباط گیرند. حضور سیاستمداران از احزاب و جناح‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی سبب شده فاصله بین گروه الیت سیاسی و شهروندان عادی کمتر شود. در زمان انتخابات نیز این خصوصیت شبکه‌های ‌اجتماعی فرصت بروز بیشتری می‌یابد. به‌دنبال کاهش استقبال شهروندان از رسانه‌های رسمی، شبکه‌های مجازی در ایجاد فضا برای تضارب آرای سیاسی دست‌برتر را دارند. کاندیداهای انتخابات نیز از این مهم غافل نشده‌اند. در انتخابات1400 شاهد حضور گسترده و اثرگذار کاندیداها در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار نظیر توییتر و اینستاگرام هستیم. احزاب و جناح‌های سیاسی با انتشار دیدگاه‌های خود در صفحات شخصی در شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ها و ایده‌های خود را تبلیغ می‌کنند. کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی می‌توانند از برنامه‌ها و نظرات کاندیداهای مختلف مطلع شوند و همچنین نظرات و دیدگاه‌های خود را در رابطه با آن بیان کنند.
 رضایی از سال94 در توییتر فعال است. تاکنون 164هزار کاربر او را دنبال می‌کنند. او خود 836توییت تا 12خرداد1400 منتشر کرده که 42توییت مربوط به دو ماه اخیر است. موردتوجه‌ترین توییت رضایی که حدود پنج‌هزار لایک دریافت کرده، مربوط به واقعه آتش‌سوزی در تاسیسات هسته‌ای در نطنز و مساله نفوذ امنیتی بوده است.
 در نمودار زیر موضوعات توییت‌های رضایی در دوماه اخیر نشان شده است. موضوعات سیاسی (انتخابات) و موضوعات اقتصادی از موضوعات اصلی توییت‌های رضایی بوده است.
  در شکل روبه‌رو هشتگ‌های پرتکرار رضایی در دوماه اخیر نشان داده شده است. هشتگ #اقتصاد پرتکرارترین هشتگ وی بوده است.
 رضایی در اینستاگرام نیز فعال است. اکانت رسمی او حدود 195هزار فالوور دارد. پرلایک‌ترین پست این اکانت با حدود 6هزار لایک مربوط به مسائل اقتصادی مطرح‌شده ازسوی رضایی است.
  اکانت رسمی تلگرام رضایی 29هزار عضو دارد. پربازدیدترین پست دو ماه اخیر این اکانت مربوط به فیلم بازدید رضایی از یک کارخانه است. این پست 25هزار بازدید داشته است.

captcha
شماره‌های پیشین